שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחשבות על שינוי, ביקורת וקבוצות

Bite Twice Shai
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023

מחשבות על שינוי, ביקורת וקבוצות

Bite Twice Shai • 27 בינו׳ 2023
חשבתי הרבה בעקבות כל הדיונים האחרונים והתגובות וחשוב לי להסביר למה לדעתי חשוב לקחת בצמצום והתמודדות עם פגיעות מיניות ב-BDSM

הטיעון הראשון, הוא שלמרות שיש ויכוח על השאלה אם מדובר בקהילה או לא, אין ויכוח על זה שיש לנו מרחבים משותפים. פיזיים ווירטואלים.

בין אם נרגיש שייכות או לא, אנחנו חולקים אותם, לפעמים שנים. ולכן אנחנו קשורים ומשפיעים הדדית על האחרים.ות במרחב.

לא כל אחד.ת חייב.ת לקחת חלק, אבל כן לכל אחד.ת יש כח. אני מאמין שיש מקום לערבות הדדית, גם אם היא מתבססת רק על מרחב משותף.
כמו סוג של שכנים.
היה קשה לי להבין איך אפשר שלא יהיה איכפת, אבל למעשה, זה פשוט התחום שאני בחרתי. גרטה בחרה את הסביבה ואחר.ת בוחר.ת לקדם שלום עולמי. אבל כן, זה בוער בי!

אני אציין גם שזה לא רק בשביל הסביבה היותר בטוחה. שהיא חשובה דיה בפני עצמה.
כאשר אנחנו מדברים הרבה על הסכמה מרצון, אבל בחוץ שומעים על פגיעות, זה גורם לכל מי ומה שמעל ראשו הכותרת בדסמ, להיראות רע. אם אין תגובת נגד. זה אכן יכול להיתפס כהתנערות. וזה מה שקרה בפועל.

אני יודע שלי זה חשוב, זה בוער בי ומרגש אותי ולאורך הדרך עשינו כקבוצה לא-גדולה, שינויים מאוד משמעותיים.
אני גם רואה שכבר נרשמו לאירוע מעל ארבעים אנשים, אז אני יודע שיש עוד לא מעט שזה חשוב להם.

אני גם מבין שאני יכול להיות מרגיז מאוד ותקפני בתוך הנחישות ולכן זה חשוב לי שיש הרבה אנשים שעושים יחד וגם נמצאים לשקף, כשהם לא אוהבים את הדרך שבה הדברים מתנהלים או נאמרים. זה היתרון של קבוצה/ זה היתרון של מלכ"ר לעומת עסק, אין פה רק אדם אחד, אני רוצה לאפשר את התהליך. אבל אני לא מחליט לבד על תוכנו או צורתו.

אז זהו, יש לי מזל שמסביבי עוד אנשים שהדבר בוער בלב שלהם ואני מזמין את כל מי שמרגיש.ה שחשובה לה סביבה בטוחה יותר ופחות מתוייגת להצטרף אלינו.

כי זה לגמרי אפשרי לשנות.
    התגובה האהובה בשרשור
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 27 בינו׳ 2023
"הטיעון הראשון, הוא שלמרות שיש ויכוח על השאלה אם מדובר בקהילה או לא, אין ויכוח על זה שיש לנו מרחבים משותפים. פיזיים ווירטואלים"
טיעון לא רלוונטי. גם אם היו לנו יותר מרחבים משותפים ואפילו היינו קהילה (כמו דתיים למשל), לא היינו אמורים לקחת אחריות על מעשים של אנשים אחרים. לדרוש מכולנו לנהוג בצורה קולקטיבית זה פשוט אבסורדי. שלא תבין לא נכון, אינדיבידואליזם לא אומר שאתה לא יכול להצטרף לעוד קבוצות או משהו כזה, אבל זה צריך לבוא ממך, מהרצונות שלך.

"בין אם נרגיש שייכות או לא, אנחנו חולקים אותם, לפעמים שנים. ולכן אנחנו קשורים ומשפיעים הדדית על האחרים.ות במרחב"
אני משפיע על בת הזוג שלי בהרבה בחינות, גם ברמה הבדסמית. אם אלך ואאנוס מישהי, למה היא צריכה לקחת אחריות על מעשיי? כי השפענו אחד על השני ויצא שהעברנו זמן ביחד אז עכשיו היא חייבת לקחת אחריות? גם אם היינו בקשר טריליון שנה זה היה לא רלוונטי.

"לא כל אחד.ת חייב.ת לקחת חלק, אבל כן לכל אחד.ת יש כח. אני מאמין שיש מקום לערבות הדדית, גם אם היא מתבססת רק על מרחב משותף"
מסכים. לכל אחד יש כוח לשנות וכל אחד יכול לקחת חלק, אבל - זה: 1 - צריך לבוא מהאדם הפרטי, ו-2 - לא בקשה שרלוונטית רק או בעיקרה לאנשים בדסמ"ים, היא רלוונטית לכולם - "אם תוכל לבוא ולקחת חלק ע"מ לנקות סטיגמות ולהעלות מודעות זה יהיה נחמד, תבוא כשחור, לבן, ונילי או שרברב".

"כמו סוג של שכנים"
אנחנו לא שכנים. הקהילה לא עד כדי כך מקושרת. בעיקר אנשים שיוצאים למסיבות מקושרים עם הסצינה, לא מעבר.

"כאשר אנחנו מדברים הרבה על הסכמה מרצון, אבל בחוץ שומעים על פגיעות, זה גורם לכל מי ומה שמעל ראשו הכותרת בדסמ, להיראות רע. אם אין תגובת נגד. זה אכן יכול להיתפס כהתנערות. וזה מה שקרה בפועל"
זאת אמירה לגיטימית. אמה-מה, כמו שאמרתי, היא לא מצדיקה גישה קולקטיבית והאדם הפרטי אמור לבוא מטעם עצמו ולעשות פה משהו. אולי כשאדם בדסמ"י יעשה את זה תהיה קצת יותר השפעה ואולי יהיה גם קל יותר לגרום לו לעשות את זה, אבל שוב - עדיין מדובר בבחירות של האדם הפרטי, ברמה הזאת ונילים ובדסמ"ים שווים הם. אני אישית לא אעשה עם זה משהו כי לא אכפת לי מה יחשבו על בדסמ"ים כל עוד לא יודעים שאני בדסמ"י. אני לא אצא להפגין או משהו כזה בגלל שהציבור מטומטם ומקטלג אנשים בקלות.

בקיצור, אולי אין לך כוונות רעות, אבל אני יכול להגיד לך שמה שאותם האנשים הרגישו זה שאתה פשוט מפנה לעברם אצבע מאשימה רק בגלל שהם העזו להימשך מינית לסדיזם / מזוכיזם ושיצרת להם חובות שנכנסו לתוקף בגלל עצם היותם בדסמ"ים, לכן גם נתקלת בהתנגדות.
קינק וזה
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
קינק וזה • 27 בינו׳ 2023
בהצלחה
Bite Twice Shai
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
אני חושב שאני יכול בהחלט לקרוא לאנשים לבוא.לא חושב שזה אבסורד. אבל לדרוש ולהתעצבן, מסכים שלא רלוונטי.

האם בת הזוג שלך תגיד לך משהו אם תשמע או תראה אותך שיכור מטריד מישהו?

אפשר להמשיך להתווכח האם כן או לא אנחנו חולקים מרחב. קצת מוזר בעיני לאמר שלא, כשאתה ממש פה מנהל איתי שיח במרחב. אם אתה לא רואה את זה, אז באמת אין בסיס לדיון.
לי נראה שיש פה את אותם אנשים שנים. ואני גם יודע איך המקום הזה יכול לעזור לכל מי שאיכשהו מתעסקים בבדסמ, להיפגע פחות.

אנשים הרגישו אשמים נדמה לי, כשאני דיברתי על אחריות. העובדה שלא עשית משהו, לא אומרת שאין לך יכולת או אחריות למנוע. זאת לפחות דעתי. העובדה שיש אחריות לא אומרת שמישהו אשם.

במחקרים בפסיכולוגיה חברתית מצאו שככל שהקבוצה גדלה, ככה הסיכוי שמישהו יעזור בשעת משבר קטנה. זה נובע מהעובדה שאנשים עשויים לא להבין שמה שהם מסתכלים עליו איננו תקין, זה גם נובע מהעובדה שיש לכל אחד בראש מחשבה שמישהו אחר יעשה. קוראים לזה אפקט הצופה מן הצד.

אז אני מזמין את מי שרוצה, שלא להיות צופה מהצד, אלא לקחת חלק בשינוי ולהשפיע על המטרות והדרכים שלו.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
"האם בת הזוג שלך תגיד לך משהו אם תשמע או תראה אותך שיכור מטריד מישהו?"
היא תגיד, לא אמרתי שלא. אתה החלטת שאמרתי שלא. אמרתי שבת הזוג שלי לא תצטרך לקחת אחריות על מעשיי.

"העובדה שיש אחריות לא אומרת שמישהו אשם"
בטח שזה כן. אם יש לך אחריות ואתה נוהג בחוסר אחריות אז אתה אשם ואתה גם יכול להידפק מזה משפטית כי זה לא חוקי, וגם לא אתי.

ואפקט הצופה מהצד לא רלוונטי כי זה לא שאנחנו שותקים בחוסר מעש. להפך, מישהו זיהה את הקטינה בדאנג'ן והרים טלפון, ככה שהוא נהג באחריות. אבל אנחנו לא רלוונטים למקרה, הבחור שהתקשר כן והוא נהג באחריות. מי שהכניס אותה אכן לא נהג באחריות, אבל הוא לא קשור אלינו או לאפקט הצופה מן הצד.
Bite Twice Shai
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
אתה לא ממש מתייחס באופן ענייני לטיעונים. ואנחנו פשוט רואים את העולם אחרת.

הסברתי את עמדתי. זה לא איזה מקרה נקודתי במקום אחד. שאגב לפי דברי המועדון, נחשד כמעשה שנועד לפגוע במועדון.
הסיטואציה שאנחנו מסתכלים עליה רחבה הרבה יותר.

מכיוון שאני לא אשתכנע ודי בטוח שלא תשתכנע, פשוט כי אנחנו לא יכולים להסכים על ההגדרות ואפילו על בסיסי הידע שלנו, אני לא רואה טעם להמשיך בדיון הנוכחי.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
1 - לא ענית למה שכתבתי, בנתיים בעיקר כתבת בשבילי מה אני כתבתי כשדיברתי על הדוגמה עם בת-הזוג ונדמה גם שהחלטת האם אני מדבר על המקרה באופן נקודתי או נרחב.
2 - מה לא ענייני בלהגיד למשל "אם יש לך אחריות ונהגת בחוסר אחריות אז אתה אשם"? אתה לא יכול להגיד לבן-אדם "צ'מע, הייתה לך אחריות, לא עמדת בה אבל וואלה יצאת אחלה" ולצפות שיקחו אותך ברצינות. דיברת על דיון ענייני... זה הכי לא ענייני.
3 - אני לא מדבר על המיקרו, אני מדבר על המאקרו. הפסקה האחרונה שניסחתי מדברת על כך שבלי קשר המקרה של הקטינה לא רלוונטי למאקרו, אלא רלוונטי למיקרו (רלוונטי לאנשים שהיו שם באותה העת), וגם אם יש אחריות במאקרו שאנחנו צריכים לקחת, לתת את המקרה עם הקטינה כדוגמה לכך שאנחנו צריכים לנהוג באחריות זה פשוט לתת דוגמה לא רלוונטית.

אם אתה תרצה נוכל לשים את זה בצד ואנסה לרדת לשורש העניין בצורה תמציתית:
בוא נדבר על מקרים אחרים. איזה מקרים אחרים דורשים מכל הבדס"מים לקחת אחריות ולמה? למה דווקא הם ולא אנשים אחרים? יאללה, אפילו נצא מנקודת הנחה שאנחנו קהילה. למה בגלל שאנחנו קהילה יש לנו אחריות ולשמעון הונילי והמצ'עמם אין אחריות?
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
WitchFuneral
אני חושבת ששי מתכוון למובן האבסטרקטי של האחריות. אם אעליב אותך עכשיו, ואתה, זועם ופגוע תבעט בחתול, במובן האבסטרקטי של המושג ״אחריות״ גם אני אהייה אחראית על הבעיטה הזאת. אם אני אעצור בפתאומיות בכביש וזה שאחרי יספיק לעצור בזמן וזה שאחריו שלא שמר על מרחק בטוח יכנס בו, גם לי תהיה יד בתאונה הזאת, למרות שהאשם הוא האחרון שלא שמר מרחק. שי לא המציא את המובן האבסטרקטי של האחריות, והוא לא היחיד שמשתמש בו. אני לא רוצה להתווכח אם מדובר בהרחבה שגויה או צודקת של האחריות, אבל אני מבינה מה הוא אומר (וכמוך, לא מסכימה שיש לנו את היכולת הקבוצתית למנוע ולכן גם במובן האבסטרקטי של המושג ״אחריות״ לא רואה את עצמי כאחראית).
Bite Twice Shai
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
ברייה. אני חושב דווקא שכן יש לנו יכולת לשנות. בהחלט. עובדה שנעשו שינויים שנעשו שינויים. לא חושב שאפשר למגר כליל פגיעות. אבל עובדה שהסברה ועוד אמצעים מצמצמים משמעותית. וגם עוזרים להתמודד אם קרה משהו.

אני מבין למה אנשים מרגישים מואשמים המילה אחריות. במיוחד אם אני כועס ומשתלח בהם.

אז אני נשאר אז עם הביטוי "שווה לנו" או "איכפת לנו מספיק בשביל לעשות" במקום "אנחנו אחראיים".
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
ברייה, זה ברור לי. אני בסה"כ, כמוך, מנסה למצוא את הקשר האבסטרקטי ולראות איך הוא מיושם פה ללא הצלחה.