ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם הכלוב הוא אתר לאינסלים?

הוא​(שולט)
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
הוא​(שולט) • 14 בינו׳ 2023
אין צורך במודרציה מחמירה . זה עבד בפורומים אחרים (הדאנגן ותפוז) בעבר שהכילו דעות ותפיסות רחוקות וקיצוניות מאד לגבי מיניות בדסמ ואף תופעות מהסוג שנחשף בתקשורת. מי שלא התחבר לדעה לא הביע את שלו. היו אמנם ויכוחים עימותים ומשפטי שדה נוקבים ומרתקים. דבר אחד לא היה ולא אופשר . לא משנה מה היה התוכן או הסגנון- איש לא לקח את כל החמצן מהפורום והשתלט על שיח באובססיביות.

מציין עובדה מטרידה לא מתרפק על נוסטלגיות
deed
לפני שנה • 14 בינו׳ 2023
deed • 14 בינו׳ 2023
יש מצב שהמגיב המדובר פשוט חווה אפיזודה פסיכוטית? מאניה? קוקאין?
BlueBear
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
BlueBear • 15 בינו׳ 2023
מטפורה כתב/ה:
ואני גם לא חושבת שזה פרודוקטיבי להתייחס לאנשים ספציפיים, אלא יותר לנסות להבין איך להשתפר, כל אחד ביחס לעצמו, וללמוד איך להגיב לאחרים שלא מחזיקים בקוד מוסרי דומה. בשביל זה צריך מוטיבציה, חמלה, ביקורת עצמית בלתי מתפשרת, יושרה.

תראי מה רשמת ואז תקראי שוב את הכותרת של השירשור.
זאת תגובה שפותח השרשור היה צריך לקבל בעצמו ברגע שפתח אותו ולא עידוד.
עזבי רגע את הכלוב, כחברה ישראלית, עם כל האויבים שמסביבנו, אם ניקח את התרבות האמריקאית שקיימת היום שבה כל אחד בוחר צד ולא מוכן להקשיב לצד השני ולא מוכן לדבר ולהבין את הצד השני כדי למצוא נקודה מאוזנת שבה שני הצדדים יוכלו לחיות בשלום, אין לחברה הישראלית שום סיכוי לשרוד.
the rain song
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
the rain song • 15 בינו׳ 2023
יש לי תחושה שהשרשור הזה דן בשני נושאים
1. האם זה אתר אינסלים
2. תרבות השיחה בפורומים

בקשר לנושא הראשון - לא. אני לא חושבת שזה אתר לאינסלים.
זה לא נוגד את העובדה שיש כאן אנשים מכל הסוגים והמינים. למזלנו יש כאן כל כך הרבה אנשים שהמבחר עם מי להתרועע ואת מי לחבב גדול ונורא קל להנות כאן. אם מתעקשים, קל גם לסבול כאן ולהגיד "אני לא מסוגל להכיל את מה שקורה כאן ועוזב". בסך הכל מאוד הגיוני שאנשים יעזבו את האתר. חגגנו 20 שנה. אנשים משתנים והעניין שלהם באתר נגמר. לא הייתי מצפה שאנשים יהיו כאן לנצח.

ובעניין הפורומים. תמיד אהבו להגיד שתרבות הדיון מזעזעת. אין בזה שום דבר חדש. אנשים שהסעירו את הפורום ואת האתר באו והלכו וחזרו ושוב הלכו. תמיד היו.
ולפי דעתי, זה מעולם לא היה בגלל דעות אחרות ושונות. זה תמיד היה בגלל סגנון הדיבור שבו הם בחרו להתנהל כאן.

איזו הצדקה יש לפורום ולדיונים באופן כללי ללא דעות שונות?
אם כולם היו מסכימים ההודעה הראשונה היתה מקבלת מיליון לייקים ובזה היה מסתיים הדיון.
כל העניין והכיף בפורום, בשבילי לפחות, זה הרבה דעות.
אני מודה שלמדתי הרבה בגלל חיבתי לפורום.

הבעיה מתחילה שאנשים חושבים שהם חייבים לנצח. עד שלא כולם יסכימו איתם הם לא ירפו. חלקם מכניס הרבה אמוציות וסגנון הדיבור הופך לאלים וגסות הרוח משתלטת. אנשים אשכרה מתעצבים שאף אחד לא משתכנע מהם וממשיך להחזיק בדעות אחרות. זה קטע נורא מוזר בעיני.
כשזה קורה, אני באופן אישי, פורשת. זה לא הקטע שלי. אבל ברור שיש אנשים אחרים שזה דווקא כן הקטע שלהם ואז מתחיל דיון סוער. מה יוצא ממנו? אין לי מושג.
מישהו ניצח? רבים וצועקים עד שמתעייפים. אומרים אותו דבר אלף פעמים עד שמשהו אחר, יותר מעניין, מתרחש.

זה לא משהו שישתנה אי פעם. וזה חלק בלתי נפרד מדיונים המוניים.

לי באופן אישי הרבה יותר מפריע השימוש המופרז באפשרות ה"צטט". די עם זה, בחייכם. כולם מבינים למי ולמה אתם מתייחסים.
קטלב​(מתחלף)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
קטלב​(מתחלף) • 15 בינו׳ 2023
the rain song כתב/ה:

איזו הצדקה יש לפורום ולדיונים באופן כללי ללא דעות שונות?
אם כולם היו מסכימים ההודעה הראשונה היתה מקבלת מיליון לייקים ובזה היה מסתיים הדיון.
כל העניין והכיף בפורום, בשבילי לפחות, זה הרבה דעות.
אני מודה שלמדתי הרבה בגלל חיבתי לפורום.

צריך גבולות לויכוחים ולדיונים. האם תסכימי לדיונים של "הוצאה להורג של ילדים בני 10 עם אוטיזם, כן\לא"?
אני לא. אני לא מוכן שאנשים ידונו על הוצאה להורג של הילדים שלי. גם אם הטיעונים מה זה לוגיים ורציונליים. הו על עך לוגיים ורציונליים.
לא. יש גבולות לשיח המקובל עלי.
dark enlightment​(שולט)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
dark enlightment​(שולט) • 15 בינו׳ 2023
קטלב כתב/ה:

צריך גבולות לויכוחים ולדיונים. האם תסכימי לדיונים של "הוצאה להורג של ילדים בני 10 עם אוטיזם, כן\לא"?
אני לא. אני לא מוכן שאנשים ידונו על הוצאה להורג של הילדים שלי. גם אם הטיעונים מה זה לוגיים ורציונליים. הו על עך לוגיים ורציונליים.

כולם מסכימים שצריך גבולות ואכן יש גבולות בפורומים.
הם פשוט לא נקבעים על ידך אם כי אתה יכול להגיד על מה אתה לא מוכן לשוחח ולא להיות פעיל בשיחה בגלל זה אם רצונך בכך.
אתה לא יכול להגיד לאנשים שאתה לא מרשה להם לדבר על זה בפורום ציבורי כי זה בגבולות השיח שלך icon_smile.gif

וכותרת הנושא שהבאת עם הוצאה להורג היא קיצונית מדי. דבר שכולם יסכימו עליו שהוא גבול בהרחבת הבעת הדעות.
אתה ממחיש בדוגמא הזאת את הצורך בגבול שעליו מסכימים. נתת גבול אוניברסלי.
בנושא הכתבה הבעת דעות היא לא גבול אוניברסלי. אולי בעיניך ועוד כמה כן.

על הנושא הארוך המדובר בינתיים כפי שהנך רואה יש מקום לשיח אחרת ולא כולם חושבים שהבעת דעות שונות בנושא זה גבול.
לגבי צנזורה, רק מנהל האתר יחליט לפי שיקול שלו.
the rain song
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
the rain song • 15 בינו׳ 2023
קטלב, לא הלכת רחוק בכלל(:

התגובה מעלי מסכמת מצויין גם את דעתי. אני יכולה להעיד על עצמי שהיו המון שרשורים שבחרתי לא להשתתף בהם מכל מיני סיבות.
אבל כשמשהו הציק לי, לא הססתי לכתוב על זה בבלוג שלי.
Master Bruce
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
Master Bruce • 15 בינו׳ 2023
dark enlightment כתב/ה:
קטלב כתב/ה:

הם פשוט לא נקבעים על ידך אם כי אתה יכול להגיד על מה אתה לא מוכן לשוחח ולא להיות פעיל בשיחה בגלל זה אם רצונך בכך.
אתה לא יכול להגיד לאנשים שאתה לא מרשה להם לדבר על זה בפורום ציבורי כי זה בגבולות השיח שלך icon_smile.gif

וכותרת הנושא שהבאת עם הוצאה להורג היא קיצונית מדי. דבר שכולם יסכימו עליו שהוא גבול בהרחבת הבעת הדעות.

על הנושא הארוך המדובר בינתיים כפי שהנך רואה יש מקום לשיח אחרת ולא כולם חושבים שהבעת דעות שונות בנושא זה גבול.

יש באינטרנט אתרים מסויימים שבהם חושבים שדיונים על תאוריות גזע אנטישמיות והכחשת שואה אלו דיונים לגטימיים.
אני חושב שכולנו כאן נסכים שהם לא.
מצד שני יש אתרים שבהם אזכור של אלכוהול יגרם לכך שתחסם לצמיתות.
לכל קהילה יש הקווים האדומים שלה לאיזה דעות נחשבות ללא לגטימיות ולא מקובלות ובחזקת "אם זה לא מתאים לך אתה מתבקש לצאת".
לא לכל הדעות יש מקום ובמה בכל מקום.

האם העמדות הספציפיות שמדובר עליהן בדיון הזה הן מעבר לקווים האדומים של הקהילה של הכלוב?
שאלה טובה. נראה שיש כאן מספר אנשים שחושבים שהתשובה לזה צריכה להיות כן, נראה שיש כאן מספר אנשים שחושבים שהתשובה לזה צריכה להיות לא,
אישית? אני חושב שמי שרוצה להמנע מדעות מאוסות מסויימות יכול לעשות את זה כאן די בקלות ושאין חובה להפעיל מודורציה בנושא. בסופו של דבר, מדובר במיעוט, ובדמויות מאד ספציפיות שקל להמנע מהן.
אבל אני גם לחלוטין יכול להבין את מי שלדעתו דווקא כן יש להחליט שהדעות האלו הן מעבר לקווים האדומים של הקהילה.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 15 בינו׳ 2023
Master Bruce כתב/ה:
dark enlightment כתב/ה:
קטלב כתב/ה:

יש באינטרנט אתרים מסויימים שבהם חושבים שדיונים על תאוריות גזע אנטישמיות והכחשת שואה אלו דיונים לגטימיים.
אני חושב שכולנו כאן נסכים שהם לא.
מצד שני יש אתרים שבהם אזכור של אלכוהול יגרם לכך שתחסם לצמיתות.
לכל קהילה יש הקווים האדומים שלה לאיזה דעות נחשבות ללא לגטימיות ולא מקובלות ובחזקת "אם זה לא מתאים לך אתה מתבקש לצאת".
לא לכל הדעות יש מקום ובמה בכל מקום.

האם העמדות הספציפיות שמדובר עליהן בדיון הזה הן מעבר לקווים האדומים של הקהילה של הכלוב?
שאלה טובה. נראה שיש כאן מספר אנשים שחושבים שהתשובה לזה צריכה להיות כן, נראה שיש כאן מספר אנשים שחושבים שהתשובה לזה צריכה להיות לא,
אישית? אני חושב שמי שרוצה להמנע מדעות מאוסות מסויימות יכול לעשות את זה כאן די בקלות ושאין חובה להפעיל מודורציה בנושא. בסופו של דבר, מדובר במיעוט, ובדמויות מאד ספציפיות שקל להמנע מהן.
אבל אני גם לחלוטין יכול להבין את מי שלדעתו דווקא כן יש להחליט שהדעות האלו הן מעבר לקווים האדומים של הקהילה.

אה, אז עכשיו הקהילה שייכת לכם?
טוב לדעת.

אין לי אפילו כוח להתייחס לטיעון של "אם יש פה רוב שלא אוהב את המיעוט אז הוא יכול להשתיק את המיעוט", זה הוכיח לי שאין עם מי לדבר בצד השני. אם אתה חושב שככה נקבעים גבולות חופש הביטוי - שיבושם לך.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון ינו' 15, 2023 12:11 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
Master Bruce
לפני שנה • 15 בינו׳ 2023
Master Bruce • 15 בינו׳ 2023
איפה הזכרתי את המילים רוב או מיעוט?
למעשה, כמו שכתבתי, מבחינתי אין שום סיבה להשתיק אף אחד.
ציינתי שלכל קהילה יש קווים אדומים.
מי זה שקובע ש "אני לא מאמין לנשים שיש להן אונליפאנז" זה דיון יותר לגטימי מאשר "מה הגבולות האדומים של הקהילה"?