ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם זה לגיטימי לשקר בעניין הגיל?

underheel
לפני 20 שנים • 2 באוג׳ 2003
underheel • 2 באוג׳ 2003
מעצם העובדה שעכשיו 009 מעלה את הנושא יש לי כבר חשד לבאות. אבל חשדות לחוד ומעשים לחוד. בינתיים זה נושא מבורך לענות עליו.

נתחיל בקביעה בתוך השאלה, שגילוי הגיל זה אאוטינג. אני חולק על כך. בשבילי אאוטינג זה גילוי פרטים אישיים על מישהו שעלולים להביא לזיהויו או לסבך אותו במציאות. וגיל לא יכול לעשות זאת. אולי פשוט אני לא מבין את המושג הרחב אאוטינג. אבל, זה שזה לא אאוטינג לא אומר שזה נימוסי. יש גם דברים שהנימוס הכללי אומר שאסור לעשותם. ולגלות גיל הוא אחד מהם. זה לא אאוטינג לדעתי, זה רק מאוד לא נימוסי.

עכשיו נמשיך, אם זה אאוטינג, אז מן הסתם אין לצפות ממישהו לספר זאת כאן על גבי הפורום, בפרופיל האישי שלו, וכו. נגיד הוא רוצה שיגידו לו יום הולדת שמח אך לא ידעו את גילו? מה הוא יעשה כאן כשהוא צריך לתת תאריך מדוייק?

אז או שהוא לא ימלא אינפורמציה. או שהוא ימלא, וייתן כאן אינפורמציה לא נכונה. השאלה היא, מתי הוא עובר לאמת. לדעתי, ברגע שיש קשר שנסגר בין שני אנשים, מן הראוי שהצד השני ידע את האמת. אצלנו, יש לזמן הזה מעמד רשמי של הענקת או קבלת קולר. אז באותו זמן, ראוי שיפסקו השקרים ויתחילו באמת בלבד. לא לעשות כן, זה מתכון פשוט לסוף הקולר.

אם צד אחד אינו רוצה למסור את גילו, לדעתי המגבלה העיקרית היא שהוא ייתן גיל המשקף חוקיות לגבי מעשים שמותרים איתו. למשל, מתחת לגיל 16, בין 16 ל 18, בין 18 ל 21. וזאת על מנת שהצד שבא איתו בקשר לא יסתבך.
Demi
Demi • 2 באוג׳ 2003
underheel כתב/ה:

נתחיל בקביעה בתוך השאלה, שגילוי הגיל זה אאוטינג. אני חולק על כך. בשבילי אאוטינג זה גילוי פרטים אישיים על מישהו שעלולים להביא לזיהויו או לסבך אותו במציאות. וגיל לא יכול לעשות זאת. אולי פשוט אני לא מבין את המושג הרחב אאוטינג. אבל, זה שזה לא אאוטינג לא אומר שזה נימוסי. יש גם דברים שהנימוס הכללי אומר שאסור לעשותם. ולגלות גיל הוא אחד מהם. זה לא אאוטינג לדעתי, זה רק מאוד לא נימוסי.

מילים כדורבנות, גיל זה לא אאוטינג ובעולם וירטואלי אידיאלי כולם יאמרו את גילם האמיתי מה עוד שעולמינו הוא לא כל כך וירטואלי icon_smile.gif
לא סתם עוד עבד
לא סתם עוד עבד • 2 באוג׳ 2003
מה יהיה עם 009?
אני אוהב את הבן אדם הזה, אבל למרות שהוא מבוגר ממני ב-20 שנה לפעמים אני מרגיש כאילו אני ה"אבא" והוא ה"בן" במערכת היחסים שלנו... icon_biggrin.gif

הלך 009 והעתיק את מה שכתבתי בחוויות. נו, שויין - לפחות תעתיק כמו שצריך!
אני כתבתי שאני בוחר להמתקד דווקא בעניין של הגיל, משום שזה ל א אאוטינג. כמו שכתב אנדר היל, אאוטינג פירושו חשיפת פרטים מזהים על מישהו, בעוד שחשיפת גילו של אדם אין בה כדי לאפשר את זיהויו.

בכל מקרה, אם כבר הנושא הועלה גם כאן, אני שמח לקרוא את ההתייחסויות שלכם.

אני רוצה לחזור ולהדגיש, שלדעתי סוגייה זו של שקרים בעניין הגיל מתחדדת ומקבלת משנה תוקף דווקא בתקופה זו, שבה רבים מאיתנו יוצאים מהוירטואליות ומהאנונימיות שלנו ונפגשים אחד עם השני ב"עולם האמיתי". זה נראה לי פשוט מטומטם ולא לעניין לשקר בעניין הגיל, במיוחד אם אתה גם מחפש בני זוג פוטנציאליים. האם הגיל שלך יהיה רלוונטי בעיניי? לא יודע. אולי כן, אולי לא. אבל תן לי להחליט. אל תחליט בשבילי.

בן אדם שיצא מהעולם הוירטואלי ונפגש עם אנשים ובוחר לשקר לגבי גילו הוא אדם שמחר ישקר גם לגבי דברים אחרים. מבחינתי, זה אדם שאין לתת בו אמון.
רויטל

לא סתם עבד

רויטל • 2 באוג׳ 2003
בן אדם שיצא מהעולם הוירטואלי ונפגש עם אנשים ובוחר לשקר לגבי גילו הוא אדם שמחר ישקר גם לגבי דברים אחרים. מבחינתי, זה אדם שאין לתת בו אמון.

אמרת הכל המשפט אחד !!!
DomDomina​(שולט)
לפני 20 שנים • 3 באוג׳ 2003
DomDomina​(שולט) • 3 באוג׳ 2003
נו,באמת.
בן אדם שישקר בעניין הגיל ישקר בכל דבר?
אני לא חושב.
מעניין למה ששואלים נשים לגילם,הן עונות: "לא שואלים אישה לגילה?"
תבינו,יש נשים ,שלא אוהבות להגיד את הגיל,נו אז הן שקרניות?
ולמה אתם בכלל מיחסים חשיבות לגיל?
מה משנה הגיל?