בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הייתי כלבתו הפרטית של קולנול שולץ

electro-z
לפני 17 שנים • 21 ביולי 2007
electro-z • 21 ביולי 2007
אני סבור שבית המשפט יאלץ להזהיר נערים פותים אלה שעלולות לצמוח להם שערות על כף היד ועדיף שיעשו ספורט ומקלחות קרות במקום.
גן נעול
גן נעול • 21 ביולי 2007
אתה עושה לעצמך חיים קלים, אלקטרו. icon_smile.gif
נניח שארגון שמיצג פלשתינאים או אחד מהערבים הישראלים יעתור לבית המשפט הישראלי ויאמר שהספרים פוגעים בו.
בית המשפט הישראלי צריך לצנזר את הספרים או להרשות את פרסומם?
מה תחשוב על הסופרים שיכתובו ספרים כאלה? היחס אליהם יהיה אוהד?
בני הנוער שירצו לקרוא יקנו את הספרים אם יוצגו למכירה חופשית ולא תוכל למנוע מהם לקרוא אלא אם תאסוף את הספרים כמו במקרה "כלבתו של קולונל שולץ".
המכשפה בג'ינס​(מתחלפת)
תודה!
מצפה בקוצר רוח להקרנה של הסרט ב - YES. נראה לי שכל הטירחה תהיה שווה ולו רק בשל המשפט הזה: "לקחנו את האשה, שהיא בדרך כלל הסמל של הכניעה, סמל של הנאנסת וכדומה, והפכנו אותה לשליטה. הכנסנו לה נרצעים בדמותם של קצינים אמריקאים, לרוב טייסים אמריקאים, שהם היו גולת הכותרת מבחינת הגבריות. הפכנו אותם לסמרטוטים בסיפור ואנסנו אותם. לאחר שבן אדם גומר לקרוא את הספר, נניח אדם צעיר, שואלים אותו, מה הרשים אותך הכי חזק? והוא אמר, אותה סצינה שתפסו את האמריקאי שוכב עם הקצינה והלקו את הקצינה בחמישים מלקות ומרחו לו על אבריו העדינים דבש וקשרו לו שקיק של צרעות".
רפאל
לפני 17 שנים • 22 ביולי 2007
רפאל • 22 ביולי 2007
אלי אשד כותב בצורה בלתי נסבלת. לא רק שבתוך המאמר הוא חוזר על עצמו בלי סוף, אלא שגם את המאמר עצמו הוא חזר ופרסם בוריאציות שונות בלי סוף. יותר מאשר הוא פותר תעלומות ספרותיות, לכל פיפס הוא מצליח לשוות רושם של תעלומה בממדי רצח ארלוזרוב לפחות. הכל אצלו קונספירציות ספקולציות ומסתורין. אנחנו צריכים להגיד הגומל על כך שאת המאמר הזה הוא הצליח לסיים מבלי להזכיר חייזרים או את יעקב פראנק.

"אתה מר אשד וכל הבלשים והעיתונאים כמוך אתם הסוטים והפורנוגרפים הגרועים ביותר. " (אלי קידר, מתוך המאמר)
נוריתE
לפני 17 שנים • 22 ביולי 2007
נוריתE • 22 ביולי 2007
shushu כתב/ה:
סיפור מרתק. כתבה קצת טרחנית שחוזרת על עצמה אבל עדיין מעניינת.

באטרקאפ, תקראי את הכתבה ותביני את "הקטע". סביר להניח שמה שאת קראת לא היה הדבר האמיתי. אם הבנתי נכון - שבועות ספורים לאחר הוצאתו לאור, לא ניתן היה למצוא את הדבר האמיתי כלל וכלל.
.

בגיל 17 תאמינו לי... למי היה איכפת
וכיום כל הסטלגים האלו הם צעצוע לעומת החיים האמיתים שיש לי עכשיו.
דוכיפת​(נשלט)
לפני 17 שנים • 23 ביולי 2007
דוכיפת​(נשלט) • 23 ביולי 2007
קראתי את המקורי.
הרבה לפניו היה "סטאלאג 13" שהיה הסנונית שבשרה את בוא הג'אנר ושהיה הרבה יותר מוצלח(כלומר-מחרמן),לטעמי.
slu
slu

שאלה..

slu • 23 ביולי 2007
מישהו יודע איפה משיגים?
מוכנה להסתפק גם בצילום של הספר .
Queeny​(מתחלפת){being}
Queeny​(מתחלפת){being} • 23 ביולי 2007
אני דווקא מחבבת את אלי אשד. מה שכן, האובססיביות שלו סביב הספר הזה וסלטאלאגים אחרים מעוררת תהיה האם הוא במקרה נמצא בקרבנו, קורא כאן באחד הניקים הכפולים שלו (לצרכי כתיבה, נא לא לפנות, נשואים וביזאר קישטה) וצוחק.
נכון שגם למאמר הזה קדמו כמה גרסאות, כולל זו שהופיעה כפרק בספרו (המומלץ בעיני, אגב) - "ברוכים הבאים לסטאלאג 13" (בספר "מטרזן ועד זבנג"). בעיני הוא כיום מקור המידע המהימן היחיד שיש על תחום הספרות הפופולרית טרם שנות השמונים בישראל, והסטאלאגים בכללה.

מעבר לדעתי המלומדת בסוגית מר אשד, אני חושבת שאין צורך לצנזר ספרים בגלל תוכנם. הכתיבה הגרועה לא תועיד להם חיים מעבר לתפוצה המיידית והפחות מזיקה. הסטאלאגים הצליחו בעידן בו לא היתה טלויזיה, מגזיני פורנו כמעט ולא היו ובטח לא אינטרנט. ספרות זולה בכריכה רכה מאבדת מן הפופולריות שלה, לדעתי, בטח בישראל עם שוק הספרים המוצך שלה.

שלושה ספרי סטאלאג ברשותי, ולמרות היותם קטנים וקצרים לקח לי הרבה זמן לקרוא בהם בגלל השעמום. זו פשוט ספרות פורנוגרפית וגרפית, כמוה יש המון באינטרנט ובחינם. אני לא חושבת שכיםו מישהו יטרח לכרוך ספרים שרמת-הכתיבה שלהם כזו, כיון שאתרי האינטרנט מלאים בכתיבה אירוטית ופורנוגרפית מסוג זה ובחינם (ובפורמטים קצרים יותר ונוחים יותר ליד שבתוך המכנסיים).