ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שדולת הנשים: להוריד הקמפיין הסקסיסטי של המשביר

slu
slu
לפני 18 שנים • 19 במאי 2005

השאלה האמיתית..

slu • 19 במאי 2005
המעצב מופיע שם כביכול כאמן והבגד על גוף האשה הוא אמנותו... הוא יצר אותו ולכן הוא גם "המפעיל" שלו..
אפשר בהחלט לראות את הפירסומת כסקסיסטית ופוגעת...ובאותה המידה אפשר למצוא אותה כפרסומת עם אלמנט הומוריסטי חביב משהו....

השאלה היא איך בוחרים להסתכל עליה...וכל מי שבחר "צד", כדאי לו לברר עם עצמו מדוע......
scorpio king​(שולט)
לפני 18 שנים • 20 במאי 2005
scorpio king​(שולט) • 20 במאי 2005
תאיר כתב/ה:
אם אין לך מקורות במשרד שיצר את הפרסומת הרי שהפרשנות שלך טובה כמו זאת של כל אחד אחר. ואם אתה מכיר את הפרסומאים עדיין אין זה אומר כי מה שהם תכננו להעביר זה אכן המסר שהם מעבירים בפועל..

אגב תאיר גם אם יש לי מקורות הפרשנות שלי טובה כמו כל אחד אחר. icon_smile.gif
בסופו של דבר כל מה שמשנה באמת ופה נדמה לי שכולם יכולים להסכים וזו כבר לא פרשנות שיוסף לא התכוון לפגוע בקהל היעד שלו. אף אחד הרי לא מתכוון למכור מוצר או שירות על ידי יצירת אנטגוניזים כלפיו אצל קהל היעד שלו. לא נראה לי שליוסף הייתה כל כוונה רעה בפרסומת. לגבי פרשנויות אני מניח שכל אחד יכול לתת את שלו הפרטית באותה מידה של לגיטמיות רק היה ממש מומלץ לדעתי אם לפני כל העליהום הזה עליו היו טורחים לשאול את המשורר למה הוא התכוון.

אף אחד הרי לא חשב שזה חשוב. המטרה כבר סומנה, הכדור כבר היה בקנה. כל מה שנשאר היה לירות את יריית הפתיחה. אני לא יודע עד כמה הראייה של יוסף את מסע הפרסום שלו שווה אבל לדעתי היא לא שווה פחות מכל פרשנות אחרת, באיחוד של אותה שדולת הנשים שאצה לה הדרך לתקוף אותו.
teacher​(שולט)

אני עם SLU

teacher​(שולט) • 20 במאי 2005
ואם אנחנו כבר פה, בואו נצמצם כמה סטנדאפיסטים המשתמשים בהומור שוביניסטי,
ונקצץ כמה זמרים שמשחיתים את נפש הנוער, ויש גם כמה ביטויים שאפשר להוציא מחוץ לחוק,
כי הם פוגעים רק בחתך ספציפי באוכלוסיה..: ''בן זונה'' ו''כוס אים אים אמא 'שך'', חסרי המקבילה
הגברית, ולא חשבתי על זה, אבל מה עם כל אלה שמתלבשים גרוע? מעודדי שימוש בשמפו בריח פירות, ומוכרי שטיחים עצבנים?

מצידי שיפרסמו איך שבא להם, מה שמוכר. יש בעיות אחרות:
למשל, שלפחות לא ישקרו במצח נחושה וישימו אותיות קטנות שאי אפשר לקרוא.
שיפסיקו להקליט קאוורים זוועתיים, כדי לא לשלם כסף על המוזיקה.
ושיגמר העסק המסריח הזה עם הווליום המטורף.

בגדול - שיפסיקו לדפוק את הצרכנים ויצמצמו את עסקייהם ללמכור להם בלבד.

בוקר טוב
teacher

נ.ב.
נזכרתי בעוד משהו -
פרסומות ינסו תמיד להדגיש את השונה בנו, את ההבדלים, סמלי הסטטוס, וע''י כך
גם לעורר בנו הזדהות. זה נמוך, וזה עובד, והחיסרון של זה הוא, שברוב המקרים,
זה מעליב מישהו.
הוא​(שולט)

אגב

הוא​(שולט) • 20 במאי 2005
בשנות התשעים אורנה בן דור בימה קונספט ממש זהה לתשדיר נגד נשים מוכות
תאיר​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 30 במאי 2005
תאיר​(נשלטת) • 30 במאי 2005
הוא - אני מניחה שהקמפיין לא היה נגד נשים מוכות אלא נגד הבעלים המכים.

סקורפיו - הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות. המבחן הוא בתוצאה. הפרסומת הזאת משדרת מסר שמקשר בין משהו נחשק ויפה מצד אחד (השם של יוסף ובעיני בנות 15 גם הצבע הוורוד) ובין סמל של תלותיות וחוסר אונים.
כמובן שפרסומת אחת כזאת בפני עצמה היא חסרת השפעה, אבל כאשר היא מצטרפת לפרסומות רבות אחרות המציגות נשים כחסרות אונים היא מעודדת נערות לראות את עצמן ככאלה.
Aragorn​(שולט)
Aragorn​(שולט) • 30 במאי 2005
תאיר כתב/ה:
הוא - אני מניחה שהקמפיין לא היה נגד נשים מוכות אלא נגד הבעלים המכים.

סקורפיו - הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות. המבחן הוא בתוצאה. הפרסומת הזאת משדרת מסר שמקשר בין משהו נחשק ויפה מצד אחד (השם של יוסף ובעיני בנות 15 גם הצבע הוורוד) ובין סמל של תלותיות וחוסר אונים.
כמובן שפרסומת אחת כזאת בפני עצמה היא חסרת השפעה, אבל כאשר היא מצטרפת לפרסומות רבות אחרות המציגות נשים כחסרות אונים היא מעודדת נערות לראות את עצמן ככאלה.

אני עם slu וכל מילה נוספת מיותרת.
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 30 במאי 2005
בהחלט ג'ימס, מי שבוחר לא לראות אלימות נגד נשים, חיפצון נשים והשפלתן בפרסומות גם כאשר זה ישר בפנים ראוי שישאל את עצמו מה הם מניעיו.
Aragorn​(שולט)
Aragorn​(שולט) • 30 במאי 2005
תאיר כתב/ה:
בהחלט ג'ימס, מי שבוחר לא לראות אלימות נגד נשים, חיפצון נשים והשפלתן בפרסומות גם כאשר זה ישר בפנים ראוי שישאל את עצמו מה הם מניעיו.

מי שבוחר להתבצר בעמדה שלו
ראוי שישאל את עצמו מה הם מניעיו לדון עליה מלכתחילה.
הוא​(שולט)
לפני 18 שנים • 31 במאי 2005

לתשדיר נגד נשים מוכות

הוא​(שולט) • 31 במאי 2005
כמובן נגד התופעה לא הנשיםicon_smile.gif
Romantikan​(שולט)
לפני 18 שנים • 1 ביוני 2005
Romantikan​(שולט) • 1 ביוני 2005
מישהו אולי יודע אם הקמפיין אומנם הורד ?