סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

את מצרפת אחרים/ות לסקס עם בעלך? תיזהרי

זוג פלוס​(שולטת)
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
זוג פלוס​(שולטת) • 20 בפבר׳ 2023
לעובדה אם צירפו או לא צירפו מישהו אין שום קשר לתוצאה הסופית ו''האזהרה'' לא רק שלא נדרשת היא לגמרי מיותרת.

מבחינת ההלכה, ברגע ששכבה עם גבר אחר מלבד בעלה אם בידיעתו ואם לאו, היא נחשבת כאילו ''זנתה'' ומאבדת את כתובתה.
צריך להזכיר גם שברוב מקרי הגירושים ממילא האשה מוותרת על כתובתה ע''מ לזכות בגט המיוחל.

אין ספק באשר לפריבלגיות שיש לגברים בבתי המשפט הרבניים אבל גם בבתי המשפט לענייני משפחה, יש לא מעט תהליכי גירושים קשים ומכוערים בהם מניפולציות, שקרים ולכלוך יוצאים החוצה ע''י שני הצדדים ויש מחלוקות שלא נגמרות על רכוש.
תמיד יהיה צד שלא מרוצה.

אין בסיפור הגירושים הזה שום דבר יוצא דופן או חריג מסיפורי גירושים מכוערים אחרים.
ivy​(נשלטת)
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
ivy​(נשלטת) • 20 בפבר׳ 2023
מי תובעת על כתובה?! רק על הטמטום הזה מגיע לה.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
Aristotle כתב/ה:
ואנשים עדיין הולכים להתחתן ברבנות בלי להבין למה הם מכניסים את עצמם, אוי התמימות...

ואיזו ברירה יש לאדם מאמין, או לאדם לא מאמין שעדיין מעוניין לשמר זיקה לדת/לאום של אבותיו ולו רק ברגעים מכוננים כמו חתונה, לידה ומוות? זה מסובך. מצד שני, עם נבחר לא יכול להיות לא מתוסבך. זה בגנים.
אולי תמליצו לו לגוון קצת ולבחור במישהו אחר?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
הכותרת קצת קוממה אותי.

בסופו של דבר כל מה שעושים עם בנזוג מבוסס על אמון. ואם יש מספיק רצון לפגוע, תמיד אפשר לפשפש בכל ההיסטוריה המשותפת ולמצוא משהו שאפשר לסובב נגד השני.
אחרי שנים של שיתוף, בהכרח לשניהם יש תחמושת. אם זה לא היה השלישיות אז הוא היה מוצא משהו אחר.

לא לעשות שלישיה כי אולי יום אחד הבנזוג יתהפך עלי וישתמש בזה נגדי... לא יודעת, לא נשמע לי סביר. כל פעם שסומכים על מישהו, נותנים לו אופציה לפגוע בנו. אז מה, לא נסמוך על אף אחד?

לא יודעת מה התשובה. עצוב שאנשים עושים דברים כאלה. אולי השיעור הוא רק - לא לעולם חוסן.
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
יולי, אני הבנתי מהכתבה (ואולי הבנתי לא נכון) שהיא זאת שגררה את עניין השלישיה לרבנות ובתגובה, כדי לסתור את טענותיה, הוא הביא את הצלע השלישית שיספר את סיפורו.
הוא הגיש בקשה לגט וטען שאינה שומרת שבת ואף מתגוררת עם גבר למרות שעודם נחשבים נשואים (וגם הוא מתגורר עם אישה, אבל זה לא רלוונטי! פחחחח…). היא טענה ש״במהלך הנישואים בעלה כפה עליה מפגשים עם גברים אחרים והוסיפה שגם לו היו יחסים עם גברים. לכן, טענה, היא לא מפסידה את כתובה״.
Daddy Bear​(אחר)
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
Daddy Bear​(אחר) • 20 בפבר׳ 2023
אנלא יודע... לחייב רק את הגבר בתשלום כתובה בלי קשר למצב כלכלי של כל אחד מבני הזוג, לא נשמע לי כמעשה שוויוני.

לא שאני טוען שמוסד הנישואין והגירושין הרבני הוא שוויוני - הוא לא, וצריך לשנות אותו. בעיקר את התלות של האישה בגבר כדי לקבל גט.
אבל דווקא כאן, נראה כאילו הרבנות היתה יחסית בסדר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
ברייה, התכוונתי לכותרת של הפוסט הזה.

קטונתי מלהבין לעומק מה בדיוק הלך ביניהם. אפשר לשער ששניהם מסלפים את הפרטים כדי לקבל יתרון.

הקטע הזה שהוא גר עם אשה אחרת ועם זאת שמורה לו הזכות להתלונן על כך שפרודתו גרה עם גבר אחר - ממש ד"ש מהמאה ה-19.
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
לגמרי. לכן לא יכולתי לוותר על ה״פחחח…״, עם כל זה שעברתי את גיל ארבע לפני שנים לא מבוטלות.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 20 בפבר׳ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
הכותרת קצת קוממה אותי.

בסופו של דבר כל מה שעושים עם בנזוג מבוסס על אמון. ואם יש מספיק רצון לפגוע, תמיד אפשר לפשפש בכל ההיסטוריה המשותפת ולמצוא משהו שאפשר לסובב נגד השני.
אחרי שנים של שיתוף, בהכרח לשניהם יש תחמושת. אם זה לא היה השלישיות אז הוא היה מוצא משהו אחר.

לא לעשות שלישיה כי אולי יום אחד הבנזוג יתהפך עלי וישתמש בזה נגדי... לא יודעת, לא נשמע לי סביר. כל פעם שסומכים על מישהו, נותנים לו אופציה לפגוע בנו. אז מה, לא נסמוך על אף אחד?

לא יודעת מה התשובה. עצוב שאנשים עושים דברים כאלה. אולי השיעור הוא רק - לא לעולם חוסן.

פיתרון אפשרי יכול להיות הסכם לפני נישואין שבו כתוב שהסמכות לדיון תהיה בבית משפט ולא ברבנות, כך משאירים "רק" את נושא הגט לבית הדין הרבני.
Miss X​(שולטת)
לפני שנה • 20 בפבר׳ 2023
Miss X​(שולטת) • 20 בפבר׳ 2023
WitchFuneral כתב/ה:
Miss X כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
כן אני יודע. זה מטומטם אבל זה עובד ככה.
הבעיה היא שעוד אנשים יודעים, גם אנשים שנמצאים בצד שפחות מתאים לך, במקרה שלך הרבנות. כשהייתי ילד הדוד החרדי שלי אמר לי את זה וייעץ לי לפתוח תיק ברבנות ראשון, מאז שמעתי דיבורים על אותו נושא מספר פעמים.

בנוגע ל-"כתובה" - אומנם זה גם מסמך משפטי, אבל זה מושג עתיק עם התייחסויות הלכתיות יהודיות רבות, למה שתכניס את עצמך לדבר כזה תחת דת משה וישראל? לא פשוט יותר ללכת על חתונה אזרחית? הרבה יותר פשוט וברור מה קורה אחרי שמתגרשים ואין מיליון אנשים שהונעו מסיבות די מוזרות ששינו את התורה לאורך כל ההיסטוריה והשפיעו על אנשים עד שזה הגיע אליך, הבחור/ה שמשגלים ברבנות.

באמת שישראל זאת מדינה של בבונים. למה לפתוח תיק ברבנות זאת אופציה שקיימת?

גם בחתונה אזרחית מתגרשים ברבנות.

אם את פותחת תיק ברבנות, כן. אגב, מלא אנשים לא מקבלים את פסקי הדין הרבניים ומערערים על כך בבתי דין אחרים.

אם רוצים להתחתן אחר כך שוב צריך להתגרש ברבנות, עד כמה שידוע לי. בכל מקרה, לדעתי בכלל לא צריך להתחתן ומספיק להיות ידועים בציבור.