שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

עזה - פתרונות

N e l l a​(אחרת)
לפני 6 חודשים • 8 בנוב׳ 2023
N e l l a​(אחרת) • 8 בנוב׳ 2023
להפיל את שלטון חמאס ושליטה מלאה של צה"ל (:
Aristotle​(נשלט)
Aristotle​(נשלט) • 8 בנוב׳ 2023
עזה החרבה תהיה מונומנט נפלא לדורות שממחיש מדוע זה לא רעיון טוב לטבוח ביהודים בביתם.
Obsessive

Re: עזה - פתרונות

Obsessive • 8 בנוב׳ 2023
Into כתב/ה:
מרגיש לי שיש עוד כמה משתמשים בודדים שלא השמיעו את דעתם בנושא, על כן פתחתי שרשור ייעודי!

אז, מהו לדעתכם ה-פתרון למצב בעזה? (או לכל הסכסוך הישראלי פלסטיני, למיטיבי לכת)

את הפתרונות האהובים ביותר נאגד ונשלח במכתב מסודר למקבלי ההחלטות הרלוונטיים.

הפתרון שלהם זה השמדת מדינת ישראל .

כל פתרון אחר הם יגידו לך, תדחפי את הפתרון שלך לתחת.

את כזאת תמימה?
את ראית סרטונים?
שמעת שיחות שלהם עם המשפחות שלהם?
כמה הם שמחים שהילד שלהם הרג יהודי
אה, סליחה 10 במו ידיו.

לפני ה7.10
האמנתי בשלום.
ויודעת מה קרה לאותם אנשים?
בעוטף?
שהאמינו בשלום?
והכניסו ילדים חולים מעזה למדינה?
לאותם אנשים שהיו עומדים ליד הגדר ומעופפים עפיפונים כדי להראות לעזה שאפשר אחרת..

תראי מה הם קיבלו בתמורה.

אין לי כוח יותר לשיח הגיוני.
אין פתרון.
יש לכבוש.
יש לגרום להם להבין שישראל פה לנצח.

די עם הרחמים, הם לא ירחמו עלייך לרגע.
מתוקיי​(אחר)
מתוקיי​(אחר) • 8 בנוב׳ 2023
ה2 סנט שלי.
שתי המדינות. אין באמת שום פתרון רציני אחר. צריך להתחיל בתהליך שכנראה יקח הרבה זמן, אבל זה היעד.
בעתיד הקרוב, בתקווה שנצליח להפיל את שלטון החמאס אולי אפשר לעשות בחירות דמוקרטית בעזה ויו"ש, ולהתייחס למי שיבחר כאל גורם שולט ולהעביר לו לאט לאט יותר סמכויות. הסיכון בבחירות דמוקרטיות זה שיעלה שם לשלטון גורם שאי אפשר לנהל איתו משא ומתן\ לחיות לצידו. אז אולי אפשר להשתמש ברשות או גורם אחר. אבל בתהליך שיפתור את הסכסוך נצטרך להתייחס לכל מיני סוגיות מורכבות והפלסטנים יצטרכו לעשות ויתורים קשים, ויהיה קשה לקבל לגיטמציה אמיתית לתהליכים כאלה דרך שלטון לא דמוקרטי.
לגבי הטיעון של הם שונאים אותנו הם חיות וכו'. קודם כל זה נכון (שהם שונאים, לא שהם חיות, אגב חשוב לזכור שמדובר בבני אדם), אבל יש סיבות טובות שהם שונאים. ה2 החשובות לדעתי זה עצם הרעיון וההקמה של מדינה יהודית על אדמה שהיו בה כמעט ורק פלסטינים לפני העלייה הראשונה' וההשלכה העיקרית שלה "הנכבה" ( אני לא מתייחס לצורך אז בפתרון לאנטשמיות, מהפרספקטיבה הפלסטינית). והשנים של הכיבוש בשטחים, כלומר השלטון הצבאי ביו"ש ועזה (גם המצור על הרצועה). ואחרות.. השנאה לא באה משום מקום ואפשר לפתור אותה.
להמשיך לשלוט ולפגוע בהם כמובן לא יפתור את זה. ואם אנחנו באמת רוצים להועיל ולא סתם לנקום אין לנו ברירה אלא להתחיל בתהליך של שלום (והיפרדות) גם אם ייקח זמן. עיקר הבעיה בנושא זה שאנחנו לא רוצים לשחרר אותם כי אנחנו מפחדים ממה שיעשו לנו כשיהיה לנו יותר חופש, ואחת מהסיבות העיקריות שהם שונאים אותנו היא זה שאנחנו שולטים בהם. אז הפתרון של זה כמו שכתבתי, זה שחרור הדרגתי שירגיע את השנאה, יאפשר לנו לחיות בביטחון, ויסיים את עוולות הסכסוך יום אחד.
Into​(נשלטת)
Into​(נשלטת) • 8 בנוב׳ 2023
bondman כתב/ה:
מכיוון שכבר ממילא את המלחמה הפסדנו,

מה שנותר זה נקמה.

כמה שיותר להרוג ולהרוס.

צריך שכל המזרח התיכון יראה

שנקמת ילד קטן שנחזיר, לא ברא השטן.

שזה מצחיק שאתה בוחר לצטט את זה כי דווקא בשירו ביאליק יצא נגד נקמה ואמר שבמילא אין נקמה שתשתווה למעשה כזה נתעב כמו רצח של ילד קטן, ושמשחקי נקמה יהרסו אותנו מהיסוד. להלן הקטע המלא מהשיר:
וְאָרוּר הָאוֹמֵר: נְקֹם!

נְקָמָה כָזֹאת, נִקְמַת דַּם יֶלֶד קָטָן
עוֹד לֹא־בָרָא הַשָּׂטָן –
וְיִקֹּב הַדָּם אֶת־הַתְּהוֹם!
יִקֹּב הַדָּם עַד תְּהֹמוֹת מַחֲשַׁכִּים,
וְאָכַל בַּחֹשֶׁךְ וְחָתַר שָׁם
כָּל־מוֹסְדוֹת הָאָרֶץ הַנְּמַקִּים.

כולם בחרו להתעלם ולעוות את המסר וביאליק המסכן מתהפך בקברו
Into​(נשלטת)

❤️ ❤️

red-cell כתב/ה:
יא טרולית
Into​(נשלטת)
Aristotle כתב/ה:
עזה החרבה תהיה מונומנט נפלא לדורות שממחיש מדוע זה לא רעיון טוב לטבוח ביהודים בביתם.

אבל טבחו גם בפיליפינים ותאילנדים
Into​(נשלטת)

Re: עזה - פתרונות

Obsessive כתב/ה:
Into כתב/ה:
מרגיש לי שיש עוד כמה משתמשים בודדים שלא השמיעו את דעתם בנושא, על כן פתחתי שרשור ייעודי!

אז, מהו לדעתכם ה-פתרון למצב בעזה? (או לכל הסכסוך הישראלי פלסטיני, למיטיבי לכת)

את הפתרונות האהובים ביותר נאגד ונשלח במכתב מסודר למקבלי ההחלטות הרלוונטיים.

הפתרון שלהם זה השמדת מדינת ישראל .

כל פתרון אחר הם יגידו לך, תדחפי את הפתרון שלך לתחת.

את כזאת תמימה?
את ראית סרטונים?
שמעת שיחות שלהם עם המשפחות שלהם?
כמה הם שמחים שהילד שלהם הרג יהודי
אה, סליחה 10 במו ידיו.

לפני ה7.10
האמנתי בשלום.
ויודעת מה קרה לאותם אנשים?
בעוטף?
שהאמינו בשלום?
והכניסו ילדים חולים מעזה למדינה?
לאותם אנשים שהיו עומדים ליד הגדר ומעופפים עפיפונים כדי להראות לעזה שאפשר אחרת..

תראי מה הם קיבלו בתמורה.

אין לי כוח יותר לשיח הגיוני.
אין פתרון.
יש לכבוש.
יש לגרום להם להבין שישראל פה לנצח.

די עם הרחמים, הם לא ירחמו עלייך לרגע.

כפרה עלייך כולה שאלתי מה הפיתרון לדעתך לי אין דעה אני האו"ם פה בשרשור
Into​(נשלטת)
מתוקיי כתב/ה:
ה2 סנט שלי.
שתי המדינות. אין באמת שום פתרון רציני אחר. צריך להתחיל בתהליך שכנראה יקח הרבה זמן, אבל זה היעד.
בעתיד הקרוב, בתקווה שנצליח להפיל את שלטון החמאס אולי אפשר לעשות בחירות דמוקרטית בעזה ויו"ש, ולהתייחס למי שיבחר כאל גורם שולט ולהעביר לו לאט לאט יותר סמכויות. הסיכון בבחירות דמוקרטיות זה שיעלה שם לשלטון גורם שאי אפשר לנהל איתו משא ומתן\ לחיות לצידו. אז אולי אפשר להשתמש ברשות או גורם אחר. אבל בתהליך שיפתור את הסכסוך נצטרך להתייחס לכל מיני סוגיות מורכבות והפלסטנים יצטרכו לעשות ויתורים קשים, ויהיה קשה לקבל לגיטמציה אמיתית לתהליכים כאלה דרך שלטון לא דמוקרטי.
לגבי הטיעון של הם שונאים אותנו הם חיות וכו'. קודם כל זה נכון (שהם שונאים, לא שהם חיות, אגב חשוב לזכור שמדובר בבני אדם), אבל יש סיבות טובות שהם שונאים. ה2 החשובות לדעתי זה עצם הרעיון וההקמה של מדינה יהודית על אדמה שהיו בה כמעט ורק פלסטינים לפני העלייה הראשונה' וההשלכה העיקרית שלה "הנכבה" ( אני לא מתייחס לצורך אז בפתרון לאנטשמיות, מהפרספקטיבה הפלסטינית). והשנים של הכיבוש בשטחים, כלומר השלטון הצבאי ביו"ש ועזה (גם המצור על הרצועה). ואחרות.. השנאה לא באה משום מקום ואפשר לפתור אותה.
להמשיך לשלוט ולפגוע בהם כמובן לא יפתור את זה. ואם אנחנו באמת רוצים להועיל ולא סתם לנקום אין לנו ברירה אלא להתחיל בתהליך של שלום (והיפרדות) גם אם ייקח זמן. עיקר הבעיה בנושא זה שאנחנו לא רוצים לשחרר אותם כי אנחנו מפחדים ממה שיעשו לנו כשיהיה לנו יותר חופש, ואחת מהסיבות העיקריות שהם שונאים אותנו היא זה שאנחנו שולטים בהם. אז הפתרון של זה כמו שכתבתי, זה שחרור הדרגתי שירגיע את השנאה, יאפשר לנו לחיות בביטחון, ויסיים את עוולות הסכסוך יום אחד.

רציתי להתלונן שזה לא 2 סנט אלא 2 מליון דולר בסנטים ואיפה האמ;לק לחפירה הזאת אבל אני מסכימה איתך וזה לא נוח לי