לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

רבותי, היסטוריה

Truth Seeker
לפני 19 שנים • 14 באפר׳ 2005
Truth Seeker • 14 באפר׳ 2005
James, הבאת דוגמא מצויינת - Elizabeth Bathory.

כולם חייבים לקרוא את הלינק הזה - http://hjem.get2net.dk/the_cellar/bathory.htm

לזה בדיוק התכוונתי כשהתחלתי את השירשור icon_smile.gif
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 14 באפר׳ 2005
רציתי גם לתת את הדוגמה על הרוזנת הזאת, אבל אני לא בטוהח שיש פה משהו של שליטה, אולי סתם מחלת נפש...
icon_smile.gif

וטוב שהתחרטת לגבי האמרה הקודמת שלך, אחרת הייתי מושכת לך שוב בתלתלים...
icon_razz.gif

ואגב, אם כבר מדברים על נשים חזקות מעצמן, אני חושבת שמכשפות ועוסקות במאגיה הן באמת פאמדום. עד היום באים להתייעץ אצל נשים כאלו גם אנשי עסקים וגדולי הפוליטיקאים ואנשי הצבא.
הפחד מנשים חזקות כל כך גרם להריגה ושריפה בחיים של עשרות אלפי נשים שהיו מכשפות או חשודות ככאלו.

אל תשכחו שבשבטים רבים, גם כיום, ישנן אלילות השבט- זקנות שתפקידן לקפא, לייעץ ולהוביל את השבט.

ושיא הפאמדום- למרות שזה נדמה לכם, זה לא שמאז ומעולם היינו שרויים בעידן פטריאכלי- פעם היה עידן מטריאכלי שבו הנשים שלטו וידן הייתה על העליונה וזה התבטא בכל השטחים. אז [B]כל[B] הנשים היו "דומיות".

אגב, שכחתם את יקירתינו גולדה מאיר?
icon_redface.gif
ומה עם כל המלכות המודרניות ומלכות העבר? לא תמיד מלכה הייתה סתם אשת המלך, פעמים רבות הן אכן היו המובילות העיקריות.
Truth Seeker
ציטוט: ושיא הפאמדום- למרות שזה נדמה לכם, זה לא שמאז ומעולם היינו שרויים בעידן פטריאכלי- פעם היה עידן מטריאכלי שבו הנשים שלטו וידן הייתה על העליונה וזה התבטא בכל השטחים. אז [B]כל[B] הנשים היו "דומיות".

מעניין... איפה ומתי, ואיך זה בא לידי ביטוי בחיי היומיום? כתוב על זה באינטרנט איפשהו?

ואיזה תאריך זה בדיוק?? אני צריך לדעת לאן לכוון את מכונת הזמן שלי. יש מושב פנוי אחד icon_wink.gif
מיתוסית​(שולטת)
ביקשת כל כך יפה אז אני אתן לך מידע על זה...
icon_smile.gif

אגב, אחת הסיבות ל"פאם פטאל" שציינו פה קודם, זה בגלל שמאז ומתמיד נשים מזוהות כאוביקטים מיניים ולכן זו הדרך (או אחת בדרכים) העיקרית להשיג דברים.
זה יכול להיות בחיים האישיים וגם במקצועיים ומשתמשים בסקס ובעיקר בנשים סקסיות ועירומות בפרסומות, בסרטים, בעיתונים ואיפה לא...
הכל כדי למכור.

"בתרבות המטריאכלית הייתה הישות הנשית, המעניקה חיים, מקודשת. תרבויות אלו מוכרות כבר משנת 25,000 לפנה"ס ולמעשה הן התקיימו עד אלפים בודדים לפנה"ס- כלומר פרק זמן ארוך בהרבה מהתרבות הפטריאכלית שלנו. בתרבויות אלו שסגדו לישות הנשית בדמות האלה הגדולה, קשה למצוא הוכחות למלחמה או לחומות הפרדה. לעומת זאת ימים רחוקים אלה, שבהם נחגגו החיים והמיניות ביראת כבוד, שופעים בעדויות אומנותיות...."

"עם כיבוש הדגם המטריאכלי בידי הדגם הפטריאכלי ברחבי העולם, עוברת הסגידה מהאדמה, מלמטה- למעלה, לשמים (בהמשך גם תתבטא גם בשאיפה לחלל ולכיבושו). סגידה זו לאדמה מנותצת, ולמעשה, כל העולם ה"תחתון" (לעומת העולם של מעלה) מיוחס לשטן ולחטאיו.....
דתות שבמרכזן הייתה אמא אדמה, הפכו לאמונות שסבבו סביב האב שבשמיים..."

"עם המעבר מתרבויות, שהעריצו את הנשי, לציביליזציה שבמרכזה הסגידה לגברי, החל מתעצם הצורך לשלוט בנשים ולהגבילן.עוינות וחשדנות כלפי הישות הנשית הגיעו לשיאן באירופה והתבטאו בציד המכשפות בין המאות ה-14 ל-17, שבהן הושמדו תשעה מיליון נשים. המעבר מהנקבי לזכרי הוליד דורות רבים חדורים בפחד מפני הנשי".

וכו' וכו'...
ציטטתי רק את החלקים המעניינים הקשורים לזה מהספר: "איך הפכה האישה לגבר" מאת טובי בראונינג שהוא בעיניי ספר מאוד מרתק.

וכדרך אגב, מצוין בבירור בספר:

"השימוש במושג "מטריאכליות" בספר, מתייחס לתרבות השיוויונית הקדם-פטריאכלית, שכן העדויות מוכיחות, שלמרות מעמדן הנעלה של הנשים, הן לא ניצלו אותו על מנת למשול ".

ואם זה יקירי לא פאמדום אמיתי, איני יודעת מהו פאמדום...
icon_smile.gif

נזכרתי במשהו נוסף: הייתה בעבר סדרת מדע בדיוני הנקראת "גולשים בזמן" על חבורה שגלשה בין יקומים מקבילים דרך חור תולעת שכל אחד מהם היה שונה בדרך אחרת מהעולם שלנו. אחד הפרקים המעניינים שם היה שהם הגיעו לעולם נשלט בידי נשים שהיו דומות למדי לאמזונות שאותן הזכירו קודם לכן. כדור הארץ נשלט על ידי נשים מאחר ומחלה קטלנית כמה עשרות שנים לפני כן, פגעה בכרומוזום xy הגברי ולכן אחוזים מעטים הצליחו לשרוד את המחלה. הזכרים שהצליחו לשרוד, נחשבו חזקים גנטית וגודלו ממש כפרי הרבעה בחוות מיוחדות. הנשים העצמאיות שניהלו את העולם- פשוט כי לא היו גברים, היו הולכות לחווה הזאת ומופרות על ידי הגברים שם על מנת להכנס להיריון. בתוכנית הזאת הייתה ביקורת מאוד חכמה וסמויה לגבי העולם שלנו. שם זה אולי נראה קיצוני, אבל אם נשליך על העולם שלנו, נגלה שהנשים חוו וחוות עדיין דיכוי גברי. ההבדלים הם, שבעולם ההוא, הוא היה הקרוב ביותר לאוטופיה. בגלל הצרה המשותפת בכל העולם, הנשים החלו להפנות משאבים לדברים חשובים בהרבה כמו תיקון העולם ולא השמדתו. היה עולם יפה יותר...
זה רק מראה שהכוח האמיתי לשנות דברים, הוא לא דרך מלחמה וכוח.
זה אולי סותר כביכול את הסיבה שלשמה התכנסנו כאן, אבל אני לא חושבת. כי האמת שבמקום מסויים, גם במקום בו אנחנו כביכול שולטות, אנחנו עדיין אובייקט מיני, אנחנו עדיין משתמשות בכוח הגברי (אלימות והשפלות) ולא בכוח הנשי והרך שלנו.
טוב, לאור מסקנות אלו, אני מאמינה שיש לי עכשיו הרבה על מה לחשוב...
icon_rolleyes.gif
Truth Seeker
זה ממש מפתיע, ודי סותר את התפיסה הרווחת על ההתפתחות של המין האנושי. איכשהו נוצרה הדיעה הרווחת שחלוקת התפקידים היתה די ברורה - הנשים מולידות ילדים, מטפלות בהם ומגדלות אותם, בזמן שהגברים מטפלים במשימות ההישרדות השונות - ציד, מלחמה וכו'. מפתיע לשמוע שהיתה תקופה שקדמה לזו, בה נשים היו כביכול שוות או נעלות על הגברים. יש פה סימנים לאוטופיה שלא בטוח שיכולה להתקיים במציאות: הנשים זוכות למעמד חברתי גבוה, למרבה הפלא לא מנצלות אותו לרעה, בשום מקום אין תאווה לעוד כוח, אין מלחמות, הגברים (היותר חזקים פיסית ובעלי הדחף הפנימי לכבוש) איכשהו משלימים עם המצב ולא מנסים להפוך אותו על פניו... נשמע כמו חלום רחוק. איפה כל מה שאנחנו מכירים? איפה תאוות השלטון והבצע? איפה המלחמות על טריטוריה? בני אדם, בכל תקופה שהיא, באמת יכולים להיות כל כך טובים?

אני חושב שהעולם מפסיד המון מזה שהוא מנוהל רק ע"י גברים. עכשיו אנחנו רק מתחילים ללקק את הפצעים מהפער שנפתח במשך אלפי שנים. אנחנו, הכוונה היא לעולם המערבי בלבד. במקומות אחרים בעולם שעדיין חיים את המציאות הזאת הדברים נראים אחרת:

- אישה לא יכולה להתלבש בצורה סקסית וללכת לבד ברחוב. במקרה הטוב היא רק תקבל המון תשומת לב לא רצויה. אפשר לראות מקרים כאלה כמעט בכל מקום 'שמרני', כמו חלק מפרברי איסטנבול.
- בתי קפה מסורתיים בד"כ מלאים בגברים. לא תוכלו למצוא שם אישה שבאה לשם הנאה. אם כן, היא שם לשם פרנסה.
- הגברים מגנים בכל תוקף את הנאות החושים והסקס, ובכל זאת רצים אחרי הטיפה המרה וכמהים למגע של אישה.
- בתולין של אישה נחשבים לדבר היקר מכל. כל-כך יקר, שאפילו לה אין בעלות עליהם, אלא למשפחה ולבעל.

גם בעולם המערבי, לדעתי, עדיין לא הפכנו לחברה לגמרי מודרנית. לדעתי אנחנו נמצאים עכשיו בשלב ביניים. השחרור ה'טכני' של הנשים מכל מיני מגבלות כבר הושג בהצלחה. נשים יכולות לשרת כלוחמות בחלק גדול מצבאות המערב, מתקבלות למשרות בכירות, מתחרות על תפקידים פוליטיים וכו'. אולי התגברנו על השלב הטכני, אבל בתודעה אנחנו עדיין חיים בצורה זו או אחרת את רוח העבר. אם לקח בערך 90-100 שנים מהניצוצות הראשונים עד לשחרור טכני מוחלט, יכולות לעבור עוד 100-200 שנה ואולי יותר עד שנגיע לשלב הבא - שוויון תודעתי מוחלט. אז העולם ייראה אחרת.
Aragorn​(שולט)
Aragorn​(שולט) • 14 באפר׳ 2005
עוד דוגמה שנדמה לי ש Taltul יאהב היא Jiang Qing, שהייתה אשתו השלישית של Mao Zedung.

ג'יאנג הייתה שחקנית כושלת וקומוניסטית נלהבת.
היא פגשה את מאו ב 1939 ועד פרוץ מהפכת התרבות ב 1966 היא מילאה תפקיד שולי בפוליטיקה הסינית.

עם פריצת מהפכת התרבות, מאו מינה אותה להיות סגנית מנהלת המהפכה.
היא יצרה עם עוד שלושה בכירים את כנופיית הארבעה הידועה לשמצה ועמדה בראשה.
קבוצה זו פעלה על מנת לשכנע את מאו להתמיד במהפכה.

מהפכת התרבות, נועדה, בין היתר, להנחיל לדור הצעיר את התרבות המהפכנית
ולמען מטרה זו שוסו המוני צעירים באנשי ממשל, אמנים וסתם אזרחים תמימים.
במהלך אותה מהפכה סינים רבים מצאו את מותם ומיליונים נאסרו.

במסגרת הזוועות שהיא ביצעה, שמה ג'יאנג דגש מיוחד על עולם האמנות.
אומנים רבים נרצחו ועל עולם האומנות הושמו מגבלות רבות כך שרק "אומנות" מאואיסטית שהיללה את הקומוניזם התאפשרה.

מהפכת התרבות הסתימה רק ב 1976 עם מותו של מאו.
ג'יאנג וחבר מרעיה נעצרו, נשפטו ונדונו למוות.

ובקשר אליך דרדסית
אני מניח שקוראים לך המלכה הכחולה בגלל צבע הישבן שלך
ככה שאם את לא רוצה שיקראו לך המלכה הכחולה עם פסים סגולים
אני מציע לך לשמור את הידים עמוק עמוק בתוך הכיסים! icon_cool.gif
מיתוסית​(שולטת)
מאסטר ג'יימס-
דיבורים , דיבורים...
icon_smile.gif

את הבדיחות שלך שמור לרגעים בהם שנינו נהיה שיכורים.
ככה, כשאצחק לך בפנים, זה לא יהיה קשה מידי לאגו שלך...
icon_razz.gif

ולך טלטול, יקירי:
"זה ממש מפתיע, ודי סותר את התפיסה הרווחת על ההתפתחות של המין האנושי. איכשהו נוצרה הדיעה הרווחת שחלוקת התפקידים היתה די ברורה - הנשים מולידות ילדים, מטפלות בהם ומגדלות אותם, בזמן שהגברים מטפלים במשימות ההישרדות השונות - ציד, מלחמה וכו'."

אני סבורה כי אתה מתבלבל. עצם העובדה שנשים היו שוות לגברים או מעליהם, עדיין לא אומרת שהן לא ניקו את הבית והלכו לצוד במקום הגברים...
גם בטבע, דרך אגב, יש "פמיניזם" בדמות דג האמנון האב שמחזיק את דגיגוניו בפה שלא ייטרפו, האב הפינגווין שדוגר על הביצה, מיני ציפורים- זכרים שבונים קן או חולקים את הטיפול בצאצאים עם האם וכמובן שיא הפמיניזם שאני עדיין לא יודעת אם זה ככה או שוביניזם, תלוי מהי נקודת המבט:
האריה ששוכב להשתזף בשמש בזמן שהרמון הלביאות שלו צדות את הארוחה היומית...
מעניין לציין שדווקא בטבע אם יש בכלל הבדלים בין מראה המינים, זהו הזכר שמתייפה ומבליט את עצמו ואילו הנקבה כזאת אפרורית...

אני לא חושבת שהעובדה שאני יושבת בבית ומטפלת בילדים עושה אותי שוביניסטית ו/או פחותה מהגבר או ההיפך.
השאלה היא מהו היחס.
השאלה היא האם יש לי חופש בחירה?
הרי לפני מאה שנים לנשים לא היה חופש בחירה. רבות מהן לא עבדו והיה להן תפקיד מאוד מוגדר. רבות מהן לא הלכו ללמוד, לא יכלו ללמוד נהיגה (כי אין לנשים חוש טכני כביכול...), לא יכלו להצביע לבחירות שלא לדבר לרוץ לפוליטיקה...
כל העניין הוא שהיה דיכוי מתמשך של שנים וגם היום הדיכוי קיים, אלא שלמרבית הצער, הדיכוי של היום והמפחיד ביותר מגיע בעיקר מכיוון הנשים עצמן.

למשל יש עוד דיכוי נשי גדול: תופעת הזנות.
לאלו שטוענים שהיא קיימת מאז ומעולם והיא פשוט "חייבת להתקיים", דעו לכם שישנן חברות בעולם שהזנות לא קיימת בהן כלל או במידה מזערית וזה נובע משתי סיבות:
1. החברה אינה פטריאכלית לגמרי ויש בה קבוצה פמיניסטית התורמת לחינוך שיוויוני המאזנת.
2. חברות שאינן מושתתות על כלכלה ועל מסחר כגון שבטים מסויימים.

וכדרך אגב, לא יודעת אם שמעתם על זה , אבל בזמן מלחמת העולם השניה כשהגברים הלכו להילחם, הנשים אלו שנאלצו לקחת פיקוד ולעבוד ולצמוח והן אפילו הסתדרו יפה מאוד מבלי עזרתם של הגברים. הבעיה באה אח,כ כשהם חזרו...

אם אתה שואל אותי, בחיים המודרנים של היום, כל אישה היא מלכה וסופרוומנית, כי מצפים ממנה והיא גם עושה הכל, בזמן שהגבר...
נו טוב, לא בדיוק...
icon_razz.gif

ואני תמיד אמרתי: נראה כמה הגברים חכמים בלי אישה לצדם ונראה אותם יולדים.
תוך דקה הם רוצים להתאבד...
icon_smile.gif
cai
cai
לפני 19 שנים • 15 באפר׳ 2005

מלכות וסופרווימן

cai • 15 באפר׳ 2005
אני מסכימה עם כחולה בעניין האחרון שהיא כתבה.
אם בעבר נשים היו מטפלות בבית ובילדים בלבד, כי ככה החברה הכתיבה, היום מצופה מאישה להיות אשת קריירה מצליחה, שיהיה לה בעל לפחות מוצלח כמוה, שהילדים שלה יהיו מחונכים להפליא, שלא יהיו ילדי מפתח אלא יהיה להם אוכל חם שמחכה להם בבית יחד עם אמא מחייכת ולא עם מטפלת צמודה, שתישאר במידה 38 עד סוף ימיה ותהנה מחיי מין מלאים ומספקים.
אני לא סגורה על האם זו דרישה של החברה או דבר שכל אישה לוקחת על עצמה באופן אישי לחלוטין. כך או כך, מדובר בנשות-על שלמרבה הפלא מצליחות לעשות את כל הדברים האלה ועוד. אם הן גם נהנות להצליף בבחורים, להשפיל אותם עד עפר, לשעבד אותם לכפות רגליהן ולזיין אותם בתחת, יופי. וכל המרבה הרי זו משובחת icon_smile.gif
מיתוסית​(שולטת)
לפני 19 שנים • 15 באפר׳ 2005

Re: מלכות וסופרווימן

מיתוסית​(שולטת) • 15 באפר׳ 2005
cai כתב/ה:
אני מסכימה עם כחולה בעניין האחרון שהיא כתבה.
אם בעבר נשים היו מטפלות בבית ובילדים בלבד, כי ככה החברה הכתיבה, היום מצופה מאישה להיות אשת קריירה מצליחה, שיהיה לה בעל לפחות מוצלח כמוה, שהילדים שלה יהיו מחונכים להפליא, שלא יהיו ילדי מפתח אלא יהיה להם אוכל חם שמחכה להם בבית יחד עם אמא מחייכת ולא עם מטפלת צמודה, שתישאר במידה 38 עד סוף ימיה ותהנה מחיי מין מלאים ומספקים.
אני לא סגורה על האם זו דרישה של החברה או דבר שכל אישה לוקחת על עצמה באופן אישי לחלוטין. כך או כך, מדובר בנשות-על שלמרבה הפלא מצליחות לעשות את כל הדברים האלה ועוד. אם הן גם נהנות להצליף בבחורים, להשפיל אותם עד עפר, לשעבד אותם לכפות רגליהן ולזיין אותם בתחת, יופי. וכל המרבה הרי זו משובחת icon_smile.gif

"היום מצופה מהאישה..."
האם זוהי לא הכתבה של החברה?
האם נשים היום לא מתוסכלות יותר מאי פעם לאור העובדה שמצפים מאיתנו מעל ומעבר?
שמצד אחד אנחנו צריכות לפתח קריירה ומצד שני בגיל 25 כבר דוחקים בנו להתחתן ובגיל 32 אנחנו מתחילות להיחשב רווקות זקנות? וההפך: אם תתחתני בגיל 22 ותביאי לעולם חמישה ילדים ויהיה לך טוב בבית, את חושבת שאף אחד לא יפתח את הפה למה את לא עוזרת בפרנסת הבית ומה זה השוביניזם הזה? ולרצות להיות רזה ויפה וזוהרת וצעירה זאת לא הכתבה של החברה?
גרוע מזה:
החברה טוחנת לך במוח מגיל 0 איך צריכה להיות האישה האידיאלית והיא עושה את זה כל כך טוב עד שאת מאמינה בזה בעצמך וחושבת שאת רוצה בזה לבד!!!!