שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

Chat Gpt והפרוגרס

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 13 במרץ 2023
אביר, הטענה שלי היא שמי שלא מבחין בין מחשבה אנושית לבין חיקוי שלה, היה אידיוט מלכתחילה. אני לא מאמינה שניתן להפוך לאידיוט כתוצאה מחשיפה לטכנולוגיה. כלומר, זה מחזיר אותי בלופ למשפט הקודם - הדרך לקבל נזק מנטלי מרובוט היא מלכתחילה לא להיות מודע לרובוטיות שלו ולא לעשות בראש את ההפרדה.

מה שמזכיר לי - אם מישהו מעוניין לדבר על העונה הראשונה של ווסטוורלד ולנתח את עלילתה לאור הפיתוחים החדשים, אני מאד בעניין.
Kitty frank
לפני שנה • 13 במרץ 2023
Kitty frank • 13 במרץ 2023
להגיד על אנשים שהם אידיוטים וככה זה זו אחלה דרך להרחיק את עצמך מכל סיכוי לשיחה פרודוקטיבי (:
בעיני בני אדם הם לא איזה מקור אלוהי לחשיבה אנחנו יכולים להשתמש רק במילים ודימויים ונושאים שנפגשנו איתם (לא שאין חדשנות, אבל תמיד היא תהיה מבוססת על חיבור מקורי של דברים שהחדשנית מכירה).
אם נשמע מספיק דעות שרובוטים יצרו נתחיל לפתח מנגנונים דומים במח שלנו, וזה לא הופך אותנו לרובוטין בעצמנו, או אפילו לאידיוטים- זה רק אומר שאנחנו ספוג, ושאנחנו חלק מתהליך אבולוציוני שדורש מאיתנו להשתנות כל הזמן ולהיות קשובים למה יש מולנו.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 13 במרץ 2023
לא קראתי אידיוט לאף אחד מאנשי שיחי 🙂
אלא לאיש קש שמאמין ללא פילטר לכל מה שכתוב לו על המסך.

אני לא חושבת שלהיות ספוג פוגע ביכולת שלנו לחשוב ביקורתי. בדומה לרובוט אנחנו שואבים מהקיים, אך בניגוד לרובוט אנחנו מבחינים בניואנסים ומפעילים שיקול דעת. אנחנו לא מעתיקים באופן עיוור ולא מייחסים לכל מקורות המידע שלנו את אותו משקל.

רשמים חיצוניים משפיעים על המוח שלנו, אבל אנחנו מודעים לזה. יש לנו מודעות עצמית. יש לנו יכולת ניתוח. אלה יכולות חשובות שבעולם המכיל בינה מלאכותית הופכות לחשובות אף יותר.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 13 במרץ 2023
יולי Yuli כתב/ה:
אביר, הטענה שלי היא שמי שלא מבחין בין מחשבה אנושית לבין חיקוי שלה, היה אידיוט מלכתחילה. אני לא מאמינה שניתן להפוך לאידיוט כתוצאה מחשיפה לטכנולוגיה. כלומר, זה מחזיר אותי בלופ למשפט הקודם - הדרך לקבל נזק מנטלי מרובוט היא מלכתחילה לא להיות מודע לרובוטיות שלו ולא לעשות בראש את ההפרדה.

מה שמזכיר לי - אם מישהו מעוניין לדבר על העונה הראשונה של ווסטוורלד ולנתח את עלילתה לאור הפיתוחים החדשים, אני מאד בעניין.

יולי. אבא שלי זוכר את כל מספרי הטלפון, את מספר חשבון הבנק שלו ואת מספר כרטיס האשראי שלו בעל פה (והוא בן 84 והזכרון שלו הוא לא כפי שהיה). רוב האנשים זוכרים איך לוחצים על כפתור אנשי הקשר בנייד. לפני מספר ימים הכפלתי 160 פאונד ב 12 בראש. האדם מולי הסתכל עלי במבט בו אני הייתי מסתכלת על איינשטיין אילו פרש בפני את תיאוריית תורת היחסות, ואני הבנתי שאני זקנה. אביר צודק כשהוא טוען שברוב המקרים האדם יבחר בקיצור דרך בחיפושו אחר מידע. מידע נגיש מפתה כי הוא מקל על החיים ומאפשר לנו לנוע מהר יותר במרחב, לחסוך זמן, להספיק יותר. מי מאתנו מכיר את היחס הנכון בין גלוטן בבצק לבין זמני תפיחה? אנחנו מסתכלים על השעון ועל הבצק ומבינים שהוא מוכן לאפייה. לדעתי רוב האנשים אפילו לא מנסים למתוח אותו כדי לבדוק את טיבה של הרשת המרחבית שנוצרה. בינה מלאכותית מניחה לנו כפיות גדושות מידע ישירות לפה. מידע לעוס, מעובד, שנותר רק לבלוע אותו ואחר כך לפלוט. המידע הזה נשמע אמין, וברוב המקרים הוא יהיה כזה לפחות בחלקו, מה שיהפוך אותו למסוכן אף יותר.

אידיוטים? אולי. אולי אנחנו באמת הופכים להיות אידיוטים ואולי הגיע הזמן להתאים את המושג ״אידיוט״ לשינויים שמתרחשים בעולם, ולאופן בו אנחנו מעבדים את המידע ומייצרים תלות במידע נגיש שדוחפים לנו. יכול להיות שהאידיוט שמאמין בעומס האמיתות הלא בדוקות שסובב את עולמנו הוירטואלי הפך לנורמה, או יהפוך בקרוב מאוד.
Marcus Wright​(אחר)
לפני שנה • 13 במרץ 2023
Marcus Wright​(אחר) • 13 במרץ 2023
אוסיף עוד שנקל שלי לדיון

פעם תקליתן אשכרה היה צריך להתאים את מהירות הסיבוב של התקליטים כדי ליצור רצף (חיבור) בין שני שירים/קטעים. - מה שמכנים ביטמיקס.
ואז הגיע העידן הדיגיטלי לעולם התקלוט - תוכנה ביצעה את ה- ביטמקיס באופן אוטומטי. בהתחלה הרבה התנגדו לחידוש הזה ואמרו שזה לא באמת נחשב תיקלוט
עם הזמן הדור הצעיר שאימץ את הטכנולוגיה התחיל ליצור ביטמיקסים טובים יותר, כמעט ליצור מחדש, קטע חדש, מחיבור של שני קטעים והכל תוך כדי הופעה חיה.
בדיוק כמו גילוי האטום. אפשר ליצור פצצה ואפשר ליצור אנרגיה ירוקה.
כרגיל, המשפט הפילוסופי מתקיים גם כאן.
זה לא הטכנולוגיה, זה מה עושים איתה.
מישלי
לפני שנה • 13 במרץ 2023
מישלי • 13 במרץ 2023
קץ האנושות.
blindrigger​(שולט)
לפני שנה • 14 במרץ 2023
blindrigger​(שולט) • 14 במרץ 2023
מישלי כתב/ה:
קץ האנושות.

Perhaps.
Perhaps not.

It will probably take about another decade for humanity to move forward from this stage of narrow AIs and finally reach
the first generation of General AIs.
Afterwards, it will probably take another decade for the processes of incorporating technology into our body to reach maturity.

Only then, when we can finally become hybrid/one with those AGIs, we'll see if it is the end of humanity, or the next evolutionary step (: