בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אז מיהם האנשים היותר מיניים, אנחנו הקינקים או הונילים?

הוא​(שולט)
לפני 5 שנים • 5 בספט׳ 2018
הוא​(שולט) • 5 בספט׳ 2018
זה שעולה אומר שלום ראשון
מחוקה​(נשלטת)
מחוקה​(נשלטת) • 5 בספט׳ 2018
זה עניין של התמכרות. אם נשווה לרגע את הסקס הרגיל לצריכת מריחואנה, שהוא סם יחסית קל.
אז סאדו-מאזו זה כמו צריכת הרואין, לאחר שהמריחואנה למעשה כבר לא מספקת אתכם, וברצונכם לשמור על אותה רמת הנאה וסיפוק.

בן 15 מספיק שנערה בת גילו תיגע בו כדי שהוא ידביק אותה לתקרה.
בן 30 כבר צריך הרבה יותר מזה כדי לשמור על אותה רמת הנאה, לכן בחלק מהמקרים הוא פונה לעולם הBDSM.

בדיוק כמו בהתמכרות לסם. מדובר בשחרור של מוליכים עצביים (אנדורפינים) ממכרים במוח, כמו: פנתילאמין, דופמין, ראפיניפרין וסרוטונין
abir
abir • 5 בספט׳ 2018
מה שנקבת האדם אמרה!
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
נקבת האדם כתב/ה:
זה עניין של התמכרות. אם נשווה לרגע את הסקס הרגיל לצריכת מריחואנה, שהוא סם יחסית קל.
אז סאדו-מאזו זה כמו צריכת הרואין, לאחר שהמריחואנה למעשה כבר לא מספקת אתכם, וברצונכם לשמור על אותה רמת הנאה וסיפוק.

בן 30 כבר צריך הרבה יותר מזה כדי לשמור על אותה רמת הנאה, לכן בחלק מהמקרים הוא פונה לעולם הBDSM.

בדיוק כמו בהתמכרות לסם. מדובר בשחרור של מוליכים עצביים (אנדורפינים) ממכרים במוח, כמו: פנתילאמין, דופמין, ראפיניפרין וסרוטונין

נקבת, ההסבר שלך לא מספק, לדעתי.
הוא לא מסביר מדוע יש צעירים עם פנטזיות ורצונות בדסמיים, ובכלוב לא חסר צעירים שחיים את זה, הרבה לפני גיל 30 (מניח שבחירת הגיל היא שרירותית, אבל הבנת את כוונתי).
אנחנו מוצאים גם מכורי מין ואנשים עם הפרעות אישיות שקשורות לדחף מיני מוגבר, אבל אינם בדסמיים.
בנוסף, אם ההסבר שלך מתאים, היינו מצפים למצוא אחוז הרבה יותר גדול של בדסמים, ושהייצוג באוכלוסיה יעלה עם הגיל. לי לא ידוע שיש ממצא כזה.
אם תוכלי להרחיב, ואשמח אם תביאי מקורות.
נקשר לנפש​(נשלט)
נקשר לנפש​(נשלט) • 5 בספט׳ 2018
ArchAngel כתב/ה:
נקשר לנפש כתב/ה:
את רומזת שהתנשאתי?
שמתי לב שאת תמיד מעבירה ביקורת בכל דיון.
אני בסך הכל מנסה להעלות דיון לגיטימי.

זה הקטע בדיון, להעביר ביקורת על הנכתב ולא רק להסכים.
השתמשת במילה "משעמם" בשביל לתאר חיי מין של אנשים, זה לא נחשב להתנשא מבחינתך?
כי סקס ונילי הוא לא בהכרח משעמם, וסקס בדס"מי לא בהכרח יחודי. לעשות הפרדה כזו בין אנחנו "המעניינים" להם "הרגילים והמשעממים" זה מתנשא לעניות דעתי.

להעביר ביקורת כנגד הכותב בכל דיון זה מתנשא עבורי הרבה יותר מדעה שיש לי על יחסי ונילים.
לקרוא למישהו מתנשא כי הוא אמר שלדעתו סקס ונילי הוא יותר משעמם זה מתנשא.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 5 בספט׳ 2018
אתה יכול לבחור להיעלב ולהגיב ב"נה, נה, נה בננה! את מתנשאת בעצמך!" (ראשית, רואים שלא באמת קראת כל דיון שהשתתפתי בו, ואפילו לא את אלו שלאחרונה. בכולם, כולל בשרשור הזה, אני לא מעבירה ביקורות נגד אנשים פרטיים אלא נגד טיעונים וניסוחים. שנית, בהרבה מקרים דווקא חזקתי פותחי שרשורים ואף הגנתי עליהם מהמון זועם).
אבל זה סתם טיעון כשל לוגי שלא רלוונטי למה שטענתי.
הטיעון שלי הוא שלפסוק שחיי מין של אנשים הם "משעממים" או לוקים בחסר בצורה כזו או אחר, זאת פרשנות מכלילה ולא מבוססת. נורא קל לפרש התבטאות מסוג זה כמתנשאת (ולא אותך כאדם! לרגע לא טענתי דבר עליך כאדם) במיוחד כשמעורבת בה חלוקה דיכוטומית ל"אנחנו והם", לשחור ולבן, כשבמציאות ניתן לראות נקודות משיקות רבות בין בדס"מיים לוניליים.
אני גם לא היחידה כאן שהעירה על זה, אז כנראה שבאמת יש עניין עם הניסוח שלך ולא שאני בוחרת להיטפל אליך ברוב רשעותי. הניסוח הזה מאוד משפיע על אופי הדיון שאתה רוצה לקיים. הוא קובע אם תקבל רוב תשובות בסגנון "אנחנו המתוחכמים VS הם המשעממים" או דיון יותר אובייקטיבי על שני הקבוצות האלו.

רוב הבדס"מים מאבדים עשתונות כשפוסקים עליהם כקבוצה אמירה מכלילה ומלזלזלת כמו "כל הבדס"מים הם בעייתים", גם עם את הטיעון מתובל במילת הקסם "לדעתי" (שאגב, לא השתמשת בה). במיוחד אם הונילי שטוען זאת מדגיש/רומז שהקבוצה שלו היא העדיפה יותר, על אף שבמציאות התמונה רחוקה מהשחור והלבן הזה, ולמשל ניתן למצוא וניליים בעייתים פי 10.
והנה לדוגמא, לפני כשבוע איזו בחורה פסקה כאן שכל יחסים בין שולט לנשלטת הם מתעללים רק על סמך חוויה אישית שלה, וטענה שהעולם הונילי שבו היא נמצאת הוא עדיף יותר ועל כולם לשאוף להימצא בו ולא כאן. היא זכתה לעמודים לגבי עמודים של ביקורת אישית עליה (אגב, לא ממני, וברור שאת זה דווקא שכחת/לא טרחת לקרוא) וגם לפוסטים "מרומזים" עליה בבלוגים שונים.
אני לא אכנס לדיון על המקרה הזה, אני מציינת אותו רק כי זה ממחיש כמה בדס"מים לא סובלים שמכלילים אותם על סמך דעות קדומות או חוויות פרטניות. כמה הם לא סובלים שמתעלמים מכך שהעולם הבדס"מי מורכב מאנשים שונים שיוצרים חוויות שונות ואיש אינו העתק של רעהו. זה מתסכל שמתייגים אותנו לפי סטריאוטיפ מסוים ומכריזים עליונות מינית/מוסרית עלינו.
אז למה לעשות לרענו מה ששנאו עלינו? למה לפסוק על ונילים שהסקס שלהם הוא משעמם וחסר טעם? הם בדיוק כמונו- אנשים שונים שיוצרים חוויות שונות. לא ניתן להכליל אותם, ולדעתי גם לא ניתן להפריד אותם מאיתנו בצורה דיכוטומית מוחלטת. בסקס ונילי עשויים להיות אלמנטים בדס"מים, ובסקס בדס"מי עשויים להיות אלמנטים ונילים. ומי שהכי נהנה מהסקס שלו, זה מי שמתמקד בעצמו ולא בשכנו, בין אם הוא ונילי או בדס"מי.
עוץ הגדול​(נשלט)
לפני 5 שנים • 6 בספט׳ 2018
עוץ הגדול​(נשלט) • 6 בספט׳ 2018
דרקן ראהל כתב/ה:
נקבת האדם כתב/ה:

נקבת, ההסבר שלך לא מספק, לדעתי.
הוא לא מסביר מדוע יש צעירים עם פנטזיות ורצונות בדסמיים, ובכלוב לא חסר צעירים שחיים את זה, הרבה לפני גיל 30 (מניח שבחירת הגיל היא שרירותית, אבל הבנת את כוונתי).
אנחנו מוצאים גם מכורי מין ואנשים עם הפרעות אישיות שקשורות לדחף מיני מוגבר, אבל אינם בדסמיים.
בנוסף, אם ההסבר שלך מתאים, היינו מצפים למצוא אחוז הרבה יותר גדול של בדסמים, ושהייצוג באוכלוסיה יעלה עם הגיל. לי לא ידוע שיש ממצא כזה.
אם תוכלי להרחיב, ואשמח אם תביאי מקורות.

לא אוהב שאנשים מביאים שיעורי בית לאחרים באתר. כתיבה בפורום היא לא מאמר אקדמי שצריך לצרף ביבליוגרפיה לכל תיאוריה או עמדה שלנו. דרישה כזו הופכת את הבילוי באתר למייגע ומתיש וסוג של עבודה יותר מאשר דיון חופשי. ועוד מידע כל כך ספציפי על עלייה בשיעור הבדסמים עם הגיל. לא איזו כתבה עיתונאית. מה גם שלא כולם כאן באתר בעלי אוריינטציה אקדמית או יש להם גישה למחקרים. לבקש להרחיב, לעומת זאת, בהחלט לגיטימי ואני מצטרף לבקשה שלך. אישית, אני באותו ראש כמוך, אוהב לקרוא מאמרים ומחקרים.

אנחנו יודעים שאין כמעט מחקרים על בדסמ. בטח לא על הסוגיה שבה אנו דנים. לא לשלילה ולא לאישוש. אז מה הקטע של "הממצא לא קיים" כטיעון? אם מלכתחילה לא בדקו אותו ? וכאן אולי גם אני חטאתי. הייתי בטוח שברור לכולנו שהדיון הוא סובייקטיבי וכמעט כל הסבר שאנו מציעים הוא השערה בלבד. הרי אין שום מחקר שערך השוואה בין רמת הנאה ממין של בדסמים לעומת ונילים (ככל הידוע לנו). זה הכל השערות, מבוססות יותר או פחות. אני לא בטוח מה העמדה שלי לגבי התיאוריה של נקבת-האדם אבל לפחות היא היחידה שניסתה לתת הסבר ספציפי. אני כן נוטה להסכים איתך שיש סיבות אחרות אבל הנחת המוצא שלה שאנשים מכורים יותר מיניים כנראה נכונה. עכשיו השאלה כמה אנשים הגיעו לבדסמ כתוצאה מהתמכרות? אם מספר האנשים גדול יחסית או אפילו מיעוט משמעותי אז אולי באמת נמצא הבדלים בין הקבוצות. כמובן, שהכל באוויר כי אין מחקר כזה. אם כן שכחה לקחת בחשבון גורמים אחרים לדוגמה: הבדלי דורות - מה שמקובל היום מבחינה חברתית לא היה מקובל אז.

ודרך אגב, זה לא משנה אם זה לא שחור ולבן, כי מדובר בסקאלה. לדוגמה, אדם שעונה על שאלון שבודק "רמת התעניינות בבדסמ" מקבל ציון מסוים למשל מ-1 עד 5. ואז עושים ממוצע לכל הנבדקים ובודקים האם ככל שאדם מגדיר את עצמו בדסמי אז רמת התשוקה המינית שלו עולה.
מל(ק)ה​(שולטת)

תגובות ארוכות

מל(ק)ה​(שולטת) • 6 בספט׳ 2018
מקנאה בכל מי שעונה תגובות ארוכות ומקדיש זמן לענות תשובה מפורטת.
אין לי סבלנות לצערי.
לגבי השאלה - סקס זה לא משעמם בעיניי בכלל. אם אני עושה סקס אני נהנית ממנו.
אבל במערכת יחסים בדסמים אצלי יש יותר תשוקה. כשאני עם נשלט במערכת יחסים אני רוצה אותו כל הזמן והוא אותי. זקפה תמידית של שנינו.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 6 בספט׳ 2018
The Great OZ כתב/ה:
לא אוהב שאנשים מביאים שיעורי בית לאחרים באתר. כתיבה בפורום היא לא מאמר אקדמי שצריך לצרף ביבליוגרפיה לכל תיאוריה או עמדה שלנו. דרישה כזו הופכת את הבילוי באתר למייגע ומתיש וסוג של עבודה יותר מאשר דיון חופשי. ועוד מידע כל כך ספציפי על עלייה בשיעור הבדסמים עם הגיל. לא איזו כתבה עיתונאית. מה גם שלא כולם כאן באתר בעלי אוריינטציה אקדמית או יש להם גישה למחקרים. לבקש להרחיב, לעומת זאת, בהחלט לגיטימי ואני מצטרף לבקשה שלך. אישית, אני באותו ראש כמוך, אוהב לקרוא מאמרים ומחקרים.

ככלל גם אני בדעתך, אבל לדעתי פה דרקן צודק; נקבת האדם כותבת בפסקנות ותוך שימוש בשמות של מוליכים עצביים למיניהם כאילו שיש רקע מדעי למה שהיא אומרת, למרות שאלו הגיגי מוחה שאינם דווקא מסתדרים עם (מעט) הנתונים שיש. דרקן ציין מעט עובדות רלוונטיות, ובעדינות רבה ענה "את מדברת שטויות, ואם לא, אנא הסבירי".

אוסיף ואציין שמעבר לזה שמה שנקבת כתבה לגבי מיניות לא נתמך ע"י הנתונים, גם מה שהיא כתבה על הקשר בין מריחואנה והרואין לא נתמך ע"י הנתונים (למרות שהוא העמדה הרשמית של רוב רשויות הסמים בעולם - שמתעלמות באופן חד וגורף מהמדע). דיון לא צריך להיות מאמר אקדמי, אבל זה מאוד לא מנומס לכתוב פיקציה מבלי לציין זאת, כי אנשים שאין להם אוריינטציה אקדמית או גישה למחקרים (או מספיק זמן) עלולים להתבלבל. על פירושים אפשר להתווכח, על עובדות צריך להסכים.

תקופה ארוכה הקפדתי להביא רפרנסים, מדעיים ככל האפשר, לכל טיעון שהבאתי שלא היה מוסכם על הצד השני בדיון - והקפדתי לציין גם את רמת האמינות של אותם רפרנסים. אני ממעט לעשות את זה בכלוב לאחרונה, בעיקר בגלל שרוב האנשים פה יודעים את התורה כל כך טוב שלא מעניין אותם אם המציאות היא אחרת.

לפותח השרשור: משהו מאוד דומה, ומוקצן רק במעט, הוא לכתוב בפורום של צמחונים שאלה בסגנון "אז האתיקה של מי יותר מוצלחת, של אוכלי הצמחים או של רוצחי החיות אוכלי הנבלות?"