בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכולוג שלא מאמין בבדסמ

Tomk69
לפני 4 שנים • 29 במאי 2019
Tomk69 • 29 במאי 2019
שים לב להבחנה בין שני דברים:

א. ההיגד-בדסמ זו סטיה/הרגל רע ופאתולוגי

ב. בדסמ בשבילך ספציפית הוא דבר מזיק/משקף בעיות אחרות בחייך/גורם לך לבטא תחושות בצורה לא טובה.

תשאל אותו אם זה א' או ב'. אם זה ב' אז תשאל אותו מתי לדעתו זה כן ממקום בריא וטוב, או מה גורם לזה להיות רע דווקא אצלך?

ואם זה א', אז יש פה בעיה משמעותית בינך ובינו.

כך או כך, דבר על זה. בלי פחד, ובלי בושה להגיד שזה מקשה עליך מאוד ביחסים איתו.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 29 במאי 2019
בתור סטודנטית לפסיכולגיה, ההתנהגות של הפסיכולוג כפי שאתה מתאר אותה אינה מקצועית.
(אני מתייחסת לדברים כפי שעולים בתיאור שלך, התייחסות להתנהגות הפסיכולוג כפי שהיא אולי בפועל בפסקה האחרונה).

ראשית, ברמה העובדתית, בדס"מ שנעשה בין בגירים מתוך מודעות, רצון וכיבוד גבולות לא נחשב הפרעה נפשית. זה חומר שמופיע בקורסים של תואר ראשון, כך שזה מוכר לכל טירון. אם עמיתי העתידי יפתח את ה- DSM, הוא יוכל לראות שהסעיפים שעוסקים בבדס"מ כסטייה ירדו ממנו מזמן.
כיום לא מאבחנים אנשים עם סדיזם, מאזוכיזם או פטשיזם (כהגדרה קלינית) אלא אם כן מדובר במקרים ממש חמורים של פגיעה עצמית, בזולת או בתפקוד שדורשים התערבות אחרת יקרה אסון. מה שלפי התיאור שלך, שבו אתה מעיד כי אינך פוגע באיש, רחוק מאוד מהמקרה שלך.

שנית, פסיכולוג צריך לשמור את ההשקפות האישיות שלו לעצמו. פסיכולוג דתי לא אמור לגרום לך להרגיש שאמונה שלו טובה משלך ולנסות להמיר את שלך לשלו, פסיכולוג טבעוני לא אמור לגרום לך להרגיש שהתזונה שלו טובה משלך ולנסות להמיר את שלך לשלו, וכך גם פסיכולוג ונילי לא אמור לגרום לך להרגיש שהמיניות שלו טובה משלך ולנסות להמיר את שלך לשלו.
הטיפול נועד להיות ממוקד בצרכים של המטופל ולא בדעות של הפסיכולוג. עליו לכבד את ההשקפות והבחירות שלך גם אם הן סותרות את שלו, ולא לנסות לשנות אותן לפי ראות עיניו.
אמנם תפקידו של פסיכולוג הוא אכן לעזור לך לבחון משמעויות של משיכות, פעולות וחוויות בחייך, אבל לפי הפרשנות *שלך* ולא לפי מה שהוא קבע שנכון.
פסיכולוג טוב וראוי, עוזר לך להגיע לפתרונות שמתאימים לחייך לפי ראות עינייך ולא לפי ראות עיניו. אלו החיים שלך, אתה אמור לחיות אותם כפי שאתה חושב לנכון, כי אתה זה שתחזיק באחריות הבלעדית לבחירות שלך ותחייה עם השלכותיהן. מה שמתאים לחייו האישיים של הפסיכולוג- לא בהכרח מתאים לך. זה משהו בסיסי שמוסבר לכל סטז'ר.

שלישית, אין כזה דבר טיפולי המרה למיניות. זאת עובדה ידוע בעולם הטיפול. בדיוק כמו שאי אפשר להפוך הומו להיות סטרייט, ככה אי אפשר להפוך בדס"מי להיות ונילי. (להבדיל אלפי הבדלות- גם פדופיל אי אפשר להפוך לאדם עם משיכה לבגירים, ולכן, הטיפול באלו הוא סירוס כימי וליווי פסיכולוגי סביב השלכות הפאראפיליה, ולא ניסיונות המרה).
הדבר היחיד שעושים בטיפול שעוסק במיניות נורמטיבית (וכן, בדס"מ זה נורמטיבי, כל עוד הוא לא פוגע באיש. זה הקונצנזוס בעולם הטיפולי) הוא לעזור לאדם לעבד את החוויות סביב הזהות המינית שלו, ולממש אותה בצורה בריאה ומטיבה.

ואחרי ההבהרה הזו, יש לי מספר שאלות אליך:
האם כל מה שאתה מתאר עכשיו זאת פרשנות אישית שלך לדבריו של הפסיכולוג? או שהוא אמר לך במפורש שלדעתו בדס"מ זו סטייה?
האם המילים האלו נאמרו כתגובה למשיכה הבדס"מית עצמה? או לאחר ששיתפת בקשיים בזוגיות שהפסיכולוג הניח שהם נובעים מהבדס"מ?
המשפט "זה נכון שלפעמים זה פוגע קצת ביחסים עם בני זוג..." שאמרת תפס את תשומת ליבי, כי בדס"מ כשהוא מתוקשר בצורה בריאה ומיושם בצורה נכונה לא אמור לפגוע ביחסים עם בני הזוג.
אולי אתה, מבלי לשים לב, מתאר את הבדס"מ בצורה שלא משתמעת הכי בריאה ולכן הפסיכולוג מפרש זאת כמשהו שפוגע בך?
אני מצטרפת להצעתה של מישלי לעלות את זה לדיאלוג מול הפסיכולוג. תגיד לו מה אתה באמת חושב, תפרט לו איך זה גורם לך להרגיש כשהוא נוהג באופן הזה ולפי התגובות שלו תבחן האם לדעתך הוא ראוי להיות המטפל שלך.
בהנחה והוא באמת נוהג בגישה פטרונית כלפי המשיכה הבדס"מית שלך, חבל על הזמן שלך. אתה לא יכול לשנות אף אחד מלבד עצמך, וחבל שתוציא כסף על לנסות לשנות דעה של מטפל כשיש מספיק מטפלים טובים שגם עוזרים מאוד (כלשונך) וגם לא שופטים את המיניות של המטופלים שלהם. זאת לא עסקת חבילה שאתה חייב להתפשר עליה אם זה לא מתאים לך.
Return The Burn​(נשלט)
Return The Burn​(נשלט) • 29 במאי 2019
ואוו תגובות מעולות! תודה לכולם. אני לא מסתיר ממנו כלום והוא אכן עזר לי בתחומים אחרים. אשתדל להגיב לאחרים בהמשך, באמת תודה איזה כיף זה קהילה מקבלת ומחבקת, ולפעמים חונקת icon_razz.gif
Return The Burn​(נשלט)
Tomk69 כתב/ה:
שים לב להבחנה בין שני דברים:

א. ההיגד-בדסמ זו סטיה/הרגל רע ופאתולוגי

ב. בדסמ בשבילך ספציפית הוא דבר מזיק/משקף בעיות אחרות בחייך/גורם לך לבטא תחושות בצורה לא טובה.

תשאל אותו אם זה א' או ב'. אם זה ב' אז תשאל אותו מתי לדעתו זה כן ממקום בריא וטוב, או מה גורם לזה להיות רע דווקא אצלך?

ואם זה א', אז יש פה בעיה משמעותית בינך ובינו.

כך או כך, דבר על זה. בלי פחד, ובלי בושה להגיד שזה מקשה עליך מאוד ביחסים איתו.

כן, נראה לי נגעת בנקודה. אני חושב שזה יותר ב מ-א'. נברר בהמשך.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 29 במאי 2019
רק עכשיו שמתי לב לתגובה של Tomk69. הוא העלה נקודה מאוד חשובה, ואני שמחה שענית לו וחידדת את הדברים.
כי מתקבלת עכשיו תמונה שונה לחלוטין מהתיאור הראשוני שלך.
אם הפסיכולוג לא טוען שבדס"מ זה משהו רע בכללותו אלא רק שבמקרה שהספציפי שלך הוא משקף משהו לא טוב בחייך, הייתי מציעה לך למרות שזה לא הכי נעים, לא למהר להתגונן אלא לנסות לבחון ביחד איתו האם הכיוון הזה באמת משקף את מצבך.
מצטרפת להמלצתו של Tomk69 להתחיל מלשאול את הפסיכולוג מתי ואיך לדעתו בדס"מ נעשה ממקום טוב, ובתגובה לעלות את נקודת המבט שלך בנוגע לאיך שאתה תופס "מקום טוב" ומשם השיחה כבר תזרום.
Return The Burn​(נשלט)
היד כתב/ה:
רק אתמול או שלשום שמו את זה פה, תקרא אולי תראה לפסיכולוג:
https://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=40907
אני חושב שכמו שמישלי אמרה, תעלה את זה מולו ותדבר אתו על זה.

חחח זה רעיון לא רע בכלל icon_smile.gif
israelislave
לפני 4 שנים • 30 במאי 2019
israelislave • 30 במאי 2019
אז ככה..

אני חושב שטעית בבחירת הכותרת "הפסיכולוג לא מאמין ב BDSM"

אין מה "להאמין או לא להאמין". עיסוק של רבים ב BDSM אינו מותיר מקום ל"חוסר אמונה" זו עובדה.

ועכשו Trigger Warning לכל מי שלא מסוגל לשמוע דעה שונה משלו.

אתה, אני וכל מי שעוסק ב BDSM לקויים במידה כזו או אחרת.

ההסבר...

עשרות אלפי שנים של התפתחות הגזע האנושי והצורך לשרוד מול סכנות הטמיעו ב DNA שלנו את יצר ההישרדות וההישמרות ממה שעלול לפגוע בנו.

כל "עבד" או "שפחה", כל מזוכיסט או מזוכיסטית לא רק שנמנעים אלא מבקשים להיפגע, פיזית או נפשית או שניהם, יצר ההישרדות שלהם נפגם. למה? לעניות דעתי וממה שאני מכיר ולמדתי עד היום, טראומה בצעירותם, לא בהכרח מינית אבל בשבילם באה לידי ביטוי באופן מיני.

מה שאני מניח שהפסיכולוג שלך התכוון הוא שהצורך לעסוק ב BDSM הוא רק הסימפטום לבעיה רוחבית במבנה האישיותי של ה"עבדים"\ מזוכיסטים.

ממש כשם שיכולת ליהנות מסבלם של אחרים, או גם ואפילו צורך ליהנות מסבלם של אחרים, סבל שהסדיסט\מלכה יוצרים - כנ"ל נובע ממשהו הרבה יותר עמוק שבא לידי ביטוי במיניות.

רע או טוב?

תלוי. המבחן שלי משבגרתי והתחלתי להבין דבר או שתים בחיים היה מבחן הבחירה, האם הייתי בוחר להיות "נשלט\עבד" מרצוני החופשי? התשובה שלי היא לא!! וודאי.

האם אני שולט בזה? כן.... כלומר אני לא שם חיי בידי אדם שאינני סומך עליו במעט האחוזים, אינני עושה החלטות לא רציונליות כאשר אני חרמן, לא רודף אחרי פנטזיות כמעט בלתי אפשריות (עבד טוטאלי) שעלולות להפיל אותי בידי אנשים רעים שינצלו את חולשתי וצרכיי... כל עוד זה המצב, בסדר, ניחא.

אבל אם אתה מוכן להתמסר לכל מי שרק מוכן לקבל אותך, מחליט כאשר אתה חרמן ומתחרט שניה אחרי שגמרת, נכנס לסיטואציות שחכם לא נכנס אליהן אבל פיקח יודע לצאת מהן... אז אתה מאד מאד צריך עזרה.

נאמר פה שבפקולטות לפסיכולוגיה "אומרים ככה או אחרת"... המלצה שלי...העזר בהגיון הבריא שלך הרבה לפני שתקשיב לבוגרי הפקולטות הללו... הפקולטות הללו מורעלות אידאולוגית ויכשירו, לצערי, כל שרץ שיש סיכוי שיפגע בעתיד במארג הרעוע גם כך של החברה המערבית.
א-דום​(שולט)

Re: פסיכולוג שלא מאמין בבדסמ

א-דום​(שולט) • 30 במאי 2019
Return The Burn כתב/ה:
היי לכולם,
התחלתי ללכת לפסיכולוג שהוא לא רק בכלל ועוזר לי מאוד. הבעיה? הוא רואה את הבדסמ ושליטה בתור סטייה שיש לתקן ולהבין את המשמעות שלה. זורם אם להבין את המשמעות שלה אבל אם זה לא פוגע בי ובבני הזוג שלי ביום יום למה לנסות לתקן אותה? אני לא רוצה להחליף פסיכולוג כי הוא ממש טוב אבל לא יודע מה לעשות? מישהו נתקל בזה בעבר? מבין בנושא? אפשר לשכנע אותו שזה בסדר?
זה נכון שלפעמים זה פוגע קצת ביחסים עם בני זוג, אבל זה לא קשור רק לבדסמ. תודה לכולם על העזרה icon_smile.gif
כמו שכבר נכתב לך, לא ברור איך זה אתה תופס את הפסיכולוג שלך כ"טוב". אם הכוונה למיומן מקצועית זה לא נראה כך, כי חלק מהמיומנות היא להבין מה תפקידו. תפקידו של פסיכולוג אינו לתקן אנשים איפה שלדעתו הם "מקולקלים" אלא לעזור להם לתפוס את מצבם באופן שמיטיב איתם לפי תפיסת עולמם ואישיותם.
lumen​(נשלטת)
lumen​(נשלטת) • 30 במאי 2019
אני חושבת שלשמוע לעצות מזרים פה שקשורות בטיפול הנפשי שלך עם הפסיכולוג שלך זאת טעות ויכולה פגוע באיפול שלך...
תדברי איתו על זה. תגידו לו מה את מרגישה לגבי הצורך שלו לתקן את המיניות שלך כביכול ובטוחה שתקבלי תשובה ...

אגב מי שאמר שהסטיות פה אינם פתולוגיה...
סאדיזם, מאזוכיזם, אקסהיביציוניזם, וסטיות נוספות מוגדרות בdsm כהפרעות נפשיות...
(לא לאכול אותי זה פשוט עובדה)
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 30 במאי 2019
לומן, אם היית קוראת את השרשור הזה וההפניות ממנו, היית רואה שאת כבר לא מעודכנת. אז אני חושב שמותר לאכול אותך.