צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לאנשים שלא הולכים למאנצ'ים

sweet seraphina
לפני שבועיים • 4 באוק׳ 2024

שאלה לאנשים שלא הולכים למאנצ'ים

sweet seraphina • 4 באוק׳ 2024
נראה שלמרות הקהילה המפותחת ומגוון האירועים והמאנצ'ים (נראה שבישראל הקהילה הפעילה ביותר בעולם יחסית לגודל האוכלוסיה??), רוב האנשים הבדסמים עדיין מכירים רק באונליין.
תהיתי איזה סיבה יש לאנשים שרוצים להכיר, לא ללכת בכלל למאנצ'ים ומפגשי הכרויות?
זה עלה בעקבות כך ששמנו לב, שותפתי ואני ועוד חברות, שמתוך מאות הגברים שמתחילים איתנו בפלטפורמות האונלייניות, מעט מאוד אמרו שהם גם הולכים למאנצ'ים.
התחושה היא שיש אלפים או עשרות אלפים שמתחילים באונליין, ועשרות/מאות גג שהולכים למאנצ'ים ומפגשי היכרות.
מעניין לדעת מה הסיבות. כי זו בעצם הזדמנות לדלג על כל מיני חסמים. למשל, כל מיני פרטים יבשים יכולים להיות פחות רלוונטים ברגע שיש כימיה שנוצרת באופן אורגני.
יש הרבה אנשים שבפגישה באווירה קזו'אל (שאינה דייט חורץ גורלות) מצליחים להעביר איזה שהוא צ'ארם שלא עובר דרך תמונה או הודעות או דייט.

אשתף שאצלי הסיבה העיקריות לא ללכת פעם הייתה שפחדתי להגיע לאירוע קליקי ולהרגיש אאוט (זו גם הסיבה שבסופו של דבר התחלתי לארגן אירועים בעצמי, בניסיון לייצר סביבה נעימה לאנשים ביישנים וחרדתיים).
הסיבה כן ללכת למאנצ'ים דווקא התחילה בקטע חברתי, אחרי שעברתי קינק שיימינג בשתי סיטואציות והרגשתי צורך לנרמל את עצמי.

אז מה הסיבות שלכם להכיר רק אונליין ולא ללכת למאנצ'ים ומפגשי היכרויות?
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 4 באוק׳ 2024
מבחינתי קשה לי להגיע למאנצים כי אני אמא וזה דורש בייביסיטר ואני מעדיפה לנצל אותו לדייטים/מסיבות.

חוץ מזה, החוויה שלי במאנצים היא שתמיד אני מגיעה לקבוצה סגורה שקשה להשתלב בה ותמיד יש אחד שניים קולניים שמשתלטים על השיח.

אז קשה לי. אני כנראה אגיע למאנצים רק אם יהיו שפ אנשים שאני כבר מכירה או מאנצים שאני אדע שיש מישהו שמנהל כדי שחדשים ישתלבו.

כרווקה הייתי עושה הרבה מפגשים ספונטניים של רווקים או מגיעה ותמיד היו שם כמה וכמה אנשים שהסתובבו ושילבו אנשים בשיחות.
אולי אני טועה.

אבל זה מה שחסר לי. סוג של מארח/ת שישלבו.

כי קשה להכנס לקליקה
    התגובה האהובה בשרשור
Kitty frank
Kitty frank • 4 באוק׳ 2024
מעולם לא הייתי במאנצ'. בעיקר כי אני נהנית מהאנונימיות שלי פה, ומהיכולת שלי לכתוב באופן משוחרר יחסית בבלוג. אני לא רוצה שיהיה ידע המוני על מי אני ומה אני.
עוד סיבה זה כי אני לא סומכת על היכולת של אנשים באמת להפריד, ולתקשר בצורה נטולת מיניות כשהגורם המאחד של כולם היא גישה מינית דומה. זה מרגיש לי כמו ג'ינגול בלתי אפשרי למוח האנושי, ומעדיפה להימנע מלהתאכזב, ןעוד להתאכזב IRL, נשמע לי ממש קשוח. אולי אני חוטאת לאנשי המאנצ'ים ותמיד יש שם אווירה ג'נטלמנית ונעימה, אבל זה החישוב סיכונים שלי ולפיו אני פועלת.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 4 באוק׳ 2024
כי אני לא חיפשתי חברים שבמקרה הם גם בדס"מיים ברקע. בשביל חברות לא קריטי לי מה אנשים אוהבים במיטה וזה לא מה שידחוף אותי להכיר אותם באירוע ספציפי.

בקטע בדס"מי תמיד רציתי להכיר מישהו שיהיה (גם) פרטנר מיני שלי, שתהיה לנו התאמה בקינקים מעבר לכותרת מאוד כללית של שולטת - נשלט.
זאת סיטואציה מוזרה להתחיל לברר את זה עם מישהו בסטינג קבוצתי באווירה ונילית.
ולבזבז ערב שלם להכיר מישהו ונילית, רק כדי אחר כך לשאול אותו ביחידות משהו שיכול להיענות בסירוב ויכולתי לדעת מראש מהסתכלות בפרופיל שלו בכלוב או מהתכתבות קצרה מבלי לוותר על הנוחות שלי בבית, פשוט מייתר מאנצ'ים עבורי.

אולי אם הייתי גבר מפגש כזה היה דרך עבורי להבליט את עצמי במקום להיות עוד הודעה מתוך הרבה הודעות שנשים מקבלות, אבל בתור אישה אין לי את השיקול הזה.
מהיותי אישה תמיד היו לי אופציות אונליין להכיר גברים, ולהיפגש עם המתאימים מביניהם בסטינג ונילי אחד על אחד, שבו באמת אפשר להכיר את מי שרלוונטי לי בלי עסקת חבילה של קבוצה רועשת, מגובשת בינה ובין עצמה.

אז למה פחות גברים הולכים לזה? אם אני צריכה לנחש אז כנראה כי כשזה נוגע למיניות שלהם יש להם פחות צורך להכיר בצורה חברותית לשם חברות והקהילתיות כמו אצל נשים.
וכי להגיע למפגש כזה בפנים גלויות זה מביך ודורש לקבל את עצמך לעומת כשיש מסך מפריד ודיסקרטי שמטשטש את זה.
הרבה יותר נוח כשאתה מכתב עם מישהי ונחשף רק כשאתה יודע שהיא בדוק בראש שלך.
וגם דחייה מאחורי מסך כשאתה עוד כינוי היא יותר קלה, מכזו פנים אל פנים שבה נחשפת לגמרי.
sweet seraphina
Kitty frank כתב/ה:
מעולם לא הייתי במאנצ'. בעיקר כי אני נהנית מהאנונימיות שלי פה, ומהיכולת שלי לכתוב באופן משוחרר יחסית בבלוג. אני לא רוצה שיהיה ידע המוני על מי אני ומה אני.
עוד סיבה זה כי אני לא סומכת על היכולת של אנשים באמת להפריד, ולתקשר בצורה נטולת מיניות כשהגורם המאחד של כולם היא גישה מינית דומה. זה מרגיש לי כמו ג'ינגול בלתי אפשרי למוח האנושי, ומעדיפה להימנע מלהתאכזב, ןעוד להתאכזב IRL, נשמע לי ממש קשוח. אולי אני חוטאת לאנשי המאנצ'ים ותמיד יש שם אווירה ג'נטלמנית ונעימה, אבל זה החישוב סיכונים שלי ולפיו אני פועלת.

אגב את לא צריכה להזדהות עם הפרופיל בכלוב כשאת הולכת למפגש. למעט מי שלגמרי מחוץ לארון, והם מיעוט, רוב האנשים לא מקשרים לישות האונליינית שלהם.
sweet seraphina
ArchAngel כתב/ה:
כי אני לא חיפשתי חברים שבמקרה הם גם בדס"מיים ברקע. בשביל חברות לא קריטי לי מה אנשים אוהבים במיטה וזה לא מה שידחוף אותי להכיר אותם באירוע ספציפי.
אז למה פחות גברים הולכים לזה? אם אני צריכה לנחש אז כנראה כי כשזה נוגע למיניות שלהם יש להם פחות צורך להכיר בצורה חברותית לשם חברות והקהילתיות כמו אצל נשים.
וגם דחייה מאחורי מסך כשאתה עוד כינוי היא יותר קלה, מכזו פנים אל פנים שבה נחשפת לגמרי.

דווקא בעיקר גברים באים למפגשים האלה. לא התכוונתי שהם הולכים פחות מנשים
FootJunky
FootJunky • 4 באוק׳ 2024
הרעיון שנטייה מינית משותפת היא בסיס לקהילתיות הוא מופרך מלכתחילה.
נטייה מינית משותפת יכולה להיות בסיס למאבק משותף (כמו אצל הלהט"ב), אבל נושא הבדס"מ לא מאויים חוקית בישראל.
גם המסיבות אינן אירועים קהילתיים אלא אירועים מיניים: הם מתמקדים במימושי פנטזיות (פמדום, סדיזם/מזוכיזם, פומביות וכו').
הרעיון של מאנצ' (איזה מילה מבאוסה) שייך לטרום עידן האינטרנט, כשאנשים חיפשו לנרמל את עצמם לעצמם, לפגוש אנשים כמותם ולהיווכח שהם לא לבד. זה היה חשוב לזמנו, מן הסתם.
האינטרנט נותן מענה אמיתי לצורך הזה, ולכן הצורך במאנצ'ים מתבטל.
OhFear
OhFear • 4 באוק׳ 2024
הסיבה שאני לא הולך למאנצ'ים היא לחלוטין Body-Shaming. חוויתי את התופעה מספר רב מדי של פעמים. הרבה יותר קל לי להשתמש במילים אונליין ולגרום לנשים להימשך לאינטלקט שלי ורק אז לקבל את המראה שלי מאשר לחוות דחייה כי אני לא עומד באידיאל יופי מסויים. כמובן שכל אחת ואחד רשאים לבחור את אידיאל היופי שלהם, אבל להעמיד את עצמי במתכוון בסיטואציה שתביך אותי? לא תודה.
ClearlyMe
ClearlyMe • 4 באוק׳ 2024
בלי לקרוא תגובות קודמות רבות ומסתכמת בחיזוק על דבריי אחרים- יש אנשים שמעדיפים שהזהות שלהם תיחשף כמה שפחות ויעדיפו רק בפני פרטנרים פוטנציאליים שאותם אפשר להכיר גם ככה באונליין. נכון שזה מצריך יותר סבלנות ויותר קשה, אבל יש אנשים שרק כך מרגישים בנוח להכיר.
הסיבות יכולות להיות שונות ולא תמיד זה משנה למה- העיקר שיש שיקוף לצד השני הרלוונטי במשוואה. בצד השני, מי שמוכן לוותר על אירועים של הקהילה/מאנצ׳ים ולשמור את הדינמיקה בינם - זו בחירה שלו להסכים.
ClearlyMe

הקהילה הבדסמית מהלכת על חבל דק מבחינה חוקית דווקא

ClearlyMe • 4 באוק׳ 2024
FootJunky כתב/ה:
הרעיון שנטייה מינית משותפת היא בסיס לקהילתיות הוא מופרך מלכתחילה.
נטייה מינית משותפת יכולה להיות בסיס למאבק משותף (כמו אצל הלהט"ב), אבל נושא הבדס"מ לא מאויים חוקית בישראל.
גם המסיבות אינן אירועים קהילתיים אלא אירועים מיניים: הם מתמקדים במימושי פנטזיות (פמדום, סדיזם/מזוכיזם, פומביות וכו').
הרעיון של מאנצ' (איזה מילה מבאוסה) שייך לטרום עידן האינטרנט, כשאנשים חיפשו לנרמל את עצמם לעצמם, לפגוש אנשים כמותם ולהיווכח שהם לא לבד. זה היה חשוב לזמנו, מן הסתם.
האינטרנט נותן מענה אמיתי לצורך הזה, ולכן הצורך במאנצ'ים מתבטל.

ועל כן היא בעיקר מתנהלת מאחוריי דלתיים סגורות/באופן סמוי בניגוד לקהילה הגאה.
מסכימה עם רוב מה שאמרת לגבי בסיס לקהילתיות, אבל לדעתי אם כבר אז מפגש וירטואלי הוא פחות אפקטיבי מבחינה חברתית. אנחנו לא באמת צריכים אפילו מפגש וירטואלי כדיי לדעת שיש עוד כמונו. בני אדם הם יצורים חברתיים ויש ערך מוסף בלשוחח עם אנשים פנים אל מול פנים.