לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיפים יעילים לעבדים שמחפשים

כלובי
לפני 20 שנים • 22 בדצמ׳ 2003
כלובי • 22 בדצמ׳ 2003
כרגיל הפולומוס הפילוסופי הקבוע..

כן תום - כל אחד קובע לו את החוקים וכששניים מוצאים שהחוקים שלהם מתאימים אחד לשני, סביר שיהיה להם טוב ביחד. טוב הם גם צריכים לאהוב ולהנות ביחד שזה עושה את העניין לעוד יותר מסובך.

אבל מובן שלכל אחד חוקים שלו וראייה משלו, וזאת טעות, TAME לראות את כל העולם הזה באור שלילי בגלל שיש בו מישהי שאלו החוקים שלה. איש באמונתו יחיה גם כאן.

ואם מישהו מסוגל לקבל ולקיים אמונה של מישהו אחר כי היא מתאימה לו ועושה לו טוב, זה הכי נפלא. ואכן, תום, רק במקרה שמישהו בחר לקחת על עצמו את חוקי המלכה מתוך בחירה (או אם להתפלמס - מתוך חוק שהוא שם לעצמו) אז עשוי לצאת שמישהי תקבע לו דה-פקטו את החוקים.

מה שהמכשפה כתבה זה ה"אני המאמין" שלה, ויהיה משונה ככל שיהיה בעיננו - הוא עדיין לגיטימי, והוא לא מעמיד את הקהילה בשום אור, מלבד האור של חג האורים.

חג שמח
כלובי
Demi
Demi • 22 בדצמ׳ 2003
זהו כלובי, שהמכשפה הציגה את נושא הטיפים כדבר ש"ככה הוא צריך להיות".

אתה יודע מה חסר לי?
תיקון קל ודי זניח
אז זאת הכותרת כפי שבמקור: "טיפים יעילים לעבדים שמחפשים"
וזאת הכותרת אחרי התיקון: "טיפים יעילים לעבדים שמעונינים בי"

ומה, עכשיו אחרי ששיניתי את הכותרת יודע כל עבד ממוצע כיצד מציגים מועמדות למכשפה,
ויודע גם כל עבד ממוצע שזה תקף אך ורק לגבי המכשפה ולא תורה מסיני.
Tame
Tame • 22 בדצמ׳ 2003
העניין הוא שיש כאן ניסיון ליצור איזו חזית של דומיות (למעלה נכתב שה"טיפים" נוסחו ע"י כמה דומיות ולא רק ע"י אחת) ודרך כך לתת תוקף יתר לאותו פרסום.

אנשים "חדשים" שיגיעו אלינו עוד עלולים להתבלבל ולחשוב באמת שכך נהוג.

שוב, אני לא רוצה בכלל להתייחס לתוכן של אותם "טיפים".

נ.ב
כלובי, אמרתי שהקהילה מקבלת אור שלילי, נכון.
יש אנשים שבוחרים לברוח כשהמצב גרוע.
אני דווקא מעדיף להישאר ולנסות לשפר.
DanaDomme​(שולטת)
DanaDomme​(שולטת) • 22 בדצמ׳ 2003
מדובר ברשימה שפורסמה לראשונה לפני המממון זמן באתר אחר ולאחר מכן הועברה לכאן, מעבר לכך שישנם אנשים שירדו על המכשפה גם היא תכתוב "שלום" שמי הוכנס כנותנת אחד הטיפים ברשימה.

התרגלתי כבר לראות שרשורים ממחזרים את עצמם אחרי כמה חודשים שנשכחו והעלו אבק, לדעתי אין צורך בכך מפני שממילא שרשורים חדשים דומים עולים מחדש איכשהו ע"י אנשים חדשים שלא קראו שרשורים קודמים, אבל לא ברור לי למה אני צריכה לשמוע דברים די מעליבים כמו "מלכות חסרות בטחון עצמי" וכלה בכך שאני (ככותבת אחד הטיפים) שמה את הקהילה באור שלילי, כשכל מה שעשיתי בזמנו זה לתרום טיפ אחד לרשימה שהמכשפה יצרה (דרך אגב טיפ מס' 4 ואני עדיין עומדת מאחוריו).

מדהים בעיניי הצורך להוציא דברים מפרופורציה, להיות דרמטיים ולפגוע כשבאמת אין צורך בכך.

ולגבי השרשור הספציפי הזה – היה ונגמר, מת, אפשר להמשיך הלאה.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 22 בדצמ׳ 2003
כלובי

התגובה שלי לנושא הייתה בחודש מאי
שזה לפני יותר מחצי שנה

כיום,אם הייתי רואה זאת בפעם הראשונה,התגובה שלי הייתה הרבה יותר "תוקפנית" , אם כי עדיין מנומסת.
יש כמה טיפים טובים לצד בדיחות גרועות.חבל שלא מפרידים ביניהם.
אבל מכיוון שזה נושא ישן,והדיון מיצה את עצמו ומסתכם ב: "איש איש הישר בעיניו יעשה"
אז אין לי הרבה מה להוסיף.

נ.ב:
ואכן מן ראוי שזה היה נקרא בהתחלה "טיפים לעבדים שמעוניינים בי" כפי שדמי כתב.
וזו דיעה אישית שלי.
אבל זה שירשור ישן,אז גם אם ישאר ככה זה לא משנה.
כמו שדנה דום אמרה,ואני מסכים איתה על זה:
"ולגבי השרשור הספציפי הזה – היה ונגמר, מת, אפשר להמשיך הלאה"

סיכמתי.זהו
אני ממשיך הלאה
כלובי

צודקים

כלובי • 22 בדצמ׳ 2003
גם אני ממשיך הלאה
Tame
Tame • 22 בדצמ׳ 2003
DanaDomme.
ראשית הרשי לי להתנצל באם נפגעת, באמת שלא זו הייתה כוונתי.
כמו כן אין בי אלא הערכה אלייך ולשאר הדומיות שניסכו את מסמך ה"טיפים", לרבות המכשפה עצמה איתה אף שוחחתי פעמים מספר.

אולם דווקא משום כך הרגשתי צורך להעיר על מסמך שכזה, אשר שם את ההקהילה באור שלילי.
ולא, הכוונה היא לא לדומיות עצמן, אם כך השתמע מדברי אז שוב קבלו את התנצלותי הכנה.

בכל מקרה לדעתי "חטאו" הראשון והחשוב ביותר (אמנם לא היחיד) של המסמך, הוא בניסיון לקביעת "כללים" שיהיו תקפים לקהילה בכללותה (אחרת היה מן הראוי להשתמש בדיבור בגוף ראשון ולא שלישי). המסמך מתקבל כקוד התנהגות רשמי שכזה, שצריך להתקיים בין אנשי הסצינה. העניין גם עלול לסתור את דעתן של דומיות רבות שלא מעוניינות שכך יהיה היחס אליהן מהמועמדים לשרתן ועלול גם לייאש מראש את חברי הקהילה החדשים מלפנות בכלל לדומית.

העניין של כתיבת שמות המנסחות של המסמך אינו מתקבל (לפחות בעיני) כניסיון להסיט את ה"אש" מהמכשפה, אלא דווקא כניסיון לתת תוקף יתר למסמך שכזה (שהרי סאבים חדשים עלולים לחשוב שאם מספר לא מבוטל של מלכות ניסח אותו - משמע זהו משהו מוחלט, קבוע ומוסכם על כולן).

בכל אופן, כתבתי את מה שאני מרגיש רק משום שאני מעריך את הדומיות שניסחו את המסמך. אם המצב היה שונה, לא הייתי מטריח את עצמי בכלל בכדי להגיב.
העניין הוא להעיר להן את הפן השלילי של המסמך שכנראה ולא היו מודעות אליו (אחרת אני בטוח שלא היו מפרסמות דבר שכזה מתוך אינטרסים אישיים). כי אחרי הכל בלי הכרת הרע לא יכול להיות שום שיפור.

נ.ב
אני רוצה להבהיר גם שלא נפגעתי אישית מהמסמך.
מה שאמרתי בקשר למצב הביטחון העצמי של הדומיות שניסחו את המסמך נאמר מתוך קריאת הסעיפים עצמם.
דנה, אשמח אם תקראי שוב את כל הסעיפים בפרוטרוט. אם עדיין תחלקי על דעתי שהם משדרים חוסר ביטחון, אתנצל גם על ההתבטאות הזו.

תודה על ההקשבה.. icon_smile.gif
Tame

מצטער.

Tame • 22 בדצמ׳ 2003
כשניסחתי את תגובתי עדיין לא היו קיימות התגובות של כלובי ושל תום.
בכל מקרה, עכשיו, לאחר שהתנצלתי והבהרתי שלא הייתה כוונה לפגוע אני גם זונח את הדיון.

מצטער שוב שהנושא המשיך דרכי אף לאחר שהיה עליו להיזנח...
red-cell​(מזוכיסט)
לפני 20 שנים • 10 בינו׳ 2004
red-cell​(מזוכיסט) • 10 בינו׳ 2004
לדעתי זה לא ממש מסובך,

אלו הם טיפים בלבד, לא חוקים, לא חייבים למלא אותם, זה לא עבר בכנסת, סתם עצות שיכולות להיות מועילות לכאלה שממש מחפשים מלכה.
מי שזה לא מתאים לו, לא חייב לקבל את העצות (כן, גם בעיני כמה מהטיפים לא ממש מוצאים חן....)

למה על כל דבר צריך למצא איפה לעקוץ והיכן להתקיף?????

זה ממש כבר נמאס שכל פוסט מתחיל ולאחר כמה תגובות הוא גולש לדברים שלא קשורים, זה מתחיל להחליא כבר !!!!!!!!!!!!! דייי
אלון-סאב​(נשלט)
לפני 20 שנים • 13 בינו׳ 2004
אלון-סאב​(נשלט) • 13 בינו׳ 2004
בדיוק כפי שרד-סל ציין, כותרת ההודעה מציינת בברור: "טיפים יעילים". בהמשך ההודעה כתוב שוב בברור "טיפים יעילים שנתרמו מ...". כלובי החליט שזה מערכת "חוקים". טום המשיך אותו עם ציטוט, שוב כינה את הכתוב חוקים, והוסיף את דעתו. דמי התייחס לכתוב בשלילה הטיפוסית לו (והסליחה איתך דמי, אתה בסדר. icon_wink.gif ) אך התייחס לכתוב כמערכת חוקים המגבילה ל"הגדרות עבד/אדון..." , ואף אחד לא תיקן אותו. Tame החליט שהטיפים הנ"ל משקפים חוסר ביטחון מוחלט מצד המלכות. אולי צריך להגיד לTame שאכן ישנם המון "עבדים(?)" שעושים בדיוק את אותם הדברים שהטיפים ממליצים לא לעשות, אפילו שאילו טיפים הגיוניים ובסיסיים להחריד. משום מה גם נראה לו שזה שופך אור מאוד שלילי על הקהילה. (וכי למה זה Tame ? מפתיע אותך שהמון עבדים = גברים רגילים בבסיס = מכל המינים, מכל הסוגים, כולל חסרי המושג הבסיסי הקלוש ביותר מה זה בכלל "ג'נטלמן" ואיך זה מתקשר עם "עבד"?). ואז שוב בא כלובי וחתם את הכל סופית כ"מערכת חוקים" והוסיף "האני מאמין" של המכשפה, וכי כולה רשום פה בנקודות מה כדי ומה רצוי למישהו שלא מכיר ולא יודע מה זה ועל מה זה עבד לעשות ואיך להתנהג .... וזאת למרות כוונת כל המשוררות...! וכן דמי. מבחינתי, אם כל העבדים היו נוהגים לפי הכתוב לעיל, היה למלכות -וגם לנו העבדים!!!- כל כך יותר נוח: הן היו פחות חשדניות, הרבה יותר אופטימיות והרבה יותר נינוחות עם כל היכרות שהיא, ארוכת טווח וקצרת טווח. מה כל כך רע בנימוס אלמנטרי, מה-מה!?!? ואתה צודק Tame כשאתה אומר שהמון אנשים עלולים להתבלבל ולחשוב ש"כך צריך לנהוג". כל אותו המון כנראה לא שמע מעולם על ג'נטלמניות נוסח אירופה וארה"ב אלה חיי ויודע רק את המאצ'ואיזם הארץ הישראלי הכל כך רווח והמשתקף נהדר דרך הטיפים לעיל והתגובות שהם גרמו לחלק מהמשתתפים....

עכשיו לאחר שקראתי ואמרתי את חלקי, גם אני אמשיך הלאה. רק אסכם את דעתי: כל הכבוד למכשפה ולכל שאר המלכות שתרמו לרשימת הטיפים. רק חבל שהטיפים לא נלקחים קצת יותר ברצינות וקצת פחות בציניות תוקפנית שאין לה שום אחיזה במציאות.