ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אונס זה אונס זה אונס

אבטיפוס​(אחר)
לפני שנה • 13 בינו׳ 2023

אונס זה אונס זה אונס

אבטיפוס​(אחר) • 13 בינו׳ 2023
כשכותבים חוזה, ומנסים לבנות אותו שיכסה מה שיותר פרטים ויוצרים אותו דק, עם מה שיותר פחות סעיפים או פיסקאות. ככל שיש יותר סעיפים או פיסקאות, כך ניתן להתדיין על פרשנותם.

ביחסי מין זה אותו דבר. אולי אפילו פשוט מכך.

גם אם היא -לא- אמרה לא. גם אם היא השתתקה, או התנתקה, או נבלעה בתוך עצמה, ושמת לב (בוא נודה, שמת לב כי שמים לב) אז אתה נצלן של סיטואציה, ונצלנים הם נבלות.

יש קו סופר דק בין נצלנות לכפייה. למעשה אין, נצלנות היא כפייה מנטלית. ברמת הפרשנות אדם יודע בינו לבין עצמו שהוא נצלן. וגם יודע שהוא כפה. גם יודע שבחר להסיט מבט ולטשטש לעצמו שהתנתקה. אדם יודע בינו לבינו הרבה דברים. אדם גם יודע להצטער או להתנצל אם מודה בינו לבין עצמו כי יסורי המצפון והחרטה גואים ככל שמתבגרים. שלא לדבר על זקנה.

יש מלא אנסים בינינו. גם כאלה שלא מודעים שהם כאלה. גם נשים שלא מודעות לכך שנאנסו קיימות בינינו. גם נשים נקמניות יש בינינו. גם נשים מופרעות ושקרניות יש בינינו. כולם וכולן יודעים בתוכן/ם מי הם ומה הם עשו. כי כולם יודעים. כי ככה זה בחיים, אתה פשוט יודע. לנצל ולגזול זה משהו שלא שוכחים.

אונס זה גזל. הטובים יודעים, והרעים יודעים. ואין אדם שבורח מעברו, או גורלו. גם אם בגורלו לחמוק ממאסרים או תביעות, לחמוק מעצמו לא יחמוק. וזה העונש הכי כבד, והכי כואב.
ממי*{joshee}
לפני שנה • 13 בינו׳ 2023
ממי*{joshee} • 13 בינו׳ 2023
כל מילה בסלע
BlueBear
לפני שנה • 13 בינו׳ 2023
BlueBear • 13 בינו׳ 2023
ואם יש לי אספרגר ואני לא יכול לפרש את שפת הגוף שלה?
dark enlightment​(שולט)
לפני שנה • 13 בינו׳ 2023
dark enlightment​(שולט) • 13 בינו׳ 2023
BlueBear כתב/ה:

ואם אני עיוור ולא רואה את הרתיעה בפניה ואת שפת גופה המתכווצת?
ואם אני חירש ולא שומע את צעקותיה להצילו?

נו באמת....

(ציני)

icon_smile.gif
BlueBear
לפני שנה • 13 בינו׳ 2023
BlueBear • 13 בינו׳ 2023
dark enlightment כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:

נו באמת....

(ציני)

icon_smile.gif

אני דווקא שאלתי ברצינות.
אנשים בדרך כלל לא מסוגלים להסתכל מעבר לראיה האישית והצרה שלהם. הוא מנסה להכתיב תרבות חברתית שלא מתאימה לכולם.
יש אנשים שלא יודעים לקרוא שפת גוף
יש אנשים שלא מסוגלים לקרוא שפת גוף
קל להגיד את זה בתור מבוגרים אבל לצפות להתנהגות כזאת מנערים שעוד רק לומדים איך להתנהג זה לא באמת ריאלי.
אתה יודע מה כן ריאלי? ללמד את הבנות שלנו ולהכין אותן לעולם האמיתי. שידעו שיש טורפים והן יכולות להגיד לא והן צריכות להגיד לא ישר כשהן מרגישות לא בנח עם משהו.
פראנסס
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
פראנסס • 14 בינו׳ 2023
BlueBear כתב/ה:
dark enlightment כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:

נו באמת....

(ציני)

icon_smile.gif

אני דווקא שאלתי ברצינות.
אנשים בדרך כלל לא מסוגלים להסתכל מעבר לראיה האישית והצרה שלהם. הוא מנסה להכתיב תרבות חברתית שלא מתאימה לכולם.
קל להגיד את זה בתור מבוגרים אבל לצפות להתנהגות כזאת מנערים שעוד רק לומדים איך להתנהג זה לא באמת ריאלי.
אתה יודע מה כן ריאלי? ללמד את הבנות שלנו ולהכין אותן לעולם האמיתי. שידעו שיש טורפים והן יכולות להגיד לא והן צריכות להגיד לא ישר כשהן מרגישות לא בנח עם משהו.

או כמו שאמרו בשרשור המקביל, שלא יכנסו למצבים שהם לא יודעים להתנהל בהם. שישבו בבית קפה עם חברים, שלא יצאו מהבית, שלא יזדיינו.

הנשים מטומטמות אבל מהגברים אי אפשר לצפות להתנהגות אחרת.
נו, באמת.
BlueBear
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
BlueBear • 14 בינו׳ 2023
פראנסס כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:
dark enlightment כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:

נו באמת....

(ציני)

icon_smile.gif

אני דווקא שאלתי ברצינות.

או כמו שאמרו בשרשור המקביל, שלא יכנסו למצבים שהם לא יודעים להתנהל בהם. שישבו בבית קפה עם חברים, שלא יצאו מהבית, שלא יזדיינו.

הנשים מטומטמות אבל מהגברים אי אפשר לצפות להתנהגות אחרת.
נו, באמת.

יש טורפים מיניים בחוץ. הם אונסים גם גברים וגם נשים.
יש גם טורפות מיניות בחוץ שאונסות נשים. פחות, סביר שהן אונסות גברים אם כי יש גם מקרים כאלה.
מזכיר לך את כל סיפורי האונס בקהילה הגאה שהתפוצצו רק לפני חודשיים.

כל אחד אחראי לעצמו ויש לכל אחד יש גם אחריות לא להכניס את עצמו למצב מסוכן.
לדוגמה, אם שברו לי יד כי לא החזרתי הלוואה שלקחתי בשוק האפור, האם אין לי אחריות שבכלל לקחתי הלוואה כזאת מאנשים מפוקפקים?
the rain song
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
the rain song • 14 בינו׳ 2023
הכל טוב ויפה אבל למה, ואני שואלת בשיא הרצינות, למה אתה מטיף כל כך הרבה על לחנך את הבנות לשמור על עצמן ואף מילה על לחנך ולהסביר לבנים איך להתנהג?

הרי זה בדיוק ההגדרה של המושג "תרבות האונס". על זה בדיוק מתבססות כל הדתות והחברות השמרניות.
boys will be boys
לגברים יש צרכים, גברים לא יכולים לשלוט בעצמם, גברים הם טורפים - זו העובדה. אי אפשר לעשות שום דבר בנושא - ככה הם.
נשים צריכות לשמור על עצמן. להשאר בבית, להתלבש צנוע. אם הן יוצאות שיהיו מכוסות, עדיף גם כיסוי עיניים. שאף גבר לא יחליט שמשהו בעיניים שלה שידר שהיא מעוניינת.
"כבוד בת המלך פנימה".
נשים תמיד יהיו אשמות בפגיעות בהן. הן לא נזהרו.

כן, יש חלאות וטורפים בעולם. כולנו צריכים ללמוד להזהר מהם.
אבל למה לא לדאוג בו זמנית להקטין את ה"טורפים" האלו? לנסות לפחות?
על כמה "בני טובים" שמענו שאנסו ופגעו? לא חייבים להגיע "מבית הרוס", אתה יודע.

שאתה אומר לבת שלך (למשל) אל תקחי משקה בפאב מגבר זר בלי שראית שהברמן מזג אותו, למה לא להגיד בו זמנית לבן שלך - אל תגיש לבחורה זרה משקה בפאב מבלי שהיא ראתה שהברמן מזג אותו?

אם קוראים לחינוך טוב יותר, למה לא לוקחים בחשבון גם חינוך לבנים?
למה על זה לא מדברים ומטפטפים לציבור עד שגם בנים שמגיעים "מבתים הרוסים" ידעו להתנהג? כאילו יש קשר בכלל.

כשמתפרסם סיפור מזעזע על חבורת נערים שאנסו בחורה כולם אומרים "אוי ואבוי, זו יכלה להיות הבת שלי".
אף פעם לא שמעתי שמישהו אומר "אוי ואבוי זה יכול היה להיות הבן שלי".

וחוץ מזה - החוק אמור להגן גם על אנשים מטומטמים.
אנשים מטומטמים לא אמורים להיות קו הגנה.
גברים ונשים.
    התגובה האהובה בשרשור
BlueBear
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
BlueBear • 14 בינו׳ 2023
the rain song כתב/ה:
הכל טוב ויפה אבל למה, ואני שואלת בשיא הרצינות, למה אתה מטיף כל כך הרבה על לחנך את הבנות לשמור על עצמן ואף מילה על לחנך ולהסביר לבנים איך להתנהג?

הרי זה בדיוק ההגדרה של המושג "תרבות האונס". על זה בדיוק מתבססות כל הדתות והחברות השמרניות.
boys will be boys
לגברים יש צרכים, גברים לא יכולים לשלוט בעצמם, גברים הם טורפים - זו העובדה. אי אפשר לעשות שום דבר בנושא - ככה הם.
נשים צריכות לשמור על עצמן. להשאר בבית, להתלבש צנוע. אם הן יוצאות שיהיו מכוסות, עדיף גם כיסוי עיניים. שאף גבר לא יחליט שמשהו בעיניים שלה שידר שהיא מעוניינת.
"כבוד בת המלך פנימה".
נשים תמיד יהיו אשמות בפגיעות בהן. הן לא נזהרו.

כן, יש חלאות וטורפים בעולם. כולנו צריכים ללמוד להזהר מהם.
אבל למה לא לדאוג בו זמנית להקטין את ה"טורפים" האלו? לנסות לפחות?
על כמה "בני טובים" שמענו שאנסו ופגעו? לא חייבים להגיע "מבית הרוס", אתה יודע.

שאתה אומר לבת שלך (למשל) אל תקחי משקה בפאב מגבר זר בלי שראית שהברמן מזג אותו, למה לא להגיד בו זמנית לבן שלך - אל תגיש לבחורה זרה משקה בפאב מבלי שהיא ראתה שהברמן מזג אותו?

אם קוראים לחינוך טוב יותר, למה לא לוקחים בחשבון גם חינוך לבנים?
למה על זה לא מדברים ומטפטפים לציבור עד שגם בנים שמגיעים "מבתים הרוסים" ידעו להתנהג? כאילו יש קשר בכלל.

כשמתפרסם סיפור מזעזע על חבורת נערים שאנסו בחורה כולם אומרים "אוי ואבוי, זו יכלה להיות הבת שלי".
אף פעם לא שמעתי שמישהו אומר "אוי ואבוי זה יכול היה להיות הבן שלי".

וחוץ מזה - החוק אמור להגן גם על אנשים מטומטמים.
אנשים מטומטמים לא אמורים להיות קו הגנה.
גברים ונשים.

אני מדבר על לחנך את כולם להזהר מטורפים. גם גברים וגם נשים.
קודם כל כי זה קו ההגנה הראשון. אם לטורף אין טרף באיזור הנוחות שלו, יש לו שתי אפשרויות.
1. לגווע ברעב. ובמקרה הזה, בהעידר הזדמנות לאנוס, לא יהיה אונס.
2. לצאת מחוץ לאיזור הנוחות שלו, שם כנראה יהיה לי יותר קל לתפוס אותו.

אבל למה אני לא מדבר על לחנך גברים לא לאנוס? איפה אנחנו מלמדים אותם שזה בסדר?
אבא שלי אף פעם לא לקח אותי לשיחה ואמר לי. "תקשיב, לאנוס זה דבר רע. אל תעשה את זה" ואני מבטיח לך שאף אבא לא עושה שיחה כזאת.
רוב רובם של הגברים הם לא אנסים. ואני לא מסכים ולא מאמין שלגברים יש צרכים והם לא יכולים לשלוט בעצמם. אחרת באמת כל הגברים היו אנסים. כל האבות, אחים ודודים של כולנו. אבל זה לא המצב. זה מיעוט של גברים שצריך לטפל בהם ביד קשה.
כולם יודעים שאונס זה דבר רע. האנס יודע שהוא פוגע בקורבן שלו. זה פשוט לא מעניין אותו.

אני לא חושב שללכת ולהטיף דבר ידוע, שלאנוס זה רע יעשה איזשהו הבדל.
זה לעומת בחורה שעושה מעשה תמים ולוקחת משקה ממישהו זר שעל פניו נראה נחמד.
אני חושב שאנחנו צריכים לחנך את כולם. בנים ובנות לדעת שליטה עצמית. בעיות של דחיית סיפוקים מאוד נפוצות היום ולדעתי זה בסיס למקרים כאלה.
אני חושב שאנחנו מרוכזים כל כך בללמוד מתמטיקה ואנגלית שאנחנו שוכחים ללמד את הילדים שלנו ערכים וחמלה כלפי האחר. וגם זה לוקח חלק בהתפתחות של אותם גברים.
אבל אלה דברים שצריך לעשות כבר בגיל צעיר כדי להחיל את הערכים האלה אצל אנשים. לעומת זאת, להסביר לאנשים להזהר מטורפים אפשר לעשות בכל גיל.

ורק כדי להיות ברור. אני חושב שאם הוכח שמישהו אנס ורק אחרי שהוכח מעבר לכל צל של ספק שהוא אנס, צריך להסיר לו את הביצים ולסמן אותו במצח שכולם יראו וידעו.
אבל זה לצערי, מעבר לאחריות האישית של כל אדם ובאחריות המדינה.
BlueBear
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
BlueBear • 14 בינו׳ 2023
כדי להקל קצת על התגובה האחרונה שלי, הנה אמ;לק

יש מצב נתון שבו יש כבר טורפים מיניים.
אין לי דרך למנוע את המקרה במצב הנוכחי ע"י הפיכת הטורף ללא טורף.
אני יכול למנוע את המקרה הבא במצב הנוכחי ע"י חינוך של הטרף, לא להיות טרף.

זה לא אומר ולא מרמז שבתמונה הגודלה לא צריך לעשות שינויים וחינוך נכון.