בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כיצד להבטיח דיסקרטיות?

שמעון רביזדה​(אחר)
לפני 7 שנים • 1 בדצמ׳ 2016
שמעון רביזדה​(אחר) • 1 בדצמ׳ 2016
פסיכולוג אתה צודק, אבל זה כי יש מנגנון מסוים לשב״כ שמאתר מילים בעייתיות ואז ישר עושים איכון לנייד שלך.

מבחינה חוקית, מותר לעשות איכון רק למטרה של לוחמה בטירור, ולכל דבר אחר צריך חתימה של שופט (מחוזי אם אני לא טועה).
האנשים שיש להם גישה לאיכון הם מאוד ספציפיים והסבירות שמישהי תאכן את המספר שלך כדי לגלות מי אתה שואפת לאפס. 
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 7 שנים • 1 בדצמ׳ 2016
פסיכו לוג​(שולט) • 1 בדצמ׳ 2016
נכון כמעט בכל המקרים. אבל זו רק דוגמא לשם נושא הפוסט- שאנשים בכלל לא מודעים לכך שהמידע שלהם לא דיסקרטי. כמו בדוגמא שהבאתי על עובדי חברות אינטרנט שאין לכם מושג מה הם עשו עם תמונות שהעברתם בדואר האלקטרוני שלכם. 
בלנדר
לפני 7 שנים • 2 בדצמ׳ 2016
בלנדר • 2 בדצמ׳ 2016
פסיכולוג תן לנו להאמין שהכל פועל בend to end encryption כדי שנוכל לישון בשקט icon_wink.gif

בכל אופן עובדי חברות האינטרנט הם לא הבעיה, הם לא מגיעים יחד איתך לרגע אינטימי באופן יזום בהחלט מה שבהכרח מבטיח לנו שאין להם מה לחפש אותך בצורה נקודתית כי פשוט לא כדאי להם לעבור על כל המילים שלך מפני שסביר שהם לא ימצאו שם כלום.

זאת בניגוד מוחלט למפגש מזדמן, בו בקלות רבה עלול להיווצר מצב כי 'הפרצה קוראת לגנב'...

אז סים פריפייד ומקום נייטרלי זה הכי טוב שיש לכם להציע!? זה באמת מה שמרגיע אתכם ?? כמה חלש זה נשמע...

ומה קורה כשמקום נייטרלי זו לא אופציה ??
יש רעיונות??
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 2 בדצמ׳ 2016
אם הגעת למצב שאתה צריך להתכונן למפגש עם מישהו כשאתה "חמוש" בשלל אמצעי הגנה מפניו ועוד מרגיש שאין ברשותך מספיק כאלו, עדיף שלא תפגש איתו כלל.
זה בהחלט מראה שמשהו באמון בניכים דפוק. בהנחה ואתה מרגיש שיש לך כל כך הרבה מה להפסיד ממפגש כזה, אז למה לקיים אותו בכלל?
התחושה הזו יכולה להיות נורה אדומה ולא יעזור לכפר עלייה עם כל מיני טריקים דיגיטאליים או פסיכולוגיים- פשוט אל תפגש עם מי שאתה לא מרגיש איתו בנוח. סוף פסוק.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 2 בדצמ׳ 2016
מסכימה איתך, ארצ'אנג'ל, אבל נראה שלאנשים יש פה בעיית אמון וחשדנית בסיסית בכל אדם שהוא מעצם היותם בדסמים וחשש שאיכשהו יום אחד מישהו ישתמש במידע הזה לרעתם. 
במקרה הזה ישנן שתי אופציות- לא לעשות בדסמ או לעשות ולהיות פרנואיד תוך כדי, כי לא משנה מה תעשה, אתה תמצא משהו בעייתי או מאיים.
Mary Jane
Mary Jane • 2 בדצמ׳ 2016
ArchAngel,
זה לא כל כך פשוט. החיים מסתעפים למקומות שלא שיערת. לעתים את עשויה לאפשר הצצה לחייך לאדם שעשה רושם אמין, נעים, שפוי, רציונלי פחות או יותר - ולגלות בדיעבד שמדובר בקן הקוקיה. פנים נוספות מתגלות והנה את מוצאת את עצמך מלווה בצל טרוד ומטריד שממשיך לרדוף אותך. כך שאולי כדאי להוסיף אזהרה כללית. יש כאן לא מעט אנשים נחמדים וראויים. אך גם שוליים מעורערים והזויים אשר עקב סירוב או השד יודע מה, לא יהססו להטריד, לאיים ובאופן כללי לנסות לפגוע במסגרת האמצעים העומדים לרשותם. טיבו של האתר הזה שהוא מושך אליו, בין היתר, אנשים עם מצוקות וקשיים, פצעים מדממים, כעסים, שנאה, זעם קדוש הנגרר עוד מתקופת הילדות החוסם כל אפשרות ליכולת שיפוט...
רב הנסתר על הגלוי. היזהרו, ילדות וילדים, ממלתעותיהם של זרים (:
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 2 בדצמ׳ 2016
הכל יכול להיות, ללא שמץ של ספק. בהחלט אין לדעת מה יקרה בעתיד גם אם עכשיו הכל טוב ויפה.
אבל אם אני *מראש* מרגישה שהולך לקרות משהו רע כי יש לי ספקות רבות לגבי האדם שאני מדברת איתו ואני מרגישה שיש לי הרבה מה להפסיד אם אפגש איתו, למה לי להיפגש איתו בכלל?  

במקרים כאלו לא צריך להתעקש על עוד אמצעי הגנה אלא פשוט לא לפגוש בן אדם כזה. זה לא שווה את הלחץ והפראנויה ורוב הסיכויים שהאינטואיציה שלנו לא משקרת.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 2 בדצמ׳ 2016
אני מוצא את עצמי מסכים עם רובכם, ולדעתי גם כמעט כולם פה מסכימים על המהות, ומתווכחים על פרטים קטנים ביישום. אז אני אתרום את חלקי בשפיכת שמן למדורת הפאראנויה:

א. אלא אם אתם דואגים באופן אקטיבי להיות ממוגנים היטב, יש סיכוי טוב שמישהו ישתלט לכם על המחשב מרחוק. ואולי גם יפעיל את המצלמה (בלי להדליק את הנורה ובלי שתדעו) ויסתכל מה קורה מסביב למחשב. מומלץ באופן כללי להדביק משהו על המצלמה בזמן שלא משתמשים בה - ובפרט, אם אתם עושים משהו ליד המחשב שלא אמור להיות ציבורי (נגיד, מתלבשים. או סקס).

ב. גם אם אתם דואגים באופן אקטיבי להיות ממוגנים היטב, יש סיכוי (קטן בהרבה) אבל עדיין קיים שזה יקרה. משתמשי מק ולינוקס מוגנים יותר, משתמשי חלונות פחות, אבל אף אחד לא חסין.

ג. גם בטלפונים זה קורה. הטלפון של היום הוא מחשב קטן, לטוב ולרע. אפשר להפעיל לו את המיקרופון והמצלמה מרחוק בלי לתת אף אינדקציה, אפילו אם הוא נראה כבוי.

ד. מי שזה נשמע לו פיקציה (במובן "לא יכול להיות שזה קרה") צריך להוציא את הראש מהחול. נכון, זה לא מאוד נפוץ, אבל זה קורה כל הזמן - לפעמים מטעם רשויות החוק, ולפעמים מטעם פושעים (אין לי מושג על סטטיסטיקה של מה קורה יותר).

ה. ועד כאן רק לגבי דברים שקורים "חי". צאו מנקודת הנחה שכל התמונות בטלפון או על המחשב שלכם ידלפו -- אם בגלל שגנבו לכם פיזית את הטלפון או הלאפטופ, ואם בגלל שהצליחו להעתיק אותם מרחוק איכשהו (בעזרת רושעה, לדוגמא). גם הגיבויים בסכנה - The Fappening שהזכיר פסיכולוג הוא אירוע שבו תמונות של סלביות ערומות הופצו לאחר שמישהו הצליח לשלוף אותן מגיבוי ה- iCloud של ה- iPhone שלהן. אם סקארלט ג'והנסן, ג'ניפר לורנס, והילארי קלינטון* לא חסינות, למה אתם חושבים שאתם?

ו. ולגבי ההערה ש"עובדי חברות האינטרנט צריכים לחפש אתכם במיוחד" - זה היה נכון פעם. עכשיו יש תוכנות מהירות אוטומטיות ופשוטות שנותנות ציון "ערום" / "לא ערום". עובד מרושע, ולא צריך יותר מאחד, יכול לסרוק את כל תיבות הדואר של ספק האינטרנט בסוף שבוע ולמצוא בגדול את כל תמונות העירום. הפרטים הטכניים ב- https://github.com/yahoo/open_nsfw למי שמתעניין.

* לא שאני יודע שמצאו תמונות עירום של קלינטון - אבל שרת הדואר שלה נפרץ באבו אבוהו, ויכול זה עלה לה בנשיאות ארה"ב.
פראנסס
פראנסס • 2 בדצמ׳ 2016
כי את המפורסמים מחפשים. 
אתה משווה עירום או תוכן מיילים של סקארלט ג'והנסן, ג'ניפר לורנס, והילארי קלינטון לאנשים אנונימיים?
בלנדר
בלנדר • 2 בדצמ׳ 2016
זה לא עניין ספציפי לגבי מישהו שפשוט לא נראה לי איתו או משהו כזה.

יש אנשים שמדברים איתם קצת זמן ולומדים את הבנאדם כך שעוברים איתו תהליך פיתוח של אמון מסוים,
חוץ מהמקרים האלו שאגב לא מרבים לקרות, יש גם כל מיני הצעות מזדמנות שקצת כואב בלב לפספס אותן.
מה רק כי הן מגיעות ללא הליך רכישת האמון שבעסקה זה אומר שצריך לפסול את הרעיון? למה בעצם ??

אז במקרים כאלו (ורק כאלו) ברור שהייתם רוצים להיזהר ככל הניתן.
השאלה איך חיים עם הספק שזה בעצם לא מספיק :X