אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה בטיחותית הנוגעת למצבטיים

דומיננט בכנועה​(שולט)
לפני 19 שנים • 13 באפר׳ 2005

שאלה בטיחותית הנוגעת למצבטיים

היה לי ויכוח כאן עם חבר הפאנל לגבי שימוש במצבטיים ו/או "טיפול" בשדיים של שפחה מניקה.
לידיעתי מדובר בעניין מסוכן ואילו הוא טען שאין בכך סכנה. האם מישהו כאן יודע מתוך התנסות או מידע מדעי את התשובה לעניין
מודה מראש למשיבים , דן
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 13 באפר׳ 2005
איך אומרים אצלנו

"אם יש ספק! אז אין ספק"
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}

דעתי האישית והלא מלומדת

Nymphaea​(נשלטת){זיעויה} • 13 באפר׳ 2005
כאשר אישה מניקה הופכים השדיים לאיבר החשוב ביותר בגופה. עליה לשמור עליהם מכל פגע שמע יפצעו ואז לא תוכל להניק. גם כך הרבה פעמים ההנקה עצמה גורמת לפציעות והסדקות הפיטמות ותאמינו לי הגברים שאתם לא רוצים לחוש כזה כאב.
אם היא מניקה עזבו את השדיים ובעיקר את הפטמות בשקט. אל תסכנו את אמצעי ההאכלה שלה.
מי רוצה לקחת על עצמו את הסיכון להפסקת ההנקה בגלל פגיעה בפיטמות? וכן זה כואב כל כך שאם לא מצליחים לרפא את הסדק אין ברירה אלא להפסיק. אלא אם כן אותה אישה שואבת הנאה מהכאב ואז.. icon_biggrin.gif
crazy_toast​(שולט){אליס}
crazy_toast​(שולט){אליס} • 13 באפר׳ 2005
מה גם שמצבטים על פיטמות של שדיים שוקקי חלב עלול לגרום לכך שהממ כל החלב ייצא החוצה?
ואז יישאר תינוק אחד צרחן ו 2 הורים עם עיניים אדומות מחוסר שינה.
teacher​(שולט)
לפני 19 שנים • 14 באפר׳ 2005

לכל סיר יש מכסה - אמרו כבר?

teacher​(שולט) • 14 באפר׳ 2005
עם השימוש ההולך וגובר באינטרנט, אפשר למצוא קבוצת משוגעים לדבר
כמעט בכל נושא/פטיש. מוזרים או טריוויאלים ככל שיהיו.
החל מכפות רגליים ועד לנשים שתקועות עם האוטו בבוץ...

גם לעניין הזה יש שם והוא: FORCED TO LACTATE
חפש מידע שם ותמצא.

רופאים שלא לגמרי ברורה להם השאלה, נוטים לתת תשובות בי"ס - 'אסור וזהו'.
אני חושב שמי שכל כך רוצה, יעשה את זה גם ככה, ועדיף שכבר ידע לעומק בדיוק מה הוא עושה.

teacher
slu
slu
לפני 19 שנים • 15 באפר׳ 2005

מהי הנקה.

slu • 15 באפר׳ 2005
יצירה והפרשה של חלב על-ידי בלוטות השד של האם אחרי לידה. לפני יצירת החלב מופרש נוזל שנקרא קולוסטרום. כאשר התינוק מוצץ את פטמת האם, החלב שנוצר בבלוטות בחלק האחורי של השד זורם אל תוך צינורות החלב ומשם יוצא דרך הפטמה. ההנקה נשלטת על-ידי הורמונים (ראה פרולקטין, אוקסיטוצין); תרופות המכילות אסטרוגן מדכאות את ייצור החלב

כל אחת משתי בלוטות של האשה המייצרות חלב. כל שד מורכב מאוניות בלוטיות שהם אזורי ההפרשה של חלב, והן מקובעות בתוך רקמת שומן. החלב עובר מן האוניות אל 15-20 צינוריות החלב, שמתרחבות לאמפולות המשמשות מאגרי חלב. [size=18]כל צינורית משחררת את החלב דרך סדק נפרד בפטמה.
[/size]

עם כל הכבוד לטיצ'ר ולמנוסים בתחום של FORCED TO LACTATE , הקטע המובא כאן המסביר (בשטחיות רבה) את תהליך יצור החלב לבדו מספיק להבהיר שיש כאן מקום למשנה זהירות גם אם מאוד רוצים.
לתשומת ליבכם, בעצם נגיעה קלה על העור, נשלחת תגובה מהעצבים שבשכבת העור הראשונה ומשתחררים הורמונים שונים בגוף.

משחק בפיטמה מניקה, פירושו גירוי של אזור מעוצבב ביותר מטיבעו ועוד שנמצא בתהליך הורמונלי אינטנסיבי. נזק חמור רחב טווח? אולי כן אולי לא...
מצד שני טיצ'ר, בבי"ס יש גבולות ברורים של אסור ושל מותר, ברפואה לא.
mellow​(נשלטת)
לפני 19 שנים • 17 באפר׳ 2005

על הנקה, מיניות ודעות קדומות

mellow​(נשלטת) • 17 באפר׳ 2005
תגובות רבות לשאלה אשר נשאלה, נכתבו מתוך חוסר ידע או חוסר הבנה.
אבל מה שבעיקר הפריע לי הוא ההתייחסות לאישה מניקה, קודם כל כמניקה ורק אחר כך , אולי כאישה. מתוך הכרה בחשיבות ההנקה, אשר התגבשה בשנים האחרונות, בוחרות נשים רבות להניק את ילדיהן לתקופות ארוכות. שנה, שנתיים ואף למעלה מכך. האם בכל אותו זמן, האיבר החשוב בגופן הם השדיים? והאם עליהן לשמור עליהם מכל משמר, שלא יחוו חלילה דבר מעבר לליטוף עדין? ומה באשר למיניות של אותן נשים? האם עליהן לשימה בצד מרגע הפיכתן לאימהות (דבר שלצערי אכן קורה פעמים רבות) ולרכז את כל הוויתן באימהותן?
דבר מכל אלה לא נאמר כאן כמובן, אך הגישה השוללת כמעט חד משמעית את ההתעסקות בשדי אישה מניקה, גם כשאין מאחורי עמדה זאת בסיס מוצק של ידע או הבנה, נובעת בעיני מעמדה ערכית וסוג של דיעה קדומה.

אז הנה כמה עובדות על הנקה:

פטמות אישה מניקה רגישות פחות מפטמות אישה שאינה מניקה. תנועת היניקה מפעילה על עור הפטמה לחץ וחיכוך גדולים מאוד. כל מי שאיי פעם ניגן על גיטרה יודע שבתחילה כריות האצבעות כואבות מהלחץ המופעל עליהן אך לאחר זמן מה, העור מתעבה ומתחספס. דבר דומה קורה לפטמות האישה בעת הנקה. בתחילה כאשר העור הוא עדיין עדין ודק, הכאב הוא גדול ולעיתים קרובות העור מתבקע ונסדק (וזאת הסיבה שנשים רבות אינן צולחות את השלב הראשון של ההנקה ומפסיקות להניק). אולם לאחר זמן, הגוף אשר באופן מופלא מתאים עצמו לסביבה, דואג להתאמת הפטמות להנקה. כך שאם מצבטים אינם פוצעים פטמות של אישה אשר אינה מניקה, על אחת כמה וכמה שלא יפצעו פטמות של אישה מניקה.

אוקסיטוצין ההורמון המופרש בעת הנקה וגורם לייצור החלב מופרש כתגובה לגירוי הפטמות אך גם כתגובה לגירוי אברי המין. למעשה,בזמן אורגזמה, נרשמת בגוף רמת אוקסיטוצין גבוהה פי חמש מהרמה הנורמלית. האם כדי לא להתעסק עם תהליכים הורמונלים תמליצו לאישה מניקה להתנזר לחלוטין מגירוי מיני?

מצבטים לא יכולים לגרום לאובדן של חלב. שד של אישה מניקה אינו שק הממולא בחלב. חוץ מבשלבים הראשונים של ההנקה, החלב נוצר בשד רק כתגובה לגירוי. מצבטים אמנם מגרים את הפיטמה אך עושים את הפעולה ההפוכה מיניקה, הם סוגרים את תעלות החלב. פעולה דומה לכך, עושות נשים מניקות בזמן ההנקה כאשר השד שאינו מניק נוטף חלב כתוצאה מגירוי היניקה בשד השני. לחיצה חזקה של הפיטמה בין שתי אצבעות, פותרת את הבעיה.

כמות ואיכות החלב מושפעים מתזונת האם, וממצבה הנפשי והגופני. אישה מניקה צריכה לדאוג לאכול כמו שצריך, לישון כמו שצריך וכן, גם להיות מאושרת שלווה ומסופקת. סיפוק מיני, כבר אמרתי? גם עבור אותן נשים שזקוקות לגירוי אינטנסיבי יותר...

בסופו של דבר, כל עיסוק עם שדי אישה מניקה צריך לעבור את מבחן האדם הסביר, אך דובר כאן על מצבטים, לא על הצלפות או מהלומות ישירות...
אני מודעת לכך שתוכן דברי אינו מתאים לנושא הפורום, אך כאישה שבחרה להניק את ילדיה למשך תקופות ארוכות, ההודעות אשר נכתבו כאן הצליחו להוציא אותי משלוותי icon_smile.gif
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}
לפני 19 שנים • 18 באפר׳ 2005

נכון אישה מניקה היא לא רק שדיים.

Nymphaea​(נשלטת){זיעויה} • 18 באפר׳ 2005
אבל מה לעשות שהשדיים הם אמצעי ההאכלה?
לי היה נסיון אחר.
גם אני הנקתי את ילדותי תקופה ארוכה ביותר. לצערי את ילדתי השני נאלצתי להפסיק להניק בשל סדק בפטמה שנפתח. הוא נפתח חודשים אחרי שהתחלתי להניק בשל לחץ חזק שהופעל על הפיטמה. כל מה שניסיתי לא עזר ונאלצתי בצער גדול להפסיק להניק.
תחליט כל אחת מה חשוב לה יותר - ההנאה שלה או ההנקה. בעיני ההנקה חשובה יותר.
mellow​(נשלטת)
לפני 19 שנים • 18 באפר׳ 2005

שיקול דעת

mellow​(נשלטת) • 18 באפר׳ 2005
ציטוט: לצערי את ילדתי השני נאלצתי להפסיק להניק בשל סדק בפטמה שנפתח. הוא נפתח חודשים אחרי שהתחלתי להניק בשל לחץ חזק שהופעל על הפיטמה. כל מה שניסיתי לא עזר ונאלצתי בצער גדול להפסיק להניק

אני חוזרת על אשר כתבתי בתגובתי הקודמת. כל עיסוק בשדי אישה מניקה צריך לעבור את מבחן האדם הסביר.
הייתי מצפה שדום (וגם סאבית אחראית) ידאג לכך שהטיפול בשד לא יפצע אותו (למשל, חלילה לא להשתמש במצבטים עם זיזים... אבל זה נכון בעיני בכל מצב, לא רק בהנקה....), שלא תימנע אספקת דם לזמן בלתי סביר (שוב, נכון לא רק למצב בו השפחה מניקה...) וגם... מלכתחילה לא להתעסק עם פטמות אשר לא נרפאו לחלוטין מהסדקים של תחילת ההנקה.
ישנם עוד סייגים רבים, כמו לחכות עד שההנקה תתבסס ועד שתדירות ההנקה תרד (בתחילה, יש תנוקות שמתחברים לשד כל שעתיים ולזמן ממושך), אך אני מאמינה שכל אדם צריך לבחון את הסיטואציה הספציפית בה הוא נמצא ובעזרת הפעלה של היגיון בסיסי והקשבה לגוף, למצוא את הנוסחה המתאימה עבורו.
הקשבה והפעלת שיקול דעת והיגיון... זה חיוני תמיד ביחסי שליטה וכמובן שזה קריטי על מנת לשלב ( וכן בלהבלה, אפשר לשלב) הנקה והנאה .