שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם זהו בדס"מ??

Queencie​(שולטת)
לפני 18 שנים • 4 בדצמ׳ 2005
Queencie​(שולטת) • 4 בדצמ׳ 2005
אני שמחה שהתעורר פה דיון בנושא -
ומקווה שישאר ברמת הבעת הדיעות.
הבעת דיעה אישית אינה שיפוטיות קייל.
זו דעתי, ואני מכבדת את דעתם של אחרים באותה מידה.
מה גם שלא נחשפה פה זהותם של פונים אלו ואחרים - המטרה בפתיחת הפוסט היתה לפתח דיון בנושא - ואולי ראוי שאחדד -
האם השליטה במובן הבדסמי שלה, משמעה הגשמת הפנטזיות של הנשלט?

האם אין בכך משום ערעור עצם השליטה הנשית - שבה המושכות בידי השולטת והאידאל (שוב - בעיניי - ואולי בעיניי בלבד) היא שהנשלט מוסר את אותה שליטה לשולטת, מסור ומתמסר - כמובן במסגרת גבולות שנקבעים מראש?
קייל​(לא בעסק)
קייל​(לא בעסק) • 4 בדצמ׳ 2005
Queencie כתב/ה:
אני שמחה שהתעורר פה דיון בנושא -
ומקווה שישאר ברמת הבעת הדיעות.
הבעת דיעה אישית אינה שיפוטיות קייל.
זו דעתי, ואני מכבדת את דעתם של אחרים באותה מידה.
מה גם שלא נחשפה פה זהותם של פונים אלו ואחרים - המטרה בפתיחת הפוסט היתה לפתח דיון בנושא - ואולי ראוי שאחדד -
האם השליטה במובן הבדסמי שלה, משמעה הגשמת הפנטזיות של הנשלט?

האם אין בכך משום ערעור עצם השליטה הנשית - שבה המושכות בידי השולטת והאידאל (שוב - בעיניי - ואולי בעיניי בלבד) היא שהנשלט מוסר את אותה שליטה לשולטת, מסור ומתמסר - כמובן במסגרת גבולות שנקבעים מראש?

שני דברים:
1. הבעת דיעה אישית יכולה להפוך לשיפוטיות תלוי בנימה.
2. שליטה במובן הבדסמי שלה היא חד משמעית הגשמת הפנטזיות של הנשלט. ללא כל צל של ספק. באותה מידה שהיא גם הגשמת הפנטזיות של השולט. כי זה כל הרעיון של בהסכמה. בהסכמה של שני הצדדים - קרי: שני הצדדים שותפים לפנטזיה. הפנטזיה שלך זה מישהו שייתן לך את המושכות ואת היכולת לעשות את הכל. זה לא בהכרח הפנטזיה של כל אחד.
שוטרת*
שוטרת* • 4 בדצמ׳ 2005
Blondie the good כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
האם זה בדס"מ? בהחלט כן. עבורם.

הרשי לי לחלוק עלייך שוטרת. ההגדרה של בדס"מ היא כידוע קשירה שליטה סאדו מאזו.
ממה שקווינסי מספרת ה"נשלטים" למיניהם שפונים אליה רק מחפשים פרטנרית למימוש הפנטזיה שלהם, ולא מישהי לנהל איתה מערכת יחסים של שליטה.

בלונדי חומד , אני בטוחה שאתה מבין שיש הרבה ביננו שמתעניינים דווקא בקטע של SM ולאו דווקא של הBD .
למה זה לא לגיטימי אם הם מחפשים קשר נטול שליטה שמכיל בתוכו רק גרימה/קבלה של כאב?
red-cell​(מזוכיסט)
לפני 18 שנים • 5 בדצמ׳ 2005
red-cell​(מזוכיסט) • 5 בדצמ׳ 2005
יש כל מיני אנשים, חלק מהם באמת מחפשים זיון ולחלק יש באמת פטיש מאוד מסויים. לבדס"מ יש כל מיני גוונים ויש מקום לכולם.
יש כאלה שפונים בהצעות כאלו ואחרות, אפשר לנפנף אותם אם זה לא מתאים.
בכל מקרה זו גם דרך להבדיל בין מי שסתם נמצא פה ובין מי שבאמת הבדס"מ הוא דרך חיים בשבילו\ה.
OMEN{בובת זונה}

אם להתייחס לשאלה המקורית שנשאלה:

OMEN{בובת זונה} • 5 בדצמ׳ 2005
האם מצב שבו הנשלט מספר לשולט על הפנטסיות שלו ומצפה שיממשו אותן נחשב בדס"מ?
לדעתי בהחלט כן.
אני מזכיר שבאותיות BDSM חבויות להן גם פנטסיות שלא קשורות לשליטה מנטאלית, כמו סאדיסם, מאזוכיזם, ואפילו קשירות לצורך העניין אינן חייבות להתבצע תוך שליטה.
הכל עניין של טרמינולוגיה, תרצו לקרוא לזה קינק? בבקשה. אבל זה עדיין נופל תחת ההגדרות היבשות של בדסמ לדעתי, גם אם אין דיסטאנס או היררכיה של שליטה.

הדוגמה הכי טובה לזה היא במקרה של סאדו-מזוכיסטים שנהנים מכאב (הענקה ו\או קבלה) אך לא משליטה מנטאלית. האם זה לא בדסמ?

מעבר לכך, במערכת יחסים של שליטה (ואני מרחיב מעט, יודע שלא לזה הייתה מכוונת השאלה) , כאשר העבד פונה למלכתו או השפחה אל אדונה ומספר לה על פנטסיה שלו, האם תהיה חריגה מהגדרת הבדסמ לו תחליט המלכה לענג את עבדה?
גם כאן זה עניין של טרמינולוגיה - אפשר לקרוא לזה פרס לעבד, ואפשר לקרוא לזה מימוש הפנטסיות של העבד, להלן בהסכמה, כי לא כל סאב חולם רק לשרת את מלכתו ללא תמורה.

לכל אחד הבדסמ שלו - את האמרה הזו חרשנו כבר המון פעמים.
מקווה שהצלחתי להבהיר את דעתי בנוגע לשאלה שנשאלה,
רוצה להבהיר שגם דעתי האישית דומה לשלכם, גם לי חשוב האלמנט ה"שליטתי" בקשר בדסמי, אבל זה לא אומר שאצל כולם זה כך, ויש יותר בעולם הבדסמ ממה שאני או מישהו אחר אוהבים.

המשך הבעת דיעות מהנה icon_biggrin.gif
Blondie the good​(מתחלף)
Blondie the good​(מתחלף) • 5 בדצמ׳ 2005
שוטרת* כתב/ה:

בלונדי חומד , אני בטוחה שאתה מבין שיש הרבה ביננו שמתעניינים דווקא בקטע של SM ולאו דווקא של הBD .
למה זה לא לגיטימי אם הם מחפשים קשר נטול שליטה שמכיל בתוכו רק גרימה/קבלה של כאב?

אין לי שום בעיה עם מי שמתעניין בSM בלבד. למעשה כמה מחבריי הטובים מתעניינים רק בSM icon_wink.gif

אבל ברצינות, לא מפריע לי אם מישהו רוצה רק מישהי שתצליף בו, אגדיל ואמר שאף אשמח בשבילו אם ימצא.
מה שמפריע לי הוא שפונים לאנשים פה באתר בצורה אוטומטית, בלי לבדוק אפילו אם האדם מתאים להם או לא.
אולי בשבילם זה בדסמ, אבל מה שבטוח זה חוסר נימוס. כשפונים לאדם (שולטת/נשלטת/שולט/נשלט) המינימום הוא להתעניין באדם אליו אתה פונה לא?

אתן דוגמא משעשעת: למי שאינו מכיר סרטי ספגטי, הניק שלי עשוי להראות כניק נשי (מסתבר)
על אף שאני מקולר, ויש לי תמונה של תומ"ת (!!!) בפרופיל, קיבלתי פניות בעלות אופי זימתי מחבר'ה בצ'אט. אני מרשה לעצמי להניח שכינוי נשי מובהק מקבל הרבה יותר פניות דביליות כאלה.
שוטרת*
שוטרת* • 5 בדצמ׳ 2005
אם אנחנו מדברים על עניין נימוסי נטו - אין ספק שצריך להוקיע או לפחות לחנך את אותם אנשים לפנייה ושפה נכונה. אבל כאלו יש גם בצד של הנשלטים/שולטים מנטאלית או בכלל ולאו דווקא בSM.
למשל:"מתעניין בך". כן , זו ההודעה . כאילו שזה אמור להזיז לי משהו. אז בסדר, מוחקים ועוברים הלאה.
למה זה חשוב לי ? כי כמו שחשוב לי שתהיה הבנה והכרה בנימוסים , כך גם חשוב לי שתהיה הכרה וקבלה של השונה ממה שאתה או אני או כל אחד מכיר כ"הדרך שלי".
והנה משהו מעניין (אני מרגישה שגרירה של השירשור הזה כבר):
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=9877&highlight=
marlena​(נשלטת){נבט}
marlena​(נשלטת){נבט} • 5 בדצמ׳ 2005
בוודאי ששליטה נועדה להגשים (גם) פנטזיות של הנשלט/ת. הלוא אם אלה לא היו פנטזיות - לא היה כל רצון להישלט. עצם ההימצאות תחת שליטה של מישהו אחר היא פנטזיה שמתגשמת, וכל מה שקורה בהמשך - גם אם לא ברמת הפרטים הקטנים - הוא פנטזיה משותפת לשני הצדדים.

אנשים חסרי דרך ארץ יש, למרבה הצער, בכל מקום. אני נוטה להתייחס להודעות מעין אלה כאל ניסיונות נואלים של ונילים (חוצניקים, לצורך העניין) שמשתעשעים בשליחת הודעות על פני המים, בתקווה שאחת מהן תחזור אליהם - ואז, סביר להניח שהם לא יידען מה לעשות איתן
אנדרפוט
לפני 18 שנים • 6 בדצמ׳ 2005
אנדרפוט • 6 בדצמ׳ 2005
למה שתהיה דרך ארץ? בתגובות בוואלה יש נימוס? למה לחשוב שאם מדובר בפורום של בדסמ ופאמדום אז תשרור נאורות ודרך ארץ?
אמנם יש איזה רעיון פיוטי מאחורי הפאמדום שמחייב אצילות וטוהר לשון וכוונות, אבל המציאות היא הרבה פחות פיוטית ואלוהים ברא עבדים מזוכיסטים שהם נוכלים, שקרנים, גסי רוח והתנהגותם משדרת את ההפך הגמור מדמותם התמימה בפנטזית הכניעה.

והיות וגם בצד השני יש הרבה גסות רוח והתנהגות שאינה מלכותית (למשל זיוף, יש הרבה נשים שבוחרות בבדסמ כדרך נאלחה להעלות את ערכן בשוק הבשר והחתונות) אז מתקיימת לנו פה ערבוביה צבעונית ומגוונת של דמויות - מלכות ועבדים, שכל אחד רואה קורא לה באותו שם אבל רואה מה משהו אחר לגמרי.

אז אם מישהו בוחר ניק מטופש - הוא מקבל פניות דביליות

אם מישהי שמה לעצמה (שולטת) ליד הניק - אז יהיו לה הרבה אדומים בהודעות (יש נשים שמכורות לאדום הזה)

אם מישהו חושב שבדסמ זה להגשים לעצמו את הפנטזיה - הוא ינסה לדחוף את עצמו מתחת לכמה שיותר נעליים מטונפות שדורשות ניקוי.

ואם מישהו מעוניין באמת ובתמים להגשים יחסי שליטה - אז הוא יכתוב, וישלח הודעות אישיות מקסימות.

ולכן, לדעתי, הכל זה בדסמ. כולנו - גם החארות והמזוייפים - תחת אותה מטריה. או כמו שאומר השיר המפורסם - שנינו יחד תחת.
teacher​(שולט)
לפני 18 שנים • 6 בדצמ׳ 2005

שליטה

teacher​(שולט) • 6 בדצמ׳ 2005
אם שליטה היא לב העניין הזה, אז בואו נדבר על שליטה.
ונשאיר את נימוס-דרך ארץ וכללי הטקס מחוץ לעניין.

הנשלט יכול לבקש מה שהוא רוצה. כשולטים יש לנו את האפשרות
להיענות או שלא, בתנאים שלנו, בזמן ובמקום שנרצה. (שמיר אמר את זה?)

אם את מרגישה שמישהו דורש, יותר מאשר מבקש, סרבי/הסכימי ואת שולטת - זו בחירה שלך.
אם הוא מבקש, והבחירה היא שלך - את השולטת.
את שולטת על עצמך והוא על עצמו, וכשולט על עצמו הוא מבקש שתשלטי בו.
מבלבל? icon_eek.gif

אני חושב שזו טעות לדבר בערכים מוחלטים בכל מה שקשור לשליטה.
בחיים האמיתיים - כולנו על הציר, בין שולטים לנשלטים.
כאשר שולט מוחלט לא קיים, בדיוק כפי שאין נשלט מוחלט.

חלק קרובים יותר לקצה השולט וחלק הפוך, וזה מה שמכלכל את החלטותנו, כבני אדם.
אפשר לבקש, לדרוש, לתת, להגיש ולדחוף, וכל אחד שונה מהשני, ביחוד בעיני הצד השני.

בתוך הדיון הזה מקופלות להן גם שאלות מיליון דולר נוספות:
- האם מלכה בתשלום שולטת?
- האם נשלט שמבקש משהו, מנסה לשלוט מלמטה?
- האם להיענות לנשלט, זה להישלט?
- האם כשנשלט מציג את הגבולות שלו, זו שליטה מלמטה?

יכול להיות שיותר חשובה מהמטרה זו הדרך.
אולי בכלל אין מטרה ויש רק דרך?
וכשמישהי קשורה על הרצפה,
רטובה בתוך שלולית של מים קרים, עם גאג, באט פלאג,
אדומה וכואבת בכל הגוף, רועדת ומיבבת,
מה זה חשוב אם היא ביקשה את זה לפני כן?

באותו הרגע, של קור, כאב, בכי וחוסר אונים,
תשאלו אותה אם היא מרגישה שהיא שולטת, על משהו.. מישהו..
שם למטה על הרצפה.

מעניין מה תהיה התשובה icon_question.gif
teacher