צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחשבות על שינוי, ביקורת וקבוצות

ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 27 בינו׳ 2023
שי.
אם הבנתי נכון, השינויים שנעשו, נעשו הודות למספר מתנדבים, כמוך, שפעלו אולי מול משטרה בפן ההסברתי, מול הנפגעים, בפן התומך וכדומה. וברור שפעולות אלו מבורכות. למען הסר ספק, אני לגמרי בעדך, ואני יודעת שאתה טוב ושאתה עושה את מה שאתה מאמין שעושה טוב. ואם מישהו יטען שאתה גם עושה רע, אז הקלישאה ״לא טועה מי שלא עושה״, תתאים כאן בול. אבל כקבוצה אנחנו לא באמת יכולים לעזור ולא כי אנחנו קהילה כן או לא, אלא כי עבור הרוב המוחלט (נדמה לי) של חברי ה״לא קהילה״, הבדסמ הינו עיסוק אינטימי ואינדיבידואלי, על כל המשתמע. ומשכך, הגיוני יותר שבמקרים של עבירה יטפלו בעבירה רשויות החוק, ללא התערבותו של פלוני אלמוני, החבר ב ״לא קהילה״. 🌹
Bite Twice Shai
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
Bite Twice Shai • 28 בינו׳ 2023
תודה על התגובה המנומסת והחיובית ברייה. אני בעצמי עובד על התקשורת שלי, בעיקר בכלוב שמשום מה מרגש אותי מידי, אז מאוד מעריך את זה.

אני לגמרי מבין בדסמ כעיסוק אינטימי שהרוב המוחלט של האנשים עושים אותו בבית שלהם.
אמנם הפגיעות שאני מדבר עליהן, לא קורות במועדונים או סביב מסיבות.

למעשה מסיבות הן די בטוחות. ברוב המסיבות לצוות איכפת ובאופן כללי מכיוון שזאת סביבה פומבית סוג הפגיעות שיש שם הן בגדר הטרדה וזה משהו שמאוד קל לטפל בו בתוך המסגרת.

הפגיעות שאני מדבר עליהן כיותר חמורות, קורות בבית. ואני בהחלט חושב שיש לנו דרכים לעזור במניעה של פגיעות בתור אוכלוסיה שנמצאת יחד אונליין.
אלו שפנו לקו בנוגע לתקיפות קשות (כמעט אף פעם לא פנו לקו על הטרדה), חוו אותן במפגשים פרטיים. וכן יש לנו מה לעשות עם זה.
בין אם אנחנו יכולים לעזור למנוע את זה פה. ממש בכלוב, לפני שעוד בכלל נפגשו ובין אם נוכל להציע שירות טוב יותר ותמיכה עבור מי שכן נפגעו.

אז מאוד מוזמנת. את וגם האחרות/ים icon_smile.gif
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
ארגמןן​(אחרת) • 28 בינו׳ 2023
זו צריכה להיות הזמנה פתוחה- מי שמרגיש שיכול לעזור, לתרום, להועיל- שיצטרף. ואתם תכוונו אותו איך (כי גם את זה צריך לדעת).
כל שאר הניסיונות להדביק אשמה או אחריות על אנשים שלא מרגישים ככה כדיי לגרום להם לעזור, לתרום, להועיל ולהצטרף זו טעות. והתוצאה של זה כפי שניתן לראות זה אנטי.
הכוונות שלך טובות.. נראה לי שרובינו יסכימו. אפשר ללמוד לגבי הדרך.. לפעמים הבאות.
זאת התרשמותי.
Bite Twice Shai
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
תודה רבה ארגמן 🌸

המסר לגבי הדרך ברור לי מאוד. זאת הסיבה לפוסט הזה.

אני ממשיך להזמין ובינתיים ממשיכים להירשם עוד icon_smile.gif חלק יצטרפו אחר כך, חלק לא, אבל בטוח שיהיה הבדל.
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
Bite Twice Shai כתב/ה:
תודה על התגובה המנומסת והחיובית ברייה. אני בעצמי עובד על התקשורת שלי, בעיקר בכלוב שמשום מה מרגש אותי מידי, אז מאוד מעריך את זה.

אני לגמרי מבין בדסמ כעיסוק אינטימי שהרוב המוחלט של האנשים עושים אותו בבית שלהם.
אמנם הפגיעות שאני מדבר עליהן, לא קורות במועדונים או סביב מסיבות.

למעשה מסיבות הן די בטוחות. ברוב המסיבות לצוות איכפת ובאופן כללי מכיוון שזאת סביבה פומבית סוג הפגיעות שיש שם הן בגדר הטרדה וזה משהו שמאוד קל לטפל בו בתוך המסגרת.

הפגיעות שאני מדבר עליהן כיותר חמורות, קורות בבית. ואני בהחלט חושב שיש לנו דרכים לעזור במניעה של פגיעות בתור אוכלוסיה שנמצאת יחד אונליין.
אלו שפנו לקו בנוגע לתקיפות קשות (כמעט אף פעם לא פנו לקו על הטרדה), חוו אותן במפגשים פרטיים. וכן יש לנו מה לעשות עם זה.
בין אם אנחנו יכולים לעזור למנוע את זה פה. ממש בכלוב, לפני שעוד בכלל נפגשו ובין אם נוכל להציע שירות טוב יותר ותמיכה עבור מי שכן נפגעו.

אז מאוד מוזמנת. את וגם האחרות/ים icon_smile.gif

הפוסטים הראשונים שלך חטאו אך ורק בעודף אמוציות שגררו אמוציות וכן הלאה. אותי הם שכנעו שכוונותיך טובות, לאחרים הם עלו על העצבים. אנחנו באמת מאוד שונים פה, כולנו ומכל כך הרבה בחינות.
אתה יכול בבקשה לתת לי דוגמא ספציפית ליכולת שלנו, כשותפים למרחב הוירטואלי, למנוע פגיעות מיניות בכלוב? => ״אנחנו יכולים לעזור למנוע את זה פה. ממש בכלוב, לפני שעוד בכלל נפגשו״.
כשציינתי שבדסם עבור רוב חברי ה״לא קהילה״ מהווה עיסוק אינטימי, התכוונתי להעדר הלכידות שמאפיינת חברה. אם אין חברה, אין אחריות חברתית. אם אין קבוצה, אין אחריות קבוצתית. פלטפורמה וירטואלית משותפת לא יכולה להוות פרמטר ליצירת נורמות של אחריות חברתית, אלא אם היא חלק מסך פרמטרים רבים אחרים שיוצרים את האחריות. וברגע שאין נורמה של אחריות חברתית, האדם מן הצד (כלוביסט) לא יכול להבחין בין האחריות שלו להתערב, לבין האחריות שלו לכבד את המרחב הפרטי של האנשים סביבו. אני מבינה שהגבול בין השניים ברור לך, ולכן אני מבקשת דוגמא ספציפית.
Bite Twice Shai
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
ברייה כתב/ה:

הפוסטים הראשונים שלך חטאו אך ורק בעודף אמוציות שגררו אמוציות וכן הלאה. אותי הם שכנעו שכוונותיך טובות, לאחרים הם עלו על העצבים. אנחנו באמת מאוד שונים פה, כולנו ומכל כך הרבה בחינות.
אתה יכול בבקשה לתת לי דוגמא ספציפית ליכולת שלנו, כשותפים למרחב הוירטואלי, למנוע פגיעות מיניות בכלוב? => ״אנחנו יכולים לעזור למנוע את זה פה. ממש בכלוב, לפני שעוד בכלל נפגשו״.
כשציינתי שבדסם עבור רוב חברי ה״לא קהילה״ מהווה עיסוק אינטימי, התכוונתי להעדר הלכידות שמאפיינת חברה. אם אין חברה, אין אחריות חברתית. אם אין קבוצה, אין אחריות קבוצתית. פלטפורמה וירטואלית משותפת לא יכולה להוות פרמטר ליצירת נורמות של אחריות חברתית, אלא אם היא חלק מסך פרמטרים רבים אחרים שיוצרים את האחריות. וברגע שאין נורמה של אחריות חברתית, האדם מן הצד (כלוביסט) לא יכול להבחין בין האחריות שלו להתערב, לבין האחריות שלו לכבד את המרחב הפרטי של האנשים סביבו. אני מבינה שהגבול בין השניים ברור לך, ולכן אני מבקשת דוגמא ספציפית.

אוקיי, אז בעיקרון יש לי רעיונות, אבל אני די הייתי רוצה לשמוע יותר מהאנשים שחולקים את המרחבים השונים. אני אציין לדוגמא רעיון אחד - אנחנו יכולים להנגיש משהו כיפי (כמו וידאו או קומיקס), שמדבר על פרקטיקות של הסכמה לכל מי שירצה. זה לא ימנע את הכל, אבל אנחנו יודעים שהסברה מונעת פגיעות.
אליפסה​(שולטת)
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
אליפסה​(שולטת) • 28 בינו׳ 2023
שי,

קהילה אינה אירגון.
לכולנו יש עניין משותף. אבל אין לכולנו אג׳נדה משותפת שאנחנו מנסים לקדם. לפעמים מה שמאפשר קהילה הוא בדיוק זה.

כשאתה דוחף אג׳נדה ומטיף אפשר שתמצא קהל מסויים. אבל מן הסתם גם תייצר אנטגוניזם ותרחיק אנשים. מרבית האנשים נמצאים כאן במטרה ליצור קשרים בדס"מי, או כדי להפרות את עצמם מבחינה בדס"מית.

פגיעות מיניות הן בעיה חברתית רחבה. לא בעיה בדס"מית. גילוי נאות, אני פסיכולוגית ועבדתי לא מעט שנים עם נפגעות ובמרכזי סיוע. אבל אנחנו לא כת שצריכה לפתור את הבעיות הללו לבד ומבפנים.
Bite Twice Shai
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
אליפסה כתב/ה:
שי,

קהילה אינה אירגון.
לכולנו יש עניין משותף. אבל אין לכולנו אג׳נדה משותפת שאנחנו מנסים לקדם. לפעמים מה שמאפשר קהילה הוא בדיוק זה.

כשאתה דוחף אג׳נדה ומטיף אפשר שתמצא קהל מסויים. אבל מן הסתם גם תייצר אנטגוניזם ותרחיק אנשים. מרבית האנשים נמצאים כאן במטרה ליצור קשרים בדס"מי, או כדי להפרות את עצמם מבחינה בדס"מית.

פגיעות מיניות הן בעיה חברתית רחבה. לא בעיה בדס"מית. גילוי נאות, אני פסיכולוגית ועבדתי לא מעט שנים עם נפגעות ובמרכזי סיוע. אבל אנחנו לא כת שצריכה לפתור את הבעיות הללו לבד ומבפנים.

הכל טוב, את צודקת. האופן שבו התבטאתי היה לא בסדר. חשבתי על זה ולכן כתבתי את הפוסט הנוכחי.

ההשוואה לכת לא ברורה לי. אני נמצא במרחב הזה. פה אני כרגע רוצה לגייס את האנשים, אז מן הסתם שפה אתבטא, זה לא סותר עשייה בעוד מישורים. אבל גם אם כן, זה בסדר להפעיל מבפנים.

מי שלא רוצה לא חייב.ת לבוא. וגם זה בסדר
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
Bite Twice Shai כתב/ה:
אוקיי, אז בעיקרון יש לי רעיונות, אבל אני די הייתי רוצה לשמוע יותר מהאנשים שחולקים את המרחבים השונים. אני אציין לדוגמא רעיון אחד - אנחנו יכולים להנגיש משהו כיפי (כמו וידאו או קומיקס), שמדבר על פרקטיקות של הסכמה לכל מי שירצה. זה לא ימנע את הכל, אבל אנחנו יודעים שהסברה מונעת פגיעות.

רעיון מדליק!
אולי, אחרי המפגש וסיעור המוחות, תוכל להביא לעיונם של חברי הכלוב את הדברים העיקריים עליהם יינתן הדגש בסרטון ולשאול לדעתם. שרשור כזה עשוי לעורר אפילו אצל חברי ״לא קהילה״ רגשות קהילתיים ולו בזעיר אנפין. 🤗
גמלנמר
לפני שנה • 28 בינו׳ 2023
גמלנמר • 28 בינו׳ 2023
מאוד אכפת לי.
תמיד התרחקתי מרעש. בין אם בכלל ובין אם בקהילה. לא מסיבות. לא מאנצ'ים(חוץ מאחד, שהספיק לי).
כמו בכל קהילה, גם פה יש מי שאכפת לו ומי שפחות. בכל בית, מישהו מרחבן לפעמים משהו. מנסיוני, למדתי שכשאנשים מבלים בקבוצות גדולות, נוצרת תחרות סמויה/גלויה, שמביאה לא פעם ללחץ חברתי. במצב כזה, אף פעם לא הייתי מעוניין להיות. לא רק כי אני יכול להגרר לטימטום, כי בסך הכל אני איש עם אופי חזק מרוב מי שהכרתי. אלא, מעדיף לא להיות במקום בו אני עשוי להיות נוכח לזה. לא עצימת עין. סירוב לקחת חלק.
ברור לגמרי, שנוכחות שלי יכולה לשפר מצבים כאלה בעצם נוכחותי, אבל אני את חלקי תורם בפורומים מצומצמים יותר. כך אני גם מגיע לתוצאות טובות יותר. בקהל, אני יכול לעצור קטטה. אבל אף אחד לא ישמע אותי. בפנים אל פנים, אני יכול ללמד איך לעשות דברים בצורה נכונה והדדית שעונה על צרכים ולא מביאה לניצול ועיוות מוחלט.
אז במידה קטנה בלבד אני רואה את האחריות שלי להיות נוכח. אני אדם פרטי וחשאי למדי. גם עבורי וגם למי שבחרו לנסות את מי שאני ולהפוך את העולם שלי לעשיר ומעניין. לעומת זו, אני מסרב לקחת אחריות על רוב מה שעלה שם. זו לא נחלתי ולא מורשתי ולא משנתי, מעולם ולנצח.
שולט שחושב שהוא בא לנצל, הוא פשוט פושע, בעיני. כשאתה שולט, זה בזכות האצלת הסמכות מטעם הצד הנשלט. לא באת לקחת. באת לקבל. אם חשבת שאתה השולט, טעית. הברז נמצא בידים של הנשלט. אתה רק צינור עם אחריות משולשת.
בדיונים, אני שונא להשתתף. פשוט כמעט תמיד יש סחבת של נושאים, שמשתתפים שונים טוחנים אותם מחדש, כאילו לא נחתמו כבר לפניהם, רק כדי שהם יכולו לקבל את 5 דקות התהילה על במה. אני מעדיף לשמוע תקצירים אחרי שיגמר.
בטוח לגמרי שתעשו את זה מצויין "אפילו" בלעדי.

לשון זכר, כי היה זורם. אוהב אתכן יותר מגברים, בלי למצמץ. לא להיעלב, בבקשה. כולם וכולן.