צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גילויים נאותים

SatanKatan
לפני 6 חודשים • 9 בדצמ׳ 2023
SatanKatan • 9 בדצמ׳ 2023
למזלי אין לי יבלות על הזין - זה נשמע קשוח.
מכיוון שאני תמיד מחפש קשר קרוב ועמוק אז לוקח זמן ויותר מפגישה אחת לפני שאכנס לסשן עם מישהיא, לרוב גם יותר מכהמ פגישות.
אז אפילו שאף פעם לא הגדרתי את זה כ״גילוי נאות״ (מי העו״ד בקהל?) אני מניח שזה חלק מהדרישה להכיר כמה שאפשר לעומק לפני שמתקדמים. לא קרה לי אף פעם משהו קיצוני כמו שתיארת אבל בהחלט היה טוב שידעתי על כמה דברים מראש - הסתרות הם דיל ברייקרס באופן כללי.
Master Bruce
Master Bruce • 9 בדצמ׳ 2023
BlueBear כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:

מצד שלישי, גם קרה שהודעתי בפירוש מראש על מצב מערכת היחסים שלי, ואז אחרי זה בכל זאת במהלך הדייט הבחורה אמרה לי שהיא לא שמה לב לזה או לא הבינה את זה.

אתה אחראי על מה שאתה אומר לא על מה הצד השני שומע

אני לא לגמרי מסכים עם זה.
כלומר, כן, ברור שיש לי יכולת לשלוט רק על מה שאני אומר ולא על מה שהצד השני שומע. אובייסלי.
אבל היות ומדובר בתקשורת בין אנשים, ולא על טקסט חד כיווני, והיות ומדובר בגילוי נאות שמיועד כדי למנוע בזבוז זמן ושברון לב, הרי שאני חושב שראוי שהצדדים יהיו אחראים לפחות במידה מסויימת גם על כך שיבינו אותם, ולא רק "אמרתי" ותו לא.
dominica​(נשלטת)
dominica​(נשלטת) • 9 בדצמ׳ 2023
כן. וכמה שיותר מידע מרתיע😅
dominica​(נשלטת)
dominica​(נשלטת) • 9 בדצמ׳ 2023
love69 כתב/ה:
רצוי שכל ה"גלויים הנאותים"
יהיו בפרופיל
חשופים לכל.

ממש לא. למה שאנשים שאין לי שום אינטראקציה איתם או רצון להכיר אותם אמורים לדעת משהו על החיים שלי?! שטות גמורה
SatanKatan
SatanKatan • 9 בדצמ׳ 2023
Master Bruce כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:

מצד שלישי, גם קרה שהודעתי בפירוש מראש על מצב מערכת היחסים שלי, ואז אחרי זה בכל זאת במהלך הדייט הבחורה אמרה לי שהיא לא שמה לב לזה או לא הבינה את זה.

כלומר, כן, ברור שיש לי יכולת לשלוט רק על מה שאני אומר ולא על מה שהצד השני שומע. אובייסלי.
אבל היות ומדובר בתקשורת בין אנשים, ולא על טקסט חד כיווני, והיות ומדובר בגילוי נאות שמיועד כדי למנוע בזבוז זמן ושברון לב, הרי שאני חושב שראוי שהצדדים יהיו אחראים לפחות במידה מסויימת גם על כך שיבינו אותם, ולא רק "אמרתי" ותו לא.

צודק
Donnie​(נשלט)
Donnie​(נשלט) • 9 בדצמ׳ 2023
המקרים שציינת באמת לא לגיטימים ולא היו הוגנים כלפיך אבל יש גם סיבות הגיוניות לבחור שלא לחשוף דברים מסוימים גם אם הם עלולים להיות דיל ברייקר לצד השני
1. אם מדובר במשהו אישי\רגיש והוא לא רוצה לשתף את המידע הזה עם כל אדם שהוא רק הכיר, אולי יצא איתו ולא בהכרח סומך עליו
2. לסדר שבו את מכירה בן אדם יש חשיבות גדולה להצלחת הקשר ביניכם כי אם כבר בהתחלה תכירי הרבה מהדברים השליליים (בעינך) בו אז כנראה שלא תהיי נלהבת להמשיך ולהכיר את השאר והקשר יסתיים שם, אבל אם תכירי קודם כל את כל הדברים החיוביים שבו, ולאחר מכן את כל אותם דברים שליליים יכול להיות שתחליטי שאתם בכל זאת מתאימים
3. נורמות חברתיות, יש דברים שפשוט לא נהוג לדבר עליהם כבר על ההתחלה בפרט דברים שקשורים למיניות זה עלול להיחשב מאוד לא מנומס, או לגרום לאנשים לקפוץ למסקנות לגבי מי שמפר את הנורמה

אני חושב שזה גם מאוד תלוי בחשיבות שכל אחד מייחס לזמן הפנוי שלו - מי שהזמן שלו מאוד יקר לו ירצה לחשוף מהר את מה שעלול להצביע על אי התאמה ומי שהזמן שלי פחות יקר לו אולי יעדיף "לבזבז" זמן בהיכרויות בלי גילויים נאותים ולראות לאן זה מתפתח
BlueBear
BlueBear • 9 בדצמ׳ 2023
Master Bruce כתב/ה:
BlueBear כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:

זה לא ממש סותר את מה שאמרתי.
אתה אחראי להעביר את הדברים בצורה מובנת ככל שניתן. זה נופל באחריות של מה שאתה אומר.
ואם הבהרת את מצב מערכת היחסים שלך בצורה הכי שקופה שיכולת והצד השני בכל זאת שמעה ופירשה משהו אחר ולא שאלה כדי להיות בטוחה שהבינה נכון, זה כבר לא בשליטתך.
זה לא הופך את זה לפחות מעצבן ולא מבזבז פחות זמן. אבל תחת הנושא של גילוי נאות, אין בעיה לדעתי עם הצד השלישי שהצגת.
anyzeany

Re: יש דבר כזה שנקרא פרטיות

anyzeany • 9 בדצמ׳ 2023
Bluecollar כתב/ה:
love69 כתב/ה:
רצוי שכל ה"גלויים הנאותים"
יהיו בפרופיל
חשופים לכל.

לא כל אחד צריך לפתוח את ארון התרופות שלו בפני כולם.
אפשר בשיחה ראשונה לשים את זה על השולחן

הייתי מוסיף לזה גם גילויים אישיים וחוויות רגשיות/נפשיות/פיזיות רעות מהעבר כמשל.
זה חייב בגילוי נאות, אבל לא בפרופיל לדעתי.
בחור חביב ונחמד​(שולט)

Re: גילויים נאותים

Menta כתב/ה:
האם לפני שאתם נפגשים עם מישהו בפעם הראשונה אתם משתפים אותו במידע שיכול להרתיע אותו, בבחינת גילוי נאות?

זה יכול להיות פגם פיזי בולט, מצב משפחתי, או כל דבר אחר שיתגלה גם ככה אחרי פגישה או שתיים.

אם אתם לא משתפים, למה? סיבה אפשרית היא לקוות שאחרי שיכירו אתכם, המידע הזה כבר לא יגרום לפרטנר לדחות אתכם. שהם יראו מעבר לאצבעות החסרות, הזמינות המוגבלת, היכולת להיפגש רק בצימר, או מחלת המין שלכם. ווטאבר.

סיבה אחרת היא פחד מדחייה. פשוט לא מעזים להציף.

אני דוגלת בשקיפות. ודברים שאני חושבת שעלולים להוות בעייה או מכשול אני מציפה מתישהו לפני הפגישה הראשונה. לא בשיחה הראשונה או השנייה, אבל לפני הפגישה הראשונה. אם זה גורם לצד השני לוותר, לגיטימי.

מה שלא לגיטימי זה לגלות יבלות מרובות על איבר המין של הפרטנר ברגע האמת, כשהוא לא אומר על זה מילה.

באותה מידה לחכות עד אחרי הפגישה הראשונה כדי לגלות לי שאתה בן 18, נשוי או חולה איידס זה לא לגיטימי.

מה דעתכםן?

פגישה ראשונה לא רלוונטי לדעתי לספר כי מי בכלל אמר שתיפגשו לדייט שני ושלישי ולא הייתי רוצה לספר דברים אישיים או רגישים לגבי.

דבר שני יש הבדל גדול בין לספר על מצב רפואי לעומת אם מישהו נשוי...
Tallario
לפני 6 חודשים • 10 בדצמ׳ 2023
Tallario • 10 בדצמ׳ 2023
שאלה חשובה.
1. באופן כללי- כן, אבל בהדרגה וכתלות בקונטקסט. דברים שמאוד משפיעים על עצם היתכנות ההיכרות ייאמרו כבר במשפטים הראשונים. למשל- גיל או מערכות יחסים קיימות. דברים פיזיים או מאפייני אישיות שיש להם השפעה אבל לא בהכרח דיל ברייקרים לבן אדם הממוצע- כמו למשל, מבנה גוף מסויים, רקע של חרדה או דכאון , אקטיביזם פוליטי או סתם סגנון חיים מאוד לא יציב- מעדיף לשרבב במקומות המתאימים תוך כדי שיחה במהלך התקדמות ההיכרות שלפני הפגישה.
2. הרבה מהגילויים האלו משמשים אותי גם ככלי סינון למי שנמצא בצד השני. למשל, למרות שכבר שנים זה לא משהו שקיים אצלי, אני אחשוף בשמחה במקום המתאים בשיחה שהיו לי פעם מאבקים עם דכאון כדי לסנן מראש אנשים שיש להם בעיה עקרונית עם העניין, סתם כי זה מפריע לי שזה משהו שמפריע קטגורית לבן אדם שמולי. אותו דבר עם תכונות פיזיות שאני מרגיש פחות בטוח בהן, כדי מראש להוריד מהשולחן את האופציה של לפתח עניין הדדי ואז לגלות שהבן אדם בצד השני מוכן לזרוק הכל בגלל תכונה גופנית מסויימת.