סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לא הבנתי.

הוא​(שולט)
לפני 5 חודשים • 21 בדצמ׳ 2023

איזה קישקוש בקומקום

הוא​(שולט) • 21 בדצמ׳ 2023
גם זכרים יכולים להניק,

אני שמעתי שמועצת החלב יצאה במכרז לפיתוח מכוני חליבה לזכרים

אחת שמה נפיחה וכל האנטילופות רצות להריח
כלוב 2023
BlueBear
BlueBear • 21 בדצמ׳ 2023
Sunna סאנה כתב/ה:
בכנות, לא עומדת להגיב לכל מה שכתבת, אתה החלטת להתעלם מחלקים חשובים ממה שאני כתבתי ולהמציא עובדות מבוססות על התפיסה שלך ללא מחקרים מגבים. אוסיף כי עקב הטענה שלך כי יש סיכוי גבוה יותר לאובדנות לאחר ניתוח לשינוי מין, שזו טענה הפוכה ממה שאני הכרתי, רציתי לוודא את עצמי ולבדוק האם הטיעון שלך אכן מבוסס במחקרים. בניגוד למה שכתבת, המחקרים אשר כללו הכי הרבה אוכלוסייה, החדשניים ביותר שעוקבים אחר הכי הרבה שנים, במקומות שונים בעולם, כותבים ההפך ממה שטענת. הסיכוי לאובדנות ואף לצורך בטיפול פסיכולוגי יורד משמעותית לאחר התאמות מגדריות, כשהסיכוי הנמוך ביותר הוא כאשר משווים אנשים טרנסים שעשו ניתוח תחתון ועליון לעומת אנשים שלא עברו התאמה מגדרית.
בעיקר כתבתי את התגובה הזאת כדי שאנשים לא יחשבו שהסטטיסטיקות שכתבת נכונות.

מצחיק שגם אני עמדתי לדבר על ג'ון מאני, אך אני מתייחסת לסיפור באופן אחר. גם לאחר קבלת הורמונים שלא אפשרו לו לפתח סממנים מיניים של זכר, איבר מין לא זכרי ויחס שונה מצד הסביבה כל חייו, הבחור הרגיש בחור. זה מה שעבורי דווקא מראה את הדגש המשמעותי של מגדר. על אף שהוא גודל כילדה, והסממנים המיניים שלו היו של נקבות (לא מרצונו), הוא הרגיש גבר ללא קשר לגופו ולמתרחש בגופו.

אוסיף גם שאתה כתבת ש"אתה לא יודע איך תרגיש עם המבטים באוטובוס כי אצל גברים זה סימן של אלימות". תן לי לגלות לך משהו- גם נשים מרגישות שזה סימן של אלימות, התשובה היא שזה פשוט לא נעים כשמביטים בך בקריפיות, וזה מפחיד.
ואגב אגב- גם זכרים יכולים להניק, יש אפשרות בהחלט לפתח את החזה באופן הזה, ויש עדויות ומחקרים על כך.

דיון מעולה.
אני יכול להגיד באותה מידה שכל מה שאת טוענת לא מבוסס, שיקרי ולכן אני לא מתכוון להגיב לך. מביא אותנו לשום מקום.
לגבי ג'ון מאני. את איכשהו חושבת שבגלל שכרתו לו את איבר המין הגוף שלו לא עובד כמו גוף של זכר ושהמח שלו לא עבד כמו מח של זכר.
הניסוי הזה מוכיח שגם אם תיקח זכר ותנסה להפוך אותו לנקבה הוא ימשיך להיות זכר והתניה חברתית היא בולשיט אחד גדול.
אני מצידי אומר שאם יש גברים שרוצים לשים איפור, שילכו עם איפור.
אם יש גברים שרוצים ללכת עם שמלות, שילכו עם שמלות.
זה לא המשמעות של להיות אישה. זה להקטין את המשמעות של להיות אישה. בדיוק כמו שאישה שמנסה להתלבש ולהסתפר כמו גבר, לא תהיה גבר וזה להקטין את המשמעות של להיות גבר.
וחבל שאת כאישה מאפשרת לגברים להקטין נשים להגדרות פיזיות ותחושות.
אין לך איך להגיב לזה. אין לך איך לענות לזה ולכן את בוחרת להגיד שאני משקר, טועה.

וכשאת אומרת זכרים, ומתכוונת לזכרים ביולוגית ולא גברים שהם נקבות ביולוגיות ומסבכת את כל העולם וטוענת שהם יכולים להניק. פה באמת אני כבר מרגיש שאין טעם להוציא אנרגיות על הדיון הזה.
backgammon​(שולט)
backgammon​(שולט) • 21 בדצמ׳ 2023
BlueBear כתב/ה:
....
וכשאת אומרת זכרים, ומתכוונת לזכרים ביולוגית ולא גברים שהם נקבות ביולוגיות ומסבכת את כל העולם וטוענת שהם יכולים להניק. פה באמת אני כבר מרגיש שאין טעם להוציא אנרגיות על הדיון הזה.

גם בנושא הזה המדע לצידה של Sunna:

Composition of breast fluid of a man with galactorrhea and hyperprolactinaemia
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7462406/

Lactation Induction in a Transgender Woman Wanting to Breastfeed: Case Report
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33513241/

וכמובן הקבוצה הזו בפטלייף שעוסקת בקינק המאוד מסויים הזה של גברים שרוצים להיות מסוגלים להפיק חלב מהפטמות שלהם -
https://fetlife.com/groups/712/posts/21871018
בקבוצה הזו יש דיווחים על גברים שהצליחו לממש את הפטיש המסויים הזה על ידי נטילת Domperidone,
תרופה שההתוויה העיקרית שלה היא נגד בחילות והקאות, אבל יש לה תופעת לוואי של העלאת הפרולקטין בגוף.
אליפסה​(שולטת)
אליפסה​(שולטת) • 21 בדצמ׳ 2023
BlueBear כתב/ה:

ואני לא חייב להיות ביולוג כדי להגדיר אישה. צריך רק היגיון בריא.
...
וזה חוזר לעניין ההגדרה. העובדה שגבר שם איפור, לא הופך אותו לאישה. העובדה שהוא אוהב שמלות לא הופך אותו לאישה וגם לא נעלי עקב ולא תנועות הידיים. להיות אישה זה הרבה יותר מזה.

הטיעון החמקמק הזה מופיע אצלך, אצל זאלפון וגם אצל מרי ג׳יין.

מה אתם אומרים? זה שמישהי מגדירה את עצמה אישה לא הופך אותו לאישה. כי לאישה יש מהות שאפשר להגדיר. זה עניין של הגיון בריא ושכל ישר.

אז אדרבא.
תגדירו אישה
תראו לנו את השכל הישר בפעולה ותניחו על השולחן הגדרה מהותנית של אישה.
נראה אתכם עושים זאת מבלי לגמגם ומבלי להקים עליכם את השכל הישר של חצי עולם, כולל מדעני העולם ונשות העולם.

נוח מאוד לדבר כאילו ההגדרה היא שם מעבר לפינה, וכל צרותינו הם הפרוגרסיבים המטורללים. אבל האמת היא שאין שום הגדרה כזו מעבר לפינה. והשקפת עולם שמנפנפת בהגדרות שהיא לא מסוגלת ליצר היא השקפת עולם נכשלת.

מה שמוצאים אצלכם זו רטוריקה מהסוג ששימש את בית משפט העליון של ארה"ב בענייני פורנוגרפיה: "לא אטרח עוד להגדיר פורנוגרפיה, אבל אני מזהה אותה כאשר אני רואה אותה". אתם לא טורחים להגדיר אישה. אתם מזלזלים בהגדרה עצמית. אבל אתם בטוחים לגמרי בחוש הפנימי שלכם לזהות אישה, ולפסוק שטרנסיות אינן נשים.
N e l l a​(אחרת)
לפני 5 חודשים • 22 בדצמ׳ 2023
N e l l a​(אחרת) • 22 בדצמ׳ 2023
אליפסה כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:

...
וזה חוזר לעניין ההגדרה. העובדה שגבר שם איפור, לא הופך אותו לאישה. העובדה שהוא אוהב שמלות לא הופך אותו לאישה וגם לא נעלי עקב ולא תנועות הידיים. להיות אישה זה הרבה יותר מזה.

מה אתם אומרים? זה שמישהי מגדירה את עצמה אישה לא הופך אותו לאישה. כי לאישה יש מהות שאפשר להגדיר. זה עניין של הגיון בריא ושכל ישר.

אז אדרבא.
תגדירו אישה
נראה אתכם עושים זאת מבלי לגמגם ומבלי להקים עליכם את השכל הישר של חצי עולם, כולל מדעני העולם ונשות העולם.

נוח מאוד לדבר כאילו ההגדרה היא שם מעבר לפינה, וכל צרותינו הם הפרוגרסיבים המטורללים. אבל האמת היא שאין שום הגדרה כזו מעבר לפינה. והשקפת עולם שמנפנפת בהגדרות שהיא לא מסוגלת ליצר היא השקפת עולם נכשלת.

מה שמוצאים אצלכם זו רטוריקה מהסוג ששימש את בית משפט העליון של ארה"ב בענייני פורנוגרפיה: "לא אטרח עוד להגדיר פורנוגרפיה, אבל אני מזהה אותה כאשר אני רואה אותה". אתם לא טורחים להגדיר אישה. אתם מזלזלים בהגדרה עצמית. אבל אתם בטוחים לגמרי בחוש הפנימי שלכם לזהות אישה, ולפסוק שטרנסיות אינן נשים.

כי טרנסיות אינן נשים,
הן לא מקבלות מחזור ואינן ילדות ואינן נכנסות להריון.
להגדיר טרנסיות כנשים שהן לא עוברות מה שכל אישה ביולוגית עוברת זה ממש לזלזל בנשים.

עכשיו תגידי שיש נשים שלא מקבלות מחזור,לא נכנסות להריון ולא יולדות
אבל עדין יש להן רחם שזה מה שמגדיר אישה בגדול ומבדיל אותה מהגבר,כמובן שגם איברי מין אבל על זה אפשר להתווכח עוד.

אבל לןמר שטרנסית היא אישה שהיא לא חווה שומדבר שקשור ממש לנשים זה לזלזל בנו.
אליפסה​(שולטת)
אליפסה​(שולטת) • 22 בדצמ׳ 2023
N e l l a כתב/ה:
כי טרנסיות אינן נשים,
להגדיר טרנסיות כנשים שהן לא עוברות מה שכל אישה ביולוגית עוברת זה ממש לזלזל בנשים.

אבל עדין יש להן רחם שזה מה שמגדיר אישה בגדול ומבדיל אותה מהגבר,כמובן שגם איברי מין אבל על זה אפשר להתווכח עוד.

זה בדיוק מה שאגיד.
אז מי שחלתה בסרטן, ועברה כריתת רחם, וגם לא חווה מחזור, חודלת להיות אישה? היא כבר יכולה להילחם בקרבות MMA ולהתחרות באתלטיקה קלה מול גברים? (כי אני מבינה מהדיון שזו סוגיית מהות).

ואת מדברת על זלזול?

זו בדיוק ההגדרה המגומגמת, שמלווה בדעתנות מזלזלת ויומרנית. ובעניין הזה אני מסכימה עם סושי. אם יש מישהי שהיא נשית, ואני אשנה את היחס שלי אליה רק בגלל שגיליתי שאין לה רחם, אז אני טרנספובית. מזו טרנספוביה אם לא זה?

אני לא מסכימה עם סושי שהעדפה מינית וזוגיות היא טרנספוביה. ואולי אני גם פחות שיפוטית ביחס לטרנספוביה, כי אני מבינה שבחברה שלנו, בגלל מה שרובנו ינקנו בילדות, לפעמים יש קושי אמיתי מול טרנסים שצריך לעבוד עליו, ולא רק רשעות. ועדיין, את הרציונליזציה הזו לעוינות כלפי טרנסים, איני מקבלת. יש בדברים שלך ושל אחרים עוינות עמוקה לטרנסים שמשווקת כ"שכל ישר" ו"מדעי החיים".
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 22 בדצמ׳ 2023
N e l l a כתב/ה:
אליפסה כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:

...

אז אדרבא.
תגדירו אישה

כי טרנסיות אינן נשים,

יש לי חברה שעברה כריתה מונעת של רחם, שחלות וחצוצרות. האם עכשיו היא לא אישה?
BlueBear
BlueBear • 22 בדצמ׳ 2023
פרלין כתב/ה:
N e l l a כתב/ה:
אליפסה כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:

...

אז אדרבא.
תגדירו אישה

כי טרנסיות אינן נשים,

יש לי חברה שעברה כריתה מונעת של רחם, שחלות וחצוצרות. האם עכשיו היא לא אישה?

אישה היא אדם עם כרומוזום xx
בלי לגמגם ובלי להתבלבל.
זה בא לידי ביטוי פיזית ואפשר לדבר על זה.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 22 בדצמ׳ 2023
אז ההגדרה שלך לאשה היא מי שנולדה ביולוגית אשה? ואם היא נולדה גם וגם? ואם היא נולדה עם אברי מין נשיים ובלי רחם או להיפך?

זה לא מחזיק מים. זה טיעון שלא מחזיק מים.
BlueBear
BlueBear • 22 בדצמ׳ 2023
פרלין כתב/ה:
אז ההגדרה שלך לאשה היא מי שנולדה ביולוגית אשה? ואם היא נולדה גם וגם? ואם היא נולדה עם אברי מין נשיים ובלי רחם או להיפך?

זה לא מחזיק מים. זה טיעון שלא מחזיק מים.

אין גם וגם
אם יש xx אז אישה
במקרים הנדירים שיש xxy זאת עדיין אישה

אני לא נתתי תלות אם יש או אין רחם או כל דבר דומה. הרעיון לא מסתדר לי בכלל. בהגדרה יש לאדם שתי רגליים. האם איבוד רגל אומר שהוא לא אדם יותר? להיוולד עם פגם או לספוג פגם בגוף כגון כריתה של איבר לא הופך אותך למשהו אחר. חלק מהרעיון של לכרות לגבר את הזין לא הופך אותו לאישה.
אם את רוצה לדבר על המשמעות הפיזית, אפשר.
אבל בהגדרה, אם יש xx מדובר באישה.

אני מקבל את זה שאת לא מסכימה, אני באמת פתוח לרעיון אחר ולשנות את דעתי.
אבל עוד לא שמעתי הגדרה אחרת לאישה שנשמעת לי הגיונית ולא כוללת את המילה אישה.