ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הנה מי שהורס לכם באמת

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
נוגע בעצב כתב/ה:
לגבי סאב ספייס היא טועה !!!

ספייס יכול להתקיים רק אצל מאזוכיסטים !!

תרצה להסביר? לא כ"כ הבנתי על מה אתה מדבר. ספייס הוא תגובה פיזיולוגית.

* * *

אני מבינה איך היא הגיעה להקבלה בין סאב-ספייס לבין דיסוציאציה, אך מדובר בדברים שונים. אולי זה נראה דומה למי שחווה אחד וראה מהצד את השני.

דיסוציאציה היא ניתוק שנועד למנוע מאדם לחוות את הסיטואציה שהוא נמצא בה. בד"כ היא כוללת אובדן זכרון. היא לא ממש חוויה בפני עצמה אלא מנגנון שנועד לא לאפשר לנו לחוות משהו שקורה.
ספייס לעומת זאת נובע ישירות מאנדורפינים (שלא נדרשים לדיסוציאציה). בגלל זה הוא כל כך נעים.

בשניהם מדובר במנגנון שנועד בשביל "לא להרגיש את הכאב", אבל הם פועלים באופן שונה ומעוררים תחושות שונות וההשלכות שלהם שונות.
זאב פטיש{סאדיסט}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
זאב פטיש{סאדיסט} • 24 בינו׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
נוגע בעצב כתב/ה:
לגבי סאב ספייס היא טועה !!!

ספייס יכול להתקיים רק אצל מאזוכיסטים !!

תרצה להסביר? לא כ"כ הבנתי על מה אתה מדבר. ספייס הוא תגובה פיזיולוגית.

* * *

אני מבינה איך היא הגיעה להקבלה בין סאב-ספייס לבין דיסוציאציה, אך מדובר בדברים שונים. אולי זה נראה דומה למי שחווה אחד וראה מהצד את השני.

דיסוציאציה היא ניתוק שנועד למנוע מאדם לחוות את הסיטואציה שהוא נמצא בה. בד"כ היא כוללת אובדן זכרון. היא לא ממש חוויה בפני עצמה אלא מנגנון שנועד לא לאפשר לנו לחוות משהו שקורה.
ספייס לעומת זאת נובע ישירות מאנדורפינים (שלא נדרשים לדיסוציאציה). בגלל זה הוא כל כך נעים.

בשניהם מדובר במנגנון שנועד בשביל "לא להרגיש את הכאב", אבל הם פועלים באופן שונה ומעוררים תחושות שונות וההשלכות שלהם שונות.

דיסוציאציה מבחינתי שווה לאונס, זהו מצב שבו הנשלטת נכנסת להלם והניתוק זהה לילד מוכה שחוטף מכות ומנסה להתחפר עמוק בתוך הראש בשביל שלא לחוות את הכאב...

ספייס - עם מאזוכיסטים אמיתיים (יחידי סגולה שמסוגלים להתנתק כמו במצב של מדיטציה ולהזרים לגוף אנדרופין וכו) הסשן נראה ומרגיש שונה מאוד...

הגוף משדר פולסים ברמות עולות ויורדות והמשדר (הסאדיסט) מתאים את עצמו לזרמי הגלים,
זהו טראנס 9עיל מהול הנאה וריחוף כאשר נעשה בהרמוניה...

בעזרת הכלים השונים (אשר משתנים למאזוכיסט אחד לאחר) ניתן להגיע לסינרגיה עוצמתית המעצימה את הריחוף של ההגוף המשדר והסאדיסט שמשדר לגוף ברמה שמכפילה את העוצמה...

שני הצדדים אמורים לחוש ריחוף מטורף, כתבתי באחד מהפוסטים שאני חש את הריחוף מבלי לשלם את מחיר הכאב על ידי חיבור לרטיטות הגוף והפולסים שנשלחים ישר לתוך המוח שלי...

אני מגיע לעיוורון, תחושה של שיכרות ואיבוד איזון בכוף, הצפה של רגשות, צבעים חזקים ועוד...
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
יולי,
דיסוציאציה כוללת אבדן זיכרון רק במקרים קיצוניים וכמובן במקרים של הפרעה נפשית. כך שלא ניתן לומר בשום פנים ואופן שהיא ״בד״כ כוללת אבדן זכרון״. לפעמים, במקרים מסויימים.
לגבי כל שאר, אני חושבת שבמקרים רבים זאת תשלובת של שניהם (גם אנדורפינים וגם ריכוז במה שמהנה תוך חסימת מודעות לכל השאר), וגם במקרים בהם אין זה כך, לא ניתן להבדיל. אני חושבת שלא נכון לבטל את הפן הפסיכולוגי כאשר מדברים על סאב ספייס.
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
נוגע בעצב כתב/ה:
דיסוציאציה מבחינתי שווה לאונס, זהו מצב שבו הנשלטת נכנסת להלם והניתוק זהה לילד מוכה שחוטף מכות ומנסה להתחפר עמוק בתוך הראש בשביל שלא לחוות את הכאב.....

למה ללכת אל הקיצון, למה לבחור דווקא באונס? ואדם שמבטל אמוציות כדי להתרכז במצב מורכב כלשהו ולפתור את הבעיה, גם הוא שווה לנאנסת הלומת חושים? הרי גם המצב בו הוא נמצא ייקרא ״דיסוציאציה״. במקרים רבים דיסוציאציה היא לא יותר ממידור, סינון של אמוציות, ריכוז במה שחשוב, מהנה, מחייב, תוך ניפוי התודעה ממה שמיותר, מפריע, לא דחוף.
זאב פטיש{סאדיסט}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:
יולי,
דיסוציאציה כוללת אבדן זיכרון רק במקרים קיצוניים וכמובן במקרים של הפרעה נפשית. כך שלא ניתן לומר בשום פנים ואופן שהיא ״בד״כ כוללת אבדן זכרון״. לפעמים, במקרים מסויימים.
לגבי כל שאר, אני חושבת שבמקרים רבים זאת תשלובת של שניהם (גם אנדורפינים וגם ריכוז במה שמהנה תוך חסימת מודעות לכל השאר), וגם במקרים בהם אין זה כך, לא ניתן להבדיל. אני חושבת שלא נכון לבטל את הפן הפסיכולוגי כאשר מדברים על סאב ספייס.

לעניות דעתי הספייס תלוי מאוד במאזוכיסט וזה דומה מאוד לשתיית אלכוהול..

יש כאלה ששותים בכייף מתוך רצון להינות והמשקה מגיע ממקום בריא וטוב ויש כאלה שבורחים מהמציאות ועבורם כאב הוא שיחרור והיי גבוה שזורק אותם לרחוב אחר...

כאן כבר נדרש אחריות מצד הסאדיסט !!!אני פוסל כאלה ואו אם יודע שהקבועים שלי עוברים משבר נפשי, אני מייצר ערב תמיכה ועידוד ללא סשן כאב ...

אני יודע שמצב כזה זה גם בעולם השליטה, תלוי מאוד במצב הנפשי של הנשלט וברמת הערכיות של השולט/ת...
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
אכן תחושה נהדרת, אבל לא הבנתי למה אתה אומר שרק מזוכיסטים מסוגלים לחוות אותה.
לא צריך להיות מזוכיסט בשביל שהגוף ייצר אנדורפינים, ולא צריך לאהוב כאב בשביל להנות מהסטלה.

הקשר היחיד שאני רואה למזוכיזם הוא הרצון שלנו להגיע לספייס דווקא דרך כאב. אנחנו אוהבים לא רק את הספייס אלא גם את הדרך אליו. אבל זו העדפה, לא כח על 🙂

עריכה: אופס, מאז שהתחלתי לכתוב ועד ששלחתי נוספו עוד תגובות. מה שכתבתי פה מתייחס לאחת התגובות הראשונות של נוגע בעצב.
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
נוגע בעצב,
אני מודה שבכל הדיונים, אני נוהגת להתייחס אל המשתתפים ההיפותטיים כאל אנשים בריאים בנפשם. הכל יכול לקרות. זה יכול להיות לא סאב ספייס, אלא הזהות החמישית של אדם שסובל מהפרעת זהות דיסוציאטיבית. אני מקווה שלא נדון בכל האופציות.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי ינו' 24, 2023 9:26 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
זאב פטיש{סאדיסט}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:
נוגע בעצב כתב/ה:
דיסוציאציה מבחינתי שווה לאונס, זהו מצב שבו הנשלטת נכנסת להלם והניתוק זהה לילד מוכה שחוטף מכות ומנסה להתחפר עמוק בתוך הראש בשביל שלא לחוות את הכאב.....

למה ללכת אל הקיצון, למה לבחור דווקא באונס? ואדם שמבטל אמוציות כדי להתרכז במצב מורכב כלשהו ולפתור את הבעיה, גם הוא שווה לנאנסת הלומת חושים? הרי גם המצב בו הוא נמצא ייקרא ״דיסוציאציה״. במקרים רבים דיסוציאציה היא לא יותר ממידור, סינון של אמוציות, ריכוז במה שחשוב, מהנה, מחייב, תוך ניפוי התודעה ממה שמיותר, מפריע, לא דחוף.

הסיבה שזרקתי את מונח אונס, בגלל שתמיד יש את הסכנה לקיפאון במצב של פחד.

הנשלטת נכנסת למצב של ניתוק ואינה יכולה להגיד את מילת הביטחון ואו להוציא סימן של קריאה לעזרה, שמעתי על הרבה מקרים כאלה וגם מנוסות יותר בבדסם עברו חוויה כזאת...

ברור שברמה של לייט זהו כלי שעוזר לאדם להתנתק, האם זהו דבר נכון ??

למה שאדם ירצה להתנתק, המציאות מולו כל כך קשה עבורו ??

אם נשלטת סופגת עונש והעונש מותאם עבורה, היא לא אמורה להתנתק..

אם השולט משתולל בפראות עליה מעבר ליכולת שלה והיא צריכה להיכנס לתוך עצמה,
איך זה בדיוק תורם ??

אני אישית נגד לכאב בכפייה, זה נוגד את המהות שלי ולדעתי להעניש אדם באכזריות מעבר ליכולת שלו לא מטיבה עם איכות השולט .... (כמובן שזאת דעתי האישית)
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
נוגע בעצב כתב/ה:

הסיבה שזרקתי את מונח אונס, בגלל שתמיד יש את הסכנה לקיפאון במצב של פחד.

הנשלטת נכנסת למצב של ניתוק ואינה יכולה להגיד את מילת הביטחון ואו להוציא סימן של קריאה לעזרה, שמעתי על הרבה מקרים כאלה וגם מנוסות יותר בבדסם עברו חוויה כזאת...

ברור שברמה של לייט זהו כלי שעוזר לאדם להתנתק, האם זהו דבר נכון ??

למה שאדם ירצה להתנתק, המציאות מולו כל כך קשה עבורו ??

אם נשלטת סופגת עונש והעונש מותאם עבורה, היא לא אמורה להתנתק

שאלה מעולה. מספר התשובות עליה כמספר האנשים בעולם. לסנון את האמוציות שמפריעות לה להתמסר לעונג שגורם לה הכאב. זאת למשל סיבה לא פחות טובה מהשאלה ששאלת.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי ינו' 24, 2023 9:30 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:
יולי,

קיבלתי. לא בהכרח אובדן זיכרון פאר אקסלנס. אבל ממה שאני מכירה שיבושי זיכרון ו"היעלמות" של דקות בודדות זה די נפוץ.
אבל ניחא, זה לא מהותי לנקודה שלי, שהיא - המהות היא שמופעל מנגנון הגנה שנועד לצמצם את החשיפה לאירוע הטראומטי. זה המנגנון. זה לא משהו שמעורר עונג. בניגוד לסאב ספייס שהוא ממש מענג וזו אחת הסיבות שאנשים מחפשים אותו. האחד הוא ניתוק והשני הוא תחושת ריחוף. אלה תחושות שונות. המנגנון הפיזיולוגי שונה.

כמובן שניתן כתוצאה מסשן להיכנס לדיסוציאציה, כי כמו כל דבר בחיים גם סשן יכול להיות טראומטי. אבל זאת לא המטרה. אם נראה נשלט שלנו חווה ניתוק בסשן זו לא סיבה למסיבה אלא לדאגה.