ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מועדון הקושרים יצא לדרך

זאבה אפורה​(אחרת)
לפני 18 שנים • 30 במאי 2005

Re: זה ריח של מרכך כביסה...

זאבה אפורה​(אחרת) • 30 במאי 2005
teacher כתב/ה:

טיץ' אתה זורה לי מלח על הפצעים או מרכך על השפשפות?
אין לי מכונת כביסה - איך אני אסחוב מאות מטרים רטובים מטפטפים וכבדים של חבל מהמכבסה בקצה הרחוב??!!!
ואיפה אני אתלה אותם? על חבל כביסה? (זה כמו גדי בחלב אימו)
מוכרת לך ולפט סטארט-אפ:
שירות כביסת חבלים!
תמורת אחוזים ושירות מוזל הלקוחה הראשונה כבר בדרך....

ז.אפורה

נ.ב.
אמרו חז"ל: הלך החבל אחרי הדלי...
FrozenLips
FrozenLips • 30 במאי 2005
זאבה יקרה,

היה בהחלט יום פנטסטי icon_smile.gif

לחיי עוד אינסוף מפגשים

אגב, את יודעת שהסימנים של הקשירה האחרונה שהתנדבתי לה, עדיין לא ירדו לחלוטין icon_smile.gif ?

אלי
קינבה
קינבה • 30 במאי 2005
בהחלט היה נחמד

רק ברשותכם אגיד את דעתי לגבי הקילומטראג' חבל אותו מומלץ לרכוש
דבר ראשון אמליץ בחום על חבל 4 מ"מ, כוח הקריעה של מיתר מצנח 4 מ"מ אמור להיות 500 ק"ג (למיטב זכרוני) וזה מספיק בהחלט, חבלים עבים מידי לדעתי לא נוחים לקשירה אם כי לתליות מסויימות הם לפעמים נוחים יותר. ההעדפה האישית שלי היא 4 מ"מ מה שגם מאפשר ליצור יותר שכבות ובכך להגדיל את שטח המגע מה שמפזר את הלחץ על הגוף.
לגבי אורך החבל - 6 מטר זה המינימום לאזיקים, לקשירת רגל או יד בייחד או בנפרד לעצם אחר. רתמת חזה (בקיני) לאישה דקה באופן ממוצע זה גם 6 מטר, לנשים רחבות יותר יש צורך להשתמש בסביבות 8 - 10 מטר (תלוי בהיקף החזה). כך שרק הקשירות הבסיסות ביותר לנשים דקות דורשות בסביבות 20 מטר למינימום של קשרים (נגיד קשירת ידים, רגליים וחזה). באופן מפתיע מסתבר שרוב חובבי הקשירות לא מסתפקים במינימום שהצגתי אלא מגוונים קצת יותר מה שמייד מכפיל את המטראג' - ועד עכשיו דיברתי על קראדא. כשמדברים על שיבארי המינימום הוא 20 מטר רק שבשיבארי אפשר להסתפק בחבל לתליית כביסה, מה שמעמיד את המטראג' כבר על 60 מטר לגיוונים מינימלים בקשירות בסיסיות. כשמגיעים לקשירות מורכבות יותר כבר נדרשים לחבר חבלים, לשלב בין חבלים וכדומה וכאן משתמשים גם בחבלים 4 מ"מ של 20 מטר אורך ולפעמים אפילו יותר ולכן המלצתי לכל מי שמעוניין לקשור לרכוש בסביבות 150 מטר.

אנשים שואלים - 150 מטר???
מה אעשה עם 150 מטר!

התשובה עכשיו אולי ברורה אבל יש לזה גם הגיון כלכלי:
מטר מיתר מצנח 4 מ"מ בחנות ממוצעת עולה בממוצע בין 6 ל- 8 ש"ח. חשבון פשוט יוכיח שעל 10 מטר אתם תשלמו בסביבות 60 ש"ח, על 20 מטר תשלמו בסביבות 120 ש"ח. וכבר הבנו ש-20 מטר מספיקים למינימום המינימלי ביותר. לעומת זאת קניה של גליל מאותו סוג חבל עולה בסביבות 300 ש"ח ומכיל בסביבות 300 מטר (אני מדבר באומדנים, לכל חנות יש מחירים קצת שונים). חשבון פשוט שוב יוכיח שמי שיקנה גליל שלם ישלם בסביבות 1 ש"ח על מטר.
אם השיקול הוא לרכוש 20 מטר ב-120 שקל, או לרכוש 150 מטר ב-150 שקל, ואחרי ההסבר המפורט שכבר ניתן, אז לדעתי ברור שכדאי לקנות כבר גליל שלם עם עוד שותף, לחלק את החבל הארוך לשניים ואת התשלום לשניים, וככה תשלמו בייחד בסביבות 300 ש"ח - 150 לכל אחד, ובסביבות 150 מטר לכל אחד.
גם אם לא נמצא שותף בסביבה כרגע כדאי לשלם את מלוא הסכום ומקסימות להתפטר משאר החבל בעתיד במחיר עלות, כי בסופו של דבר זה יוצא זול יותר ומשתלם יותר.

האפשרות הטובה ביותר היא להתקבץ מספר אנשים ולרכוש בייחד חבלים שונים בצבעים שונים אבל זה כבר דורש אירגון מיוחד icon_smile.gif

בהצלחה.
ים_yam​(לא בעסק)

Re: זה ריח של מרכך כביסה...

ים_yam​(לא בעסק) • 30 במאי 2005
זאבה אפורה כתב/ה:
teacher כתב/ה:

טיץ' אתה זורה לי מלח על הפצעים או מרכך על השפשפות?
אין לי מכונת כביסה - איך אני אסחוב מאות מטרים רטובים מטפטפים וכבדים של חבל מהמכבסה בקצה הרחוב??!!!
ואיפה אני אתלה אותם? על חבל כביסה? (זה כמו גדי בחלב אימו)
מוכרת לך ולפט סטארט-אפ:
שירות כביסת חבלים!
תמורת אחוזים ושירות מוזל הלקוחה הראשונה כבר בדרך....

ז.אפורה

נ.ב.
אמרו חז"ל: הלך החבל אחרי הדלי...

מוכנה לספק שירותי כביסת חבלים תמורת כיסוי עלויות בלבד, לא כולל משלוחים... מי שרוצה יביא ויקח את החבלים מפה...
זאבה אפורה​(אחרת)
לפני 18 שנים • 31 במאי 2005

ובא לציון גואל!

זאבה אפורה​(אחרת) • 31 במאי 2005
ימצ'וק - נפלא!
רק שצריך לייבש באופן טבעי ולא במכונה. לתלות את החבלים ישרים ומתוחים ולא בפלונטר...
אז מה את אומרת? אפשרי?
זאבה אפורה​(אחרת)

ועוד בעניין המטראז' והעובי

Evil-Eyes כתב/ה:
רק ברשותכם אגיד את דעתי לגבי הקילומטראג' חבל אותו מומלץ לרכוש
דבר ראשון אמליץ בחום על חבל 4 מ"מ, כוח הקריעה של מיתר מצנח 4 מ"מ אמור להיות 500 ק"ג (למיטב זכרוני) וזה מספיק בהחלט, חבלים עבים מידי לדעתי לא נוחים לקשירה אם כי לתליות מסויימות הם לפעמים נוחים יותר. ההעדפה האישית שלי היא 4 מ"מ מה שגם מאפשר ליצור יותר שכבות ובכך להגדיל את שטח המגע מה שמפזר את הלחץ על הגוף.

אוויל יקר,
נעמה לי נוכחותך במפגש ותודה על הערותיך המלומדות.
למי שטרם הצטייד זה עוזר לדעת איזה אורכים צריך להכין עבור אילו קשירות.

בעניין המטראז והעובי יש לי להוסיף
(דעתי וטעמי בלבד):
ראשית בעניין עובי החבל: ככל שהחבל דק יותר עובדים על כפול ועושים יותר שכבות וכך משתמשים ביותר מטראז' חבל.

* סיבותי להעדפת חבל עבה יותר (8 מ"מ):
* פשוט כי יש לו נוכחות כובשת!!! קשה להסביר...
* כשלא עובדים על כפול / הרבה שכבות - המראה הסופי נקי ומאורגן יותר. פחות בלגן.
זה עניין של טעם אישי. לי זה נראה יותר אסטטי.
* כשלא עובדים על כפול / הרבה שכבות - ומנסים להגיע למראה נקי ואחיד על ידי שימוש בחוט בודד, השימוש בחבל דק יוצר לחץ חזק מדי וסימנים קשים, ואז להפך: שימוש בחבל עבה דווקא מפזר את הלחץ.
* לטעמי הקשרים מתקבלים יפה יותר על חבל עבה.
אפילו שמיניות כפולות למשל, שזה קשר פשוט יחסית, כשהן מקבלות נפח הן נראות יפיפיות כמו קשרים מורכבים.
קשרים מורכבים (כגון טריניטי, דגמים קלטיים וכו') עשויים "ללכת לאיבוד" בחבל דק, וחבל"ז על העבודה.
* קל יותר לפתוח ולפרום חבל עבה. יש פחות קשרים.

סיבות להעדפת חבל 6 מ"מ:
* כמו שאמר אוויל זה מאפשר ליצור יותר שכבות
ובכך להגדיל את שטח המגע מה שמפזר את הלחץ על הגוף.
* גם לסגנון הזה יש אסטטיקה משלו. צורת העבודה קצת שונה.
* הרבה יותר גמישות של החבל ונוחות בקשירה.
* אפשרות לקליעת תוספות ושילובן

בשל הסיבות הנ"ל מעדיפה לרכוש גליל 8 מ"מ.
יחד עם זאת אשמח לרכוש גם חבל דק יותר בעובי 6 מ"מ
(אוויל יקירי, לדעתי זה מה שיש לך, לא 4 מ"מ).
הגליל הנ"ל של 6 מ"מ לפי משקל עולה 205 ש"ח אצל ירושלמי, ונדמה לי שגם הוא מכיל לפחות 400 מטרים.
כלומר 100 מטרים בחמישים ש"ח, קאפיש?

בעניין הצבעים:
שחור זה מקסים על גוף בהיר, אבל לפעמים בסשנים פומביים קושרים על הבגדים ואז שחור על שחור לא רואים.
לבן נראה יפה על כהי-עור אבל מתלכלך נורא.
צבעים בהירים כגון צהוב ותכלת יפים במיוחד על כהי עור
אדום תמיד נראה נהדר
גם כחול
ירוק - רק אם הוא חזק ועוצמתי
משתוקקת להשיג כתום אבל לא מוצאת.

טוב, אז מישהו רוצה גם חבל דק?

נ.ב.
אוויל השארת אצלי פיסת חבל שלך.
זיהיתי לפי הריח!!! (נפלא!)
מאסטר יקיר​(שולט)

Re: ובא לציון גואל!

מאסטר יקיר​(שולט) • 31 במאי 2005
זאבה אפורה כתב/ה:
ימצ'וק - נפלא!
רק שצריך לייבש באופן טבעי ולא במכונה. לתלות את החבלים ישרים ומתוחים ולא בפלונטר...
אז מה את אומרת? אפשרי?

זאבה,
אני מייבש במייבש כביסה
והאמיני לי, לא קרה כלום לחבלים עד היום icon_wink.gif
זאבה אפורה​(אחרת)

תודה NB

תודה לך ניובוי האוחז והקושר בעוז,
חשוב לי לשמוע את דעתך המקצועית,
בעניין הייבוש הצלחת להסיר דאגה מליבי!
(יהיה משעשע לכבס חבלים במכבסה הציבורית... icon_biggrin.gif )
קינבה
קינבה • 31 במאי 2005
הזאבה אומרת שיש לי 6 מ"מ... אהמממ

שמתי תחבל על סרגל וגיליתי שהוא 5 מ"מ, אבל זה לא אומר כלום כי הוא יכול קצת להתנפח או להדחס. היום אני אעבור דרך איזו חנות ואבדוק בדיוק מה יש לי ואספר לכם.

לגבי העוביים שלהם: חשוב להבין שחבל בניגוד לפיסת בד איננו שטוח אלא עגול, מה שאומר שיש לו "קצה חד". אם מדובר בחבל שמשנה צורה כלומר שסיביו רכים אז בהחלט חבל עבה יותר דורש פחות שכבות. אבל אם מדובר בחבל בעל סיבים קשים כלומר חבל שאיננו משנה צורה הרי ששימוש בחבל עבה ידרוש פחות שכבות ויקטין את שטח המגע על העור מה שימקד את הלחץ בנקודות המגע וזה לעומת חבל דק שידרוש יותר שכבות ומכאן יגדיל את שטח המגע על העור ויפזר את הלחץ.
לדעתי החבלים המומלצים הם חבלים שאינם מאבדים צורה ואסביר (וכן זה אומר שרצוי לעבור לחבל דק ולעות יותר שכבות) - יש קשרים שבחבל שאיננו מאבד צורה קל מאוד לפתוח וזה אומר - בטיחותי. הפתיחה נעשת ע"י דחיסת החבל אל תוך הקשר. בחבל שמאבד צורה דחיסת החבל אל תוך הקשר לא פותחת את הקשר ופתיחת קשרים בחבלים שכאלו מחייבת משיכה, וכשמדובר בקשרים דחוסים קשה מאוד לתפוס את החלקים שמיועדים למשיכה ומה שיתקבל זה קשר שלא תצליחו לפתוח. ולכן בטיחותי ונוח הרבה יותר לעבוד עם חבלים שאינם מאבדים צורה - מה שמחייב הגדלת שטח המגע לצורך פיזור הלחץ מה שמחייב חבלים דקים באופן סביר ועשיית יותר שכבות.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

אפשר ליבש חבלים במיבש כביסה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 31 במאי 2005
יש להקפיד על חום נמוך - כזה המיועד לאריגים סינטטיים רגישים.

הייבוש במיבש גם מבצע פעולה חשובה של הגמשת החבל - לאחר הסיבובים במיבש הוא הרבה יותר נוח לעבודה.

icon_twisted.gif