בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הנה מי שהורס לכם באמת

זאב פטיש{סאדיסט}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
זאב פטיש{סאדיסט} • 24 בינו׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
אכן תחושה נהדרת, אבל לא הבנתי למה אתה אומר שרק מזוכיסטים מסוגלים לחוות אותה.
לא צריך להיות מזוכיסט בשביל שהגוף ייצר אנדורפינים, ולא צריך לאהוב כאב בשביל להנות מהסטלה.

הקשר היחיד שאני רואה למזוכיזם הוא הרצון שלנו להגיע לספייס דווקא דרך כאב. אנחנו אוהבים לא רק את הספייס אלא גם את הדרך אליו. אבל זו העדפה, לא כח על 🙂

עריכה: אופס, מאז שהתחלתי לכתוב ועד ששלחתי נוספו עוד תגובות. מה שכתבתי פה מתייחס לאחת התגובות הראשונות של נוגע בעצב.

תראי, ברור שניתן להגיע לייצור אנדרופינים גם בספורט, בסקס פראי קשוח (נוו גם סוג של ספורט) ועוד פעילויות של אקשן...

אבל בבדסם ואולי ברמה האקסטרימית (לא מכיר רמות נמוכות) רק מאזוכיסט יכול באמת להגיע לניתוק מוחלט מהכאב ולהכינס לטראנס..

בין אם מודע ואו הגדיר עצמו בשמות אחרים, הוא מוגדר אצלי כמאזוכיסט...
זאב פטיש{סאדיסט}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
זאב פטיש{סאדיסט} • 24 בינו׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
ברייה כתב/ה:
יולי,
דיסוציאציה כוללת אבדן זיכרון רק במקרים קיצוניים וכמובן במקרים של הפרעה נפשית. כך שלא ניתן לומר בשום פנים ואופן שהיא ״בד״כ כוללת אבדן זכרון״. לפעמים, במקרים מסויימים.
לגבי כל שאר, אני חושבת שבמקרים רבים זאת תשלובת של שניהם (גם אנדורפינים וגם ריכוז במה שמהנה תוך חסימת מודעות לכל השאר), וגם במקרים בהם אין זה כך, לא ניתן להבדיל. אני חושבת שלא נכון לבטל את הפן הפסיכולוגי כאשר מדברים על סאב ספייס.

קיבלתי. לא בהכרח אובדן זיכרון פאר אקסלנס. אבל ממה שאני מכירה שיבושי זיכרון ו"היעלמות" של דקות בודדות זה די נפוץ.
אבל ניחא, זה לא מהותי לנקודה שלי, שהיא - המהות היא שמופעל מנגנון הגנה שנועד לצמצם את החשיפה לאירוע הטראומטי. זה המנגנון. זה לא משהו שמעורר עונג. בניגוד לסאב ספייס שהוא ממש מענג וזו אחת הסיבות שאנשים מחפשים אותו. האחד הוא ניתוק והשני הוא תחושת ריחוף. אלה תחושות שונות. המנגנון הפיזיולוגי שונה.

כמובן שניתן כתוצאה מסשן להיכנס לדיסוציאציה, כי כמו כל דבר בחיים גם סשן יכול להיות טראומטי. אבל זאת לא המטרה. אם נראה נשלט שלנו חווה ניתוק בסשן זו לא סיבה למסיבה אלא לדאגה.

מסכים עם כל מילה ואת לא מבינה כמה שאת צודקת ....

כסאדיסט המטרה הראשית שלי לקבל רק בעלי יכולת לרחף, פסלתי את בת זוגתי בגלל שהיא נשלטת סופגת ולא מגיעה לריחוף... את בת זוגתי !!!
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
יולי.
את לא מתבלבלת עם אמנזיה דיסוציאטיבית?
דיסוציאציה אינה בהכרח קשורה לארוע טראומטי. הנה, אפילו טומטופדיה נותנת דוגמא נהדרת: דוגמה למידור נורמטיבי היא היכולת לשכוח טרדות הקשורות בחיים האישיים בעת השהות בעבודה. הרמות משתנות. אדם אמוציונלי ינפה את האמוציות ויתנתק מהן לעתים קרובות יותר, אבל זה לא אומר שבכל פעם שהוא יפנה אל מנגנון ההגנה הזה, הוא יימצא במצב טראומטי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
(לנוגע בעצב)

טוב, אני לא אכנס איתך לפינה על זה כי זה לא הנושא עכשיו 🙂 לדעתי כל אחד יכול לחוות ספייס כתגובה לכאב, כי המנגנון די פשוט - הגוף מקבל כאב, מייצר לעצמו משככי כאבים, הם ממסטלים, זה נעים.
אבל אני מבינה מה אתה אומר, וגם מקבלת שצריך להיות בסטייט אוף מיינד מסויים כדי לחוות את זה ככה. בסופו של דבר כמו שאמרת, אפשר להשיג תחושה דומה גם עם ספורט וסקס ועוד אז מי שלא מזוכיסט מן הסתם בד"כ יעדיף את הדרכים האחרות.

בהקשר של הפוסט הפותח - נראה לי ששנינו אומרים שספייס לחוד ודיסוציאציה לחוד וכל אחד מהם מגיע ממקום אחר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:
יולי.
את לא מתבלבלת עם אמנזיה דיסוציאטיבית?
דיסוציאציה אינה בהכרח קשורה לארוע טראומטי. הנה, אפילו טומטופדיה נותנת דוגמא נהדרת: דוגמה למידור נורמטיבי היא היכולת לשכוח טרדות הקשורות בחיים האישיים בעת השהות בעבודה. הרמות משתנות. אדם אמוציונלי ינפה את האמוציות ויתנתק מהן לעתים קרובות יותר, אבל זה לא אומר שבכל פעם שהוא יפנה אל מנגנון ההגנה הזה, הוא יימצא במצב טראומטי.

אפשרי שאני טועה בהגדרות. את צודקת בכך שקיימת דיסוציאציה שלא נובעת מטראומה. אבל לא התייחסתי לאפשרות הזאת כי זה לא נראה לי קשור. התייחסתי ספציפית להשוואה לסאב-ספייס. הייתה שם טענה שספייס הוא סוג של דיסוציאציה, במובן זה שספייס הוא תגובה פסיכולוגית לסבל.
אני לא מסכימה עם הטענה הזאת, וטוענת שמדובר בתופעות שונות. ולכן דיברתי על דיסוציאציה במובן של דיסוציאציה כתגובה לטראומה. נכון שזו לא הגדרה מדויקת ומקיפה של המושג אבל לצורך הדיון הזה נראה לי שזה מספיק.
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
ומתי מופרשים אותם האנדורפינים, יולי? גם במצב של דחק.
אז אנדורפינים כן, ומגננה פסיכולוגית לא?
לפני שנה • 24 בינו׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
לא הבנתי את השאלה. אנדורפינים כן מה? מגננה פסיכולוגית לא מה?
'
את מסכימה/טוענת שמופרשים אנדורפינים, שהם תגובה נוירולוגית טבעית לשיכוך מצבים של דחק. אבל את לא מסכימה שבמקביל לאנדרופינים מופעלים גם מנגנונים פסיכולוגיים שאחראים להתמודדות עם מצבים של דחק?
Bite Twice Shai
לפני שנה • 25 בינו׳ 2023
Bite Twice Shai • 25 בינו׳ 2023
זה היה מאוד מעניין ושימושי לקרוא את כל התגובות.

שימו לב איך דמות מאוד משפיעה על הפמינזם והמוסדות בישראל מתייחסת בתגובה לפוסט שהדבקתי פה:

בנוסף לקשר שתיארה פה הכותבת, אני רוצה להוסיף שיש גם קשר פוליטי. ביקרתי באירועים, המוקדשים למאבק בתעשיית המין, בהרבה מקומות בעולם. כנסים, צעדות, הפגנות, מיצגי מחאה. כמעט כל אחד מהם מלווה בהתנגדות של תומכי הנרמול של תעשיית המין, וכמעט תמיד בקבוצת התומכים בולטים חובבי הקינק. לעומת זאת, מעולם לא ראיתי אותם בצורה מאורגנת בשורות הנאבקות בתעשיית המין. אני בטוחה שיש אנשים שגם אוהבים קינק וגם חושבים שסחר ב"שירותי מין" הוא פשע, ברור שכל צירוף עמדות קיים ואפשרי. אבל ברמה הפוליטית, כקבוצה מאורגנת - הקינקסטרים תמיד נמצאים בצד האפוליגטים של תעשיית המין. מעניין איך בעלת הפוסט הייתה מסבירה את זה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 25 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
לא הבנתי את השאלה. אנדורפינים כן מה? מגננה פסיכולוגית לא מה?
'
את מסכימה/טוענת שמופרשים אנדורפינים, שהם תגובה נוירולוגית טבעית לשיכוך מצבים של דחק. אבל את לא מסכימה שבמקביל לאנדרופינים מופעלים גם מנגנונים פסיכולוגיים שאחראים להתמודדות עם מצבים של דחק?

כמובן שעשויים להיות מופעלים גם מנגנונים פסיכולוגיים, אבל עדיין מדובר במנגנון שונה. והוא אכן לא תמיד מופעל. ולא תמיד צריך אותו.
כשאני חווה סשן אימפקט אני שואפת כן להפעיל בכוונה מנגנון שיכוח כאב, ואני לא שואפת להפעיל מנגנון פסיכולוגי של הדחקה או ניתוק, ואכן ברוב הפעמים זה לא קורה, כי הסשן לא נחווה לי כטראומטי. זה כל הקטע.