סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם זאת קהילה? V 2.0

ArchAngel​(שולטת)
לפני חודש • 15 בספט׳ 2024
ArchAngel​(שולטת) • 15 בספט׳ 2024
גם אם היית ונילית לגמרי, והיית מפרסמת תמונות שלך ממסיבות סקס וניליות לגמרי, מעלה תמונות שלך טופלס בפייסבוק או אפילו מדברת חיי מין בנאליים בתנוחה המסיונרית בחופשיות במסדרון בית הספר, לא היית ממשיכה להיות מורה באין מפריע.

גם אם המנהל ההומו שלך יעלה תמונות עם חוטיני, יתמזמז עם בן הזוג שלו במסדרון בית הספר או יעלה תמונה שלו ממסיבת סקס של גייז, יעשו בעיות ולא בגלל היותו הומו אלא בגלל ההחצנה של המיניות שילדים לא בדיוק אמורים להיחשף אליה בלי קשר למגדר או העדפה.

בעקרון כל מה שאת צריכה לעשות כדי להימנע משיפוטיות ופיטורין במקום העבודה שלך, זה לא להחצין את המיניות שלך.
לא לבוא עם עם בגדים פרובוקטיביים, לא לשתף בפומבי תמונה שלך ממסיבת פמדום שבה נשלטים מלקקים לך את הרגליים או לעלות לאינטרנט תמונה עם סטרפאון עם פנים גלויות, לא לדבר על מה שעשית בסשן אמש בחדר מורים.
דברים ממש לגטימיים בסה"כ, שאף אחד, משום מגדר או נטייה מינית שהיא לא מקבל זכויות יתר להחצין אותם במילא כשהוא עובד בתפקיד ציבורי, חינוכי או טיפולי.

תתארי לעצמך שבמשך שנים גייז היו מפוטרים בגלל שהם גייז וזהו, בלי שום החצנה של המיניות אפילו, בלי שאפילו הלכו יד ביד עם מישהו.
עד היום כשקולטים בשפת הגוף והגינונים של מישהו שהוא הומו, הוא לא תמיד יתקבל לעבודה מלכתחילה בתירוצים שונים.
אם יקלטו שאת דומיננטית או שנשלט שלך עם אופי מרצה, לא בדיוק יהיו לזה השלכות.
עד היום כשזוג גברים רוצה להשכיר דירה יש שיסרבו להם בתוקף וזה חוקי לגמרי, כשתרצי לעבור לגור עם נשלט מי יסרב לכם על הרקע הזה אם תתנהגו רגיל?
מי יכול לדעת בכלל שאת בדס"מית אם תשמרי את זה לעצמך כמו שמצופה מכולם, כולל ונילים להחדיר, לשמור לעצמם את המיניות שלהם?

אני באמת מנסה להבין איזו זכות נמנעת ממך כבדס"מית ספציפית, ולמה את מניחה שאם היית ונילית שהייתה מחצינה את המיניות שלה רק בשינוי הפנטזיה היית מקבלת יחס שונה?
כי בלי החצנת מיניות אין דרך לדעת שאת בדס"מית. לעומת זאת, לזהות שמישהו להט"ב אפשר מהוייב שהוא משדר.

בקיצור, יש לנו כבדס"מיים סטרייטים פריוולגיה ענקית, מזל גדול שאנחנו לא באמת יודעים מה היא אפליה אלא רק שאנחנו חווים שיפוטיות, שבתכלס? לא מדלגת על השונה אף פעם.
אבל בין זה לבין אשכרה לפחד על החיים שלך, על קורת הגג שלך, מרחק עצום.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 15 בספט׳ 2024
ArchAngel כתב/ה:
גם אם היית ונילית לגמרי, והיית מפרסמת תמונות שלך ממסיבות סקס וניליות לגמרי, מעלה תמונות שלך טופלס בפייסבוק או אפילו מדברת חיי מין בנאליים בתנוחה המסיונרית בחופשיות במסדרון בית הספר, לא היית ממשיכה להיות מורה באין מפריע.

גם אם המנהל ההומו שלך יעלה תמונות עם חוטיני, יתמזמז עם בן הזוג שלו במסדרון בית הספר או יעלה תמונה שלו ממסיבת סקס של גייז, יעשו בעיות ולא בגלל היותו הומו אלא בגלל ההחצנה של המיניות שילדים לא בדיוק אמורים להיחשף אליה בלי קשר למגדר או העדפה.

בעקרון כל מה שאת צריכה לעשות כדי להימנע משיפוטיות ופיטורין במקום העבודה שלך, זה לא להחצין את המיניות שלך.
לא לבוא עם עם בגדים פרובוקטיביים, לא לשתף בפומבי תמונה שלך ממסיבת פמדום שבה נשלטים מלקקים לך את הרגליים או לעלות לאינטרנט תמונה עם סטרפאון עם פנים גלויות, לא לדבר על מה שעשית בסשן אמש בחדר מורים.
דברים ממש לגטימיים בסה"כ, שאף אחד, משום מגדר או נטייה מינית שהיא לא מקבל זכויות יתר להחצין אותם במילא כשהוא עובד בתפקיד ציבורי, חינוכי או טיפולי.

תתארי לעצמך שבמשך שנים גייז היו מפוטרים בגלל שהם גייז וזהו, בלי שום החצנה של המיניות אפילו, בלי שאפילו הלכו יד ביד עם מישהו.
עד היום כשקולטים בשפת הגוף והגינונים של מישהו שהוא הומו, הוא לא תמיד יתקבל לעבודה מלכתחילה בתירוצים שונים.
אם יקלטו שאת דומיננטית או שנשלט שלך עם אופי מרצה, לא יגיבו אליכם בסלידה זהה וזה לא יעלה לכם ביוקר.
עד היום כשזוג גברים רוצה להשכיר דירה יש שיסרבו להם בתוקף וזה חוקי לגמרי, כשתרצי לעבור לגור עם נשלט מי יסרב לכם על הרקע הזה אם תתנהגו רגיל?
מי יכול לדעת בכלל שאת בדס"מית אם תשמרי את זה לעצמך כמו שמצופה מכולם, כולל ונילים להחדיר, לשמור לעצמם את המיניות שלהם?

אני באמת מנסה להבין איזו זכות נמנעת ממך כבדס"מית ספציפית, ולמה את מניחה שאם היית ונילית שהייתה מחצינה את המיניות שלה רק בשינוי הפנטזיה היית מקבלת יחס שונה?
כי בלי החצנת מיניות אין דרך לדעת שאת בדס"מית. לעומת זאת, לזהות שמישהו להט"ב אפשר מהוייב שהוא משדר.

לחשוף אותי כשולטת לא יהיה מתוך מחשוף, עקבים או מסיבה. לחשוף את אורח החיים הזה יכול להיות גם כשאהיה לבושה לגמרי והתוצאה תהיה דומה. בואי, לאף אחד שרואה אותי עם ילדה יש ספק לגבי היותי מינית.
וברור לי שזה לא באותה רמה. אבל יש סגירות מחשבתית כלפי בדסמ שתגרום לחיסול הקריירה שלי, למשכירים לא להשכיר דירה, לעשות בעיות בתיקי גירושים ועוד
ולהתעלם ממנה או לנחור בבוז לא ישנה את המציאות שבה אנחנו חיים.
וכן, קיבלתי גם המלצה שלא לחשוף את הבדסמ מול הרווחה כאמא לבד...

ושוב אטען שמה שהופך קהילה לקהילה הוא לא המאבק
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 15 בספט׳ 2024
איך בדיוק אפשר לדעת שאת בדס"מית מבלי שאת מצהירה על כך, מתלבשת קינקי בציבור או מעלה לבלוג שלך בכלוב תמונות מיניות עם פנים גלויות?
אני באמת רוצה להבין איך רק מזה שאת תעמדי לידי בתור בסופר אני אצליח להבין מזה לבד שאת שולטת.
גם אם האופי שלך הוא דומיננטי, זאת עדיין לא אינדיקציה לחיי המין שלך. וזאת גם לא ידיעה מרעישה שקיימת אישה דומיננטית בעולם.
אני שואלת בשיא הכנות, כי אולי אני חסרת מודעות- מה משדר שאישה רדנומלית היא שולטת כשהיא סתם מתנהלת בצורה קאז'ואלית בעולם?

בנתיים לא בדס"מיים הם אלו שחווים אפילה בהשכרת דירות, כי פשוט לא רואים עלינו אם אנחנו לא משתפים ולא מחצינים.
וגם אם מגלים שנתנו שם פליקים למישהו במיטה, אפילו לא מגדירים את זה כבדס"מ אלא כ- "הם אוהבים את הסקס שלהם קשוח, תהיו בשקט להבא זה היה מביך".
וזה מעורר פחות מהומות לעומת יותר מדי מקרים שתוארו בחדשות שבהם שרפו למישהו את דגל הגאווה במרפסת, מרחו לו חרא על הדלת או פשוט סילקו אותו כי אחת השכנות דיווחה שראתה שהזמנת איזה סטוץ מהגריינדר.
כמה פעמים בדס"מי פחד לחזור לבית שרוף כי יצא ממנו בבגדי פטיש למסיבה בדאנג'ן?

ואגב, למה את צריכה להצהיר ברווחה על ההעדפות המיניות שלך? גם להגיד ברווחה לעו"סית שאת אוהבת למצוץ זין או אקט ונילי אחר זה פשוט לא קשור, ויצביע על כך שאין לך גבולות בריאים ויכולת שיפוט אם זה מה שאת משתפת בקונטקסט שנפגשתן בו.

מה שהופך קהילה לכזו הוא לא רק מאבק משותף, זה נכון.
אלא גם אינטרס משותף, ובתכלס? לא נראה שיש לנו כזה אלא לכל אחד יש את שלו.
תראי כמה חילוקי דעות יש רק בשרשור הזה לבד.
אבל מאבק משותף הוא חתיכת מוטיבציה לשתף פעולה ביחד למרות חילוקי הדעות, ולצאת לרחובות. אף אחד לא יצא לרחובות כשמדובר בבדס"מ שלו גם עם מסכות שישמרו על אנונימיות כי כולנו יודעים שאנחנו יכולים להמשיך את החיים שלנו באין מפריע.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון ספט' 15, 2024 3:27 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
עבודת אלילות
עבודת אלילות • 15 בספט׳ 2024
חייבת להוסיף לזה, הקהילה הגאה ממש לא תמיד מאוחדת בעבור מטרותיה
יש בה המון פיצולים, נובעים מנטיות פוליטיות, שוביניזם, ובכללי צרות שונות מאוד (נגיד הפער בין גברים הומואים לטרנס*). גם שם יש הרבה עימותים סביב הגדרות, מי נכלל ומי נמחק, השם שלה שמשתנה כל הזמן והדגלים שמתווספים...
מיניות בדסמית היא אלטרנטיבית, וככזו יש איתה בעיות שנוצרות מעצם העניין שזה לא בנורמה, כל מה שקשור בעבירות מין הופך למאוד מורכב כשמדובר ביחסים כאלה, זו אחת הסיבות אני מאמינה שבגללן מרכזים כאלה קמים. מעבר לזה כמובן יש את הטאבו וכל מה שקשור בדחיקה והסתרה של נטיות וגילוין המאוחר. יש לזה השפעה ממשית על חיים של אנשים. לא סתם גם האתר הזה עדיין קיים.

כמו בכל קבוצה, יש את אלה שירגישו בה צורך, ויש כאלה שמעדיפים להימנע. השאלה היא מה הצורך, מה יצא לקהילה מלהגדיר עצמה כך? הגדרה עצמית? שיפור איכות חיים? מאבק? למה הניסיון להימנע מההגדרה הזאת? אילו תופעות לוואי מביאות קהילות?
מתמסר​(נשלט)
מתמסר​(נשלט) • 15 בספט׳ 2024
איכשהו אני מגיע לדיונים המעניינים האלה אחרי שיש לפחות תגובה אחת (לרוב יותר) של ArchAngel ולרוב כל מה שנכתב אחריה מיותר...
אבל לדעתי העיקר פה הוא הצורך בקיום של מאבק משותף מהסוג הזה ואני לא באמת רואה אותו. בניגוד לקהילה ההומוסקסואלית שתופסת את העין חזק במרחב הציבורי - אצלנו אפליה, בטח על יסוד החצנה עובדת אחרת. למרות שברור שהחברה שלנו, עד כמה שלא תהיה ליברלית, מבחינה מינית עדיין מאוד שמרנית.
בפועל, את רוב ההישגים בתחום של קבלת האחר, שוויון זכויות והעדר אפליה אנחנו מקבלים במילא ברכיבה על ההישגים (האדירים) של קהילת הLGTBQ ויכולים לשחק יפה מאוד את תפקיד הטרמפיסט החופשי שזוכה בהישגים בלי לתרום את העבודה הקשה הנדרשת לצורך כך (לחובבי תורת המשחקים).
כן, יש דברים שהם נישתיים עבורנו וכבר לא מעניינים את ה-LGTBQ כמו שינוי הגדרות ב-DSM אבל המאמץ שנדרש לצורך העניין גדול, דורש התארגנות ובמילא עבור 99% מאיתנו, הצורך לא באמת רלוונטי.
אז במסגרת המאבקים העקרוניים אני אמשיך להנות מהצד כטרמפיסט חופשי מההישגים של הקהילה האחרת ואשמור על מה שחשוב לי הרבה יותר כתוצאה - השמירה על הזהות האישית שלי והשיתוף בנטיות שלי רק עם מי שארצה לבחור.
Kitty frank
Kitty frank • 15 בספט׳ 2024
אני לא חושבת שאנחנו קהילה, מסכימה עם המילה סצנה. כמו בבר קבועים כזה, שמתראים המון אבל לא ממש מכירים, ומישהו יכולהיעלם יום אחד, ותוך שבועיים ישכחו אותו ותחת חדש ימלא את השרפרף.
אין פה אף גורם מחייב בין האנשים, אידיאולוגיה משותפת, או טקסים קבועים (פוסטי ''למה לא מספקים לי שולטת'' רק כמעט קולע להגדרה הזו).

ובעיני זה דבר טוב! אנשים צריכים סצנה ומכרים, כדי לחלץ מתוכם חברים, בני זוג, וסתם לבלות בקלילות.
Redcaffeine
לפני חודש • 16 בספט׳ 2024
Redcaffeine • 16 בספט׳ 2024
בלת''ק
אז ככה.
האם בדסמ יכול להווה מרכיב משותף מספיק טוב כדי ליצור קהילה? כן.
לדעתי לא כל הבדסמים משתתפים בכך. לא כולנו עונים לאותן הגדרות, חוקים, נהלים - בין אם זה לבוש, כללי התנהגות, טקסיות, מגורים באיזור אחד, וכו'.
אם לוקחים קהילות אחרות, ומשווים ל''קהילה'' בארץ, אני לא חושבת שאפשר למצוא קווים משותפים כדי להצדיק כינוי של קהילה.
בארץ. כקהילה ארצית.
אני חושבת שבאיזורים מסויימים בעולם, או אולי אפילו בארץ ואני לא יודעת על זה, יש התנהגות קהילתית. אבל אז מדובר בקהילה מסויימת בדסמית, מתוך כל הבדסמים.
אין בינינו תקשורת רשמית בערוץ רשמי, או בכלל הסכמה על מה זה בדסמ....

דוגמה - טבעונים הם לא קהילה. אבל קבוצת טבעונים יכולים להקים קהילה, לגור בישוב, ואז לתכנן לעצמם יותר חוקים ונהלים שנגזרים בין היתר גם מאיזור המגורים שלהם, ומהעובדה שהם בחרו להשתייך לקבוצה מלכתחילה. אבל לא כל טבעוני ישתייך לקהילה שלהם.

דוגמה - גרתי במדינה באירופה, נקרא לה ג'נוביה.
היה לנו בית חב''ד, בשביל ''הקהילה היהודית''.
האם היהודים יכולים להיות קהילה? כן. אפשר אפילו לעשות מזה מדינה. ויש איזורים בעולם בהם להיות יהודי מספיק, כדי להיות שייך לקהילה. עזרה הדדית, לבוש דומה, צורך בבתי ספר נפרדים או מותאמים, סופרים, ציוד מיוחד.
האם בג'נוביה היו יהודים? בערך 10 משפחות יוצאות מובהקות דתיות, ועוד כ 60 משפחות מעורבבות.
האם זה מספיק (במדינה כל כך קטנה, יותר מישראל) כדי ליצר קהילה? כן. ועוד יש מאפיינים משותפים מובהקים של הדת.
האם הייתה קהילה?
לא.
לא הכרנו, לא דיברנו, לכל אחד היה בחיים דברים אחרים שהגדירו אותו יותר טוב, מאשר הדת.
לא הייתה ערבות הדדית, עזרה, שיתוף.

בדס''מ יכול להיות מכנה משותף מספיק טוב, עם כללים, נהלים, הגדרות, היררכיה אפילו, כדי לייצר קהילה.
אבל אני לא רואה את זה בארץ, ולא חושבת שזה יהיה בארץ. כן חושבת שזה יהיה בערים מסוימות בקרב חלק מהבדסמים, או קבוצות של ''זרם'' מסויים גם בלי מאפיין גיאוגרפי.

סליחה על האורך, 4 בבוקר והתעוררתי מכלב (אמיתי) שהחליט שלזרוק עליי קערת אוכל זו דרך לגיטימית לבקש אוכל.
mister z​(שולט)
לפני חודש • 16 בספט׳ 2024
mister z​(שולט) • 16 בספט׳ 2024
גם אם ניקח את ההגדרה הכי רחבה של קהילה קשה להגדיר את משתמשי האתר בתור קהילה אין פה מטרה משותפת או ערכים משותפים או אפילו תחומי עניין משותפים
מה מחבר בין סדיסט מזוכיסטית ואדם שמלקק רגליים או מתלבש בבגדי נשים?
הקשר היחיד הוא שכולם מתחברים לאתר הזה וזה עדיין לא קהילה
Bluecollar​(שולטת)
לפני חודש • 17 בספט׳ 2024
Bluecollar​(שולטת) • 17 בספט׳ 2024
mister z כתב/ה:
גם אם ניקח את ההגדרה הכי רחבה של קהילה קשה להגדיר את משתמשי האתר בתור קהילה אין פה מטרה משותפת או ערכים משותפים או אפילו תחומי עניין משותפים
מה מחבר בין סדיסט מזוכיסטית ואדם שמלקק רגליים או מתלבש בבגדי נשים?
הקשר היחיד הוא שכולם מתחברים לאתר הזה וזה עדיין לא קהילה

איייייפפפפ...
אתה יכןל להגיד את אותו הדבר על אנשים שגרים באותה עייריה שהדבר היחיד שמקשר ביניהם זה המיקום הגאוגרפי.
ועדיין זו "הקהילה" הקלאסית שכולם מדברים עליה.