בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה ונילית

zipi62
לפני 19 שנים • 13 בינו׳ 2005

שליטה ונילית

zipi62 • 13 בינו׳ 2005
היום נתקלתי במשפט שכזה...

אוהב שליטה ונילית

האמת שאני ממש לא מבינה מה המשמעות של משפט כזה

מה דעתכם ?
Scorpio1120​(שולט)
לפני 19 שנים • 14 בינו׳ 2005
Scorpio1120​(שולט) • 14 בינו׳ 2005
לציפי.. אוהב שליטה וונילית כתב בעל על פי הוראת אישתו.
nerissa​(אחרת)
לפני 19 שנים • 14 בינו׳ 2005
nerissa​(אחרת) • 14 בינו׳ 2005
ציפי - זו בעיית התפיסה של עולם הבדסמ כאן בארץ.

כאן בארץ נתפס שבדסמ זה סאדו-מאזו. שהכל סובב סביב זה וכל השאר - זניח או שולי (השאר= יחסי DS)
מי שנמשך לשליטה לא ממש מבין (גם אני לא הייתי מבינה למקרא הפורומים) ש-DS זה חלק מרכזי בבדסמ.. לכן "מתרגמים" זאת למין קשר ונילי קינקי.

זו דעתי בכל אופן.
מי שמחפש קשר של שליטה ללא סאדו-מאזו יגדיר זאת כשליטה ונילית..
מקבי​(מתחלף)
לפני 19 שנים • 15 בינו׳ 2005
מקבי​(מתחלף) • 15 בינו׳ 2005
ציטוט: מי שמחפש קשר של שליטה ללא סאדו-מאזו יגדיר זאת כשליטה ונילית..

וניל זה כל מה שרגיל. שליטה אינה רגילה, ולפיכך גם אינה וונילית. המין עצמו, ברמה הפיזית יכול להיות 'וונילי', וגם בכך אני בספק (כי הרי אפילו משיכה בשיער אינה וונילית לחלוטין). אחרי הכל, מי מותח את הגבול והקו העובר בין קינקי לוונילי?
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 15 בינו׳ 2005
מקבי - בוא ואבהיר עצמי.

אני יודעת זאת, אתה יודע זאת.. אבל אנשים חדשים המגיעים לקהילה ולא ממש מבינים את משמעות הבדסמ, עושים מין הבחנה מעוותת כזו.

עבורם כל מה שהוא לא סאדו מאזו נכלל בהגדרות של וניליות.

אתה יודע, ראיתי באיזה פורום גאה באחד האתרים דיון שהתפתח על תכונות הצד הפסיבי והצד האקטיבי בזוגיות גאה..

תאכלס? צד דומיננטי "מוביל" - אקטיבי, וצד כנוע "מובל" - פסיבי.

אז אם תנתק את זה מעולם הבדסמ, ישנם שם בחוץ מערכות יחסים של צד שולט וצד כנוע. הן לעיתים נוצרות באופן טבעי בקשרים וניליים ואין בינם לבין בדסמ מאום מלבד קוי דמיון שישנם שני צדדים - האחד אקטיבי/דומיננטי, השני פסיבי/כנוע.. ואין שם סאדו-מאזו icon_smile.gif
zipi62

שליטה

zipi62 • 15 בינו׳ 2005
ברגע הראשון כאשר קראתי את המושג שליטה ונילית שמעתי במשפט הזה דבר והיפוכו, כלומר מהבנתי את כל עולם השליטה לא יתכן מצב שבו יש שליטה ונילית.

אני חושבת כפי שאמרת נריסה כל העולם מורכב מדומיננטים ופסיבים ברמה כזו או אחרת,
אלא שלא כל אחד מודע לזאת.
מה שמבדיל ביננו לכל השאר זאת הבחירה במיקום והמודעות.

קשה לי מאוד לקבל את המושג שליטה ונילית
כי לדעתי היא בלתי אפשרית.

לדעתי מי שמשתמש במושג כזה עדיין לא הבחין מה הצרכים שלו ומה למעשה הוא עושה בעולם הזה

zipi58
Olive

סמנטיקה

Olive • 15 בינו׳ 2005
אני נוטה להסכים עם נריסה (זה כבר נהיה הרגל)
לדעתי הסמנטיקה פה עושה את שלה.
התחום שלשמו התכנסנו פה מכונה בפי העם סאדו. אם באינטיליגנט עסקינן אז אפשר גם להגריל מישהו שמכיר את זה בתור סאדו מאזו.

זה כמובן מציג אותנו באור חלקי אשר בנוסף לכך גם זכה לאסוציאציה בעייתית ושלילית.

אני ממליץ לפחות למביני עניין להמנע מלהשתמש במושג סאדו, ולחנך את הגויים לומר BDSM.

כמובן שקיימת חלופה נוספת...

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=4086&postdays=0&postorder=asc&start=0
סאנדיי​(נשלטת)
סאנדיי​(נשלטת) • 15 בינו׳ 2005
סלחו לי על האוף-טופיקיות, אבל איקרוס הזכיר לי סיפור מוצלח מכדי לוותר עליו -
באיזה שיעור באוניברסיטה, אנחנו עוסקים במשפטים מורכבים. דנים במשפטים שוררים, בפסוקיות סבורדינטיביות, ביחסי תלות ושיעבוד.
''אני לא אוהב את המינוחים הלאה'' מעיר המרצה כבדרך אגב. ''זה הכל נשמע לי כמו סאדו-מאזו''.
ומישהי מהשורה האחרונה (לא אני!) קוראת - ''BDSM, אני מבקשת!''
המכשפה בג'ינס​(שולטת)
לפני 19 שנים • 16 בינו׳ 2005
zipi58

60 שניות על אוהב שליטה ונילית...
"...אני אוהב BDSM אבל חי בסרט icon_wink.gif שאני זה לא כמו הסוטים המוזרים האלו שאוהבים הצלפות ומלקקים כפות רגליים.
אה לא, זה לא שלא עומד לי כמו טיל icon_wink.gif מללקק כפות רגליים או לחטוף הצלפה בטוסיק, אבל אני זה לא כמו הסוטים האלו, אני וניל icon_exclaim.gif שסתם נהנה ללקק כפות רגליים או לחטוף הצלפה בטוסיק icon_lol.gif..."
בירדי
לפני 19 שנים • 16 בינו׳ 2005

אני חושב ששליטה ונילית

בירדי • 16 בינו׳ 2005
מאופיינת בעיקר במה שאין בה, ולא במה שיש בה.
במערכת יחסים כזאת לא יהיו את הדברים הבאים:

א. בלי לצפות כל פינה בחיים במוצרי עור או לייטקס
ב. בלי לברוא את העולם מחדש עם תיאוריות על שולטים ונשלטים, על דומיננטים ופאסיביים. לעשות את זה אינטואיטיבי בלי יותר מדי מחשבה.
ג. בלי סגידה אובססיבית לכפות רגליים, לישבנים או לכל דבר אחר בכל שעות היממה.
ד. בלי לכתוב או לקרוא מאמרים על מהות השליטה, בלי התעסקות היומרנית ב"פילוסופיה" של הבדס"מ
ה. בלי להיות חלק מקהילה, שלא לומר ביצה. בלי צורך אקסהביציוניסטי, לעשות או לדבר על דברים בפומבי.
ו. בלי טוטאליות. בלי האמונה שצד אחד 'נולד לשלוט', וצד אחר להישלט. עם ההבנה שזה קטע מיני בלבד, שכמו כמעט הכל בחיים מתחיל אצלנו בין הרגליים ונגמר שם.

זהו נראה לי.
שליטה ונילית זה פשוט וכיף, אפילו שבתור אנשים שעמוק עמוק בתוך הקטע,
אתם לא כל כך מסוגלים להבין את זה, או מלגלגים על זה.
זה בערך כמו להיות לסבית, (או הומו), אבל לא לחיות בקהילה כל-לסבית,
לא לצאת למועדונים של לסביות, לא לקיים יחסי מין לסביים בפומבי,
לא להיות פעילה בארגון לקידום מעמד הלסביות, וכו' וכו'.