שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

צמצום

מקשיב​(שולט)
לפני 4 שנים • 28 בנוב׳ 2019
מקשיב​(שולט) • 28 בנוב׳ 2019
איה74 כתב/ה:
מקשיב,
מדהים איך בחרת ניק שלפחות לפי הדיון הזה, מעיד בדיוק על ההיפך.

ודרך אגב, גם נשלטות מחזיקות הרמון שולטים כשבא להן.

ומי שבוחר לצמצם את הוויתו (מלשון הוויה) לזין בלבד שלא יתפלא שזה היחס שהוא מקבל חזרה. אם הוא לא מביא איתו עניין, חברה נעימה, חיוך, משהו אז לפחות כדאי שזה יהיה זין ראוי ומחובר לגוף אטרקטיבי (וכמו שארקאנג'ל כתבה, שלא יהיה קריפי).
אני לא אומרת שזה אתה. הפרופיל שלך חוטא בדברים אחרים.

אז כן, ברור.... כל הנשים באשר הן פועלות כמיקשה אחת ולפי אותם חוקים, בכל רגע נתון. זו הסיבה שלא הולך לך.

צר לי. לא הבנתי במה אני מואשם ולכן גם מתקשה לענות. אם תוכלי לצטט אותי ולהסביר מה בדברים הנכתבים הפריע לך, אוכל גם להשיב. כי ממה שכתבת עולה שסה"כ אני מסכים לדבריך.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
ברייה כתב/ה:
מקשיב.
איך הגעת למסקנה שנשים נוטות לא להתפשר על מפגשים חד פעמיים, וזאת להבדיל מרוב הגברים שיסתפקו גם בלילה אחד, בגלל ש״קל להן להשיג״? 🤔

מקשיב כתב/ה:
בגלל הרוויה.

לא רק גישה פשטנית, אלא גם גישה שמשליכה מגברים על נשים ומתעלמת מהיבטים תרבותיים שעומדים במרכז ההבדלים המנטליים בין המגדרים.
מקשיב​(שולט)
אני לא מתעלם מהבדלים תרבותיים. התגובה שלי כוללות אותם.

גברים יצרו את המצב בו:
גבר ששוכב עם הרבה נשים נקרא רב שגל
אשה ששוכבת עם הרבה גברים נקראת שרמוטה

כתוצאה ממצב זה. נשים נאלצו לשמור על שמן וכבודן. ולכן גם אם אשה רצתה, היא לא הראתה זאת בגלוי (היום המצב שונה ומשתנה אבל אני מדבר על התהליך). זה הביא לכך שגברים פונים לנשים כי נשים לא מראות שהן רוצות על מנת לא לפגוע בשמן הטוב. כשנשים החלו לחוות פניה רבה מגברים, נוצר מצב שאין להן בכלל צורך ליזום פניה. כך התקבע לו המצב הנוכחי.

אבל
אם כל הגברים יעשו יד אחת ויחליטו שהם לא פונים יותר לנשים בכלל. אבל בכלל.

מה לדעתך יקרה? לי ברור מה יקרה. לך?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 28 בנוב׳ 2019
מקשיב, יצא לך פעם לראות מה הולך במחלקות אקדמיות שיש בהם רוב נשי מול רוב גברי?
למשל, בעבודה סוציאלית אתה תמצא רוב נשי. בהנדסת בניין אתה תמצא רוב גברי.
אז בעבודה סוציאלית מתקיים פחות או יותר המצב שאתה מדבר עליו, לא כי גברים "עשו יד אחת" אלא כי פשוט כשיש גברים ממש בודדים הם בחיים לא יצליחו להספיק לכל הנשים.
ונראה לך שזה מעניין מישהי? למרות שאלו הגברים היחידים בסביבה, אם הנשים לא מוצאות את הגברים האלו בטעמן, פיזית או אישיותית, לא יהיה להן אכפת מהם.
אישה לא באמת תתחיל לרדוף אחרי גבר אך ורק כי הוא האופציה היחידה בסביבה, רובן המוחלט תעדפנה להישאר רווקות מאשר להיות עם מישהו שהן לא נמשכות אליו.
ומה קורה במחלקות שבהם יש רוב גברי? הבחורות הבודדות שיושבות באולם הופכות להיות מאוד אטרקטיביות בעיני רוב הגברים האחרים, בלי קשר לאיך שהן נראות או מתנהגות.
הרוב ינסו להתחרות עליהן, גם אם אובייקטיבית הן רחוקות מלהיות מושכות עבורם.
ידוע לרוב גברים האלו שמנסים לחזר אחריהן שהם בחיים לא היו מתחילים איתן שיחה אם היה מבחר יותר גדול והיו בו בחורות שיותר לטעמם.
שאם תשים להם בטינדר תמונה של בחורה שנראת כמו יוכבד מקורס חדו"א, הם לא היו מחליקים ימינה כל כך בקלות.

וזה בדיוק מה שקורה בכלוב: הרבה גברים (לא כל הגברים, אבל מספיק מהם) מנמיכים את הסטנדרטים שלהם רק כי יש מיעוט של נשים.
הנמכת הסטנדרטים הזו היא לא מבורכת, היא לא גורמת לאף אחת להרגיש מוערצת. נשים מרגישות את החנפנות הזולה הזו שאף היא מתנדפת מאוד מהר, כי כשגבר יוצר אינטרקציה עם מישהי לא כי היא באמת מעניינת אותו אלא כי זאת פשרה, אז הוא באופן בלתי נמנע חסר סבלנות אליה ומזלזל בה גם מבלי שהוא מתכוון לכך במודע.
וכך נשים כאן אמנם מוצפות בפניות, אבל בפניות כל כך עלובות שאפילו לא מנסות להסוות את חוסר ההשקעה בדברים מינימאליים כמו לעצור שניה ולקרוא שורה מודגשת בפרופיל או אפילו לטרוח למחוק את הניק של האישה הקודמת שנשלחה לה את אותה הודעה בדיוק.
נשים, לעומתם, לא מורידות את הסטנדרטים שלהן ולא מנסות להתחבב בכוח על מי שהן לא מוצאות רלוונטי, גם אם יש מיעוט של גברים.
כן, אמנם מספרית יש פה רוב גברי, אחרי שאנחנו מסננות את כל ההזויים אנחנו נשארות עם מיעוט. ומתוך המיעוט הזה, אם נשארנו עם גבר בגיל של סבא שלנו, גבר נשוי כשאנחנו רווקות וגבר שפשוט לא נראה בטעם שלנו בצורה שמעוררת בנו חוסר נוחות, אז אנחנו נוותר גם אם זה אומר שלא נראה אף גבר בכלל בתקופה הקרובה.
מקשיב כתב/ה:
אני לא מתעלם מהבדלים תרבותיים. התגובה שלי כוללות אותם.
גברים יצרו את המצב בו:
גבר ששוכב עם הרבה נשים נקרא רב שגל
אשה ששוכבת עם הרבה גברים נקראת שרמוטה
אבל
אם כל הגברים יעשו יד אחת ויחליטו שהם לא פונים יותר לנשים בכלל. אבל בכלל.
מה לדעתך יקרה? לי ברור מה יקרה. לך?

הנשים יתחילו להתפשר על פרטנר ללילה אחד באותה התדירות בה עושים זאת הגברים? אני בספק. דווקא בהסתמך על מה שאמרת, אין קשר בין האי-נכונות של הנשים להחליף פרטנרים על תקן יומיומי לבין כמות הפניות, ושבחירותיהן תלויות תרבות (פסיכולוגיה אבולוציונית אף תטען שמדובר בהתנהגות שמסתמכת על תכונות מולדות). מנקודת מבטן של אסכולות שעוסקות בהשפעתה של הסביבה על נפש האדם, המודיפיקיציה ההתנהגותית תתרחש בהתאם למודיפיקציה תרבותית, כלומר בהתאם לתפיסתה של החברה את האישה שמחליפה פרטנרים באופן תדיר, ולא בהתאם לכמות הפניות. השינויים בתפיסה החברתית קרוב לוודאי ישפיעו גם על כמות הפניות מנשים לגברים ולהפך, אבל לא הפניות וכמוּתן יחוללו את השינוי.

אתה מחיל את הסיבתיות על הקורלציה ובכך מטעה את עצמך. אם כמות השלגונים הנמכרים בישראל משתנה בקורלציה חיובית הדוקה עם מספר הטסים לחו״ל, הרי שלא נטען שהשלגונים נמכרים כיוון שישראלים טסים לחו״ל, אלא שהסיבה לשני המקרים היא שהתחיל הקיץ.
מקשיב​(שולט)
ArchAngel כתב/ה:
מקשיב, יצא לך פעם לראות מה הולך במחלקות אקדמיות שיש בהם רוב נשי מול רוב גברי?
למשל, בעבודה סוציאלית אתה תמצא רוב נשי. בהנדסת בניין אתה תמצא רוב גברי.
אז בעבודה סוציאלית מתקיים פחות או יותר המצב שאתה מדבר עליו, לא כי גברים "עשו יד אחת" אלא כי פשוט כשיש גברים ממש בודדים הם בחיים לא יצליחו להספיק לכל הנשים.
ונראה לך שזה מעניין מישהי? למרות שאלו הגברים היחידים בסביבה, אם הנשים לא מוצאות את הגברים האלו בטעמן, פיזית או אישיותית, לא יהיה להן אכפת מהם.
אישה לא באמת תתחיל לרדוף אחרי גבר אך ורק כי הוא האופציה היחידה בסביבה, רובן המוחלט תעדפנה להישאר רווקות מאשר להיות עם מישהו שהן לא נמשכות אליו.
ומה קורה במחלקות שבהם יש רוב גברי? הבחורות הבודדות שיושבות באולם הופכות להיות מאוד אטרקטיביות בעיני רוב הגברים האחרים, בלי קשר לאיך שהן נראות או מתנהגות.
הרוב ינסו להתחרות עליהן, גם אם אובייקטיבית הן רחוקות מלהיות מושכות עבורם.
ידוע לרוב גברים האלו שמנסים לחזר אחריהן שהם בחיים לא היו מתחילים איתן שיחה אם היה מבחר יותר גדול והיו בו בחורות שיותר לטעמם.
שאם תשים להם בטינדר תמונה של בחורה שנראת כמו יוכבד מקורס חדו"א, הם לא היו מחליקים ימינה כל כך בקלות.

וזה בדיוק מה שקורה בכלוב: הרבה גברים (לא כל הגברים, אבל מספיק מהם) מנמיכים את הסטנדרטים שלהם רק כי יש מיעוט של נשים.
הנמכת הסטנדרטים הזו היא לא מבורכת, היא לא גורמת לאף אחת להרגיש מוערצת. נשים מרגישות את החנפנות הזולה הזו שאף היא מתנדפת מאוד מהר, כי כשגבר יוצר אינטרקציה עם מישהי לא כי היא באמת מעניינת אותו אלא כי זאת פשרה, אז הוא באופן בלתי נמנע חסר סבלנות אליה ומזלזל בה גם מבלי שהוא מתכוון לכך במודע.
וכך נשים כאן אמנם מוצפות בפניות, אבל בפניות כל כך עלובות שאפילו לא מנסות להסוות את חוסר ההשקעה בדברים מינימאליים כמו לעצור שניה ולקרוא שורה מודגשת בפרופיל או אפילו לטרוח למחוק את הניק של האישה הקודמת שנשלחה לה את אותה הודעה בדיוק.
נשים, לעומתם, לא מורידות את הסטנדרטים שלהן ולא מנסות להתחבב בכוח על מי שהן לא מוצאות רלוונטי, גם אם יש מיעוט של גברים.
כן, אמנם מספרית יש פה רוב גברי, אחרי שאנחנו מסננות את כל ההזויים אנחנו נשארות עם מיעוט. ומתוך המיעוט הזה, אם נשארנו עם גבר בגיל של סבא שלנו, גבר נשוי כשאנחנו רווקות וגבר שפשוט לא נראה בטעם שלנו בצורה שמעוררת בנו חוסר נוחות, אז אנחנו נוותר גם אם זה אומר שלא נראה אף גבר בכלל בתקופה הקרובה.

הדוגמה של המחלקות האקדמאיות אינה טובה. למדתי במחלקה כזו. הנשים שם חיות גם מחוץ למחלקה ושם המצב שונה.

אני לא דיברתי על כשאין הרבה אופציות אז לוקחים מה שיש.
דיברתי על מצב בו גברים (באותה כמות מספרית כמו הנשים) לא מתחילים עם אף בחורה. אבל הרי נשים גם רוצות. ואם אף גבר לא פונה אליהן, אין להן ברירה אלא לפנות בעצמן. בשלב מסויים גבר ירגיש שהוא מוצף מפניות מנשים והוא יגיב בדיוק כמו נשים כיום. מה מסובך?
מקשיב​(שולט)
[quote="ברייה"]
מקשיב כתב/ה:

הנשים יתחילו להתפשר על פרטנר ללילה אחד באותה התדירות בה עושים זאת הגברים? אני בספק. דווקא בהסתמך על מה שאמרת, אין קשר בין האי-נכונות של הנשים להחליף פרטנרים על תקן יומיומי לבין כמות הפניות, ושבחירותיהן תלויות תרבות (פסיכולוגיה אבולוציונית אף תטען שמדובר בהתנהגות שמסתמכת על תכונות מולדות). מנקודת מבטן של אסכולות שעוסקות בהשפעתה של הסביבה על נפש האדם, המודיפיקיציה ההתנהגותית תתרחש בהתאם למודיפיקציה תרבותית, כלומר בהתאם לתפיסתה של החברה את האישה שמחליפה פרטנרים באופן תדיר, ולא בהתאם לכמות הפניות. השינויים בתפיסה החברתית קרוב לוודאי ישפיעו גם על כמות הפניות מנשים לגברים ולהפך, אבל לא הפניות וכמוּתן יחוללו את השינוי.

אתה מחיל את הסיבתיות על הקורלציה ובכך מטעה את עצמך. אם כמות השלגונים הנמכרים בישראל משתנה בקורלציה חיובית הדוקה עם מספר הטסים לחו״ל, הרי שלא נטען שהשלגונים נמכרים כיוון שישראלים טסים לחו״ל, אלא שהסיבה לשני המקרים היא שהתחיל הקיץ.

אני לא נכנסתי בתגובה שלי לכל הגורמים. ציינתי אחד מהם. כבר היום החברה החילונית מסתכלת על נשים שנהנות עם גברים איך שבא להן. וזה הולך ומתחזק. מה שנותר זה מצב חוסר האיזון של הפניות. וכפי שציינתי אם הוא היה משתנה זה היה משפיע.

יש נשים שנהנות להזדיין כל לילה עם גבר אחר. אחרות מצהירות שהן לא רוצות ילדים. אחרות לא מוכנות להתחייב לגבר אחד וכו'. כך גם עם גברים. יש כל מיני.

תקראי פרופילים של נשים. "הייתי. עשיתי. מיציתי. עכשיו מחפשת קשר רציני"
רוויה או לא?
אני לא אומר שזה לא קורה אצל גברים. פשוט לנשים יותר קל להגיע לרוויה הזו. בגלל המצב הקיים של מי מוצף על ידי מי.
עדיין לא הצלחת להסביר לי איך העובדה שהגברים יפסיקו לפנות אל נשים תגרום לנשים לפנות אל הגברים שהיום הן מסרבות להם. צר לי, אבל אין שום דבר בעולם שיגרום לי לפנות אל שלושת הזוכים של השעה האחרונה שפנו אלי במילים:
אני חייב ללקק לך את הרגליים
אני יודע שאת לא מחפשת, אבל הייתי חייב לנסות
אם את לא רוצה לזיין אותי בתחת אז למה את פה?

אם יש כאן מישהי שמעוניינת באחד משלושתם, עכשיו או בעתיד כשהגברים המפתים האלה יפסיקו לפנות אל נשים, היא מוזמנת לבקש ממני את השמות שלהם. 😂
מקשיב​(שולט)
זה לא מה שטענתי. גם גברים מסננים.
אני טענתי שאם אף גבר לא יפנה לאף אשה. בשלב מסויים נשים יתחילו לפנות לגברים. יהיו גברים שיענו חזרה והן תסרבנה להן לאחר היכרות קצרה. זה לא סותר. אבל בגדול יווצר מצב שגבר לא יצטרך לפנות לאשה כי פונות אליו מספיק גם כך.
natti​(נשלטת)

Re: צמצום

natti​(נשלטת) • 28 בנוב׳ 2019
מקשיב כתב/ה:
לכולנו יש אגו וצריך לדאוג לטפח אותו. האדומות עוזרות בעניין. עם זאת יש נשים שמדי פעם מסננות מהצד שאי אפשר להמשיך ככה או משהו כזה.

אני יכול רק להציע את תרומתי הצנועה בעניין.
נשואה? תצייני בפרופיל. יש גם גברים שלא בקטע.
גיל זה רעיון טוב לציין.
אם פנויה לקשר או לא.

ברור שאת לא חייבת כלום לאף אחד. אבל כפי שכתבתי פעם למישהי: לפני שאת צועקת שיפסיקו להפגיז אותך באדומות, תחשבי על להסיר את תמונת הישבנים שלך מהפרופיל.
וכן, זכותה לשים אותה שם. אבל גם כן, זכותם להפציץ אותה באדומות.

חוץ מזה שזה יעשה לי את החיים להרבה יותר קלים. לפחות את אלה כאן בכלוב.

בעצם זה די דומה לרעיון שבפוסט הקודם שכתבתי. ממש הצטרפות מקרים.

לא שזה יעזור!!
לא משנה כמה נכתוב לר לפנות לא משנה שנכתוב מה הגבול
תמיד,יהיו את אלה שיחשבו שמה שכתוב הוא בגדר המלצה בלבד