סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אנשים באמת חושבים שנולדנו עם נטייה לבדסמ כמו הומוסקסואליות?!

ארגמןן​(אחרת)
לפני 3 שנים • 17 באוג׳ 2020

אנשים באמת חושבים שנולדנו עם נטייה לבדסמ כמו הומוסקסואליות?!

ארגמןן​(אחרת) • 17 באוג׳ 2020
אני לא יודעת לגבי הומוסקסואליות כי אני לא, אבל אני יודעת לגבי בדסמ. זה לא מולד.
זה שריטות מהילדות. ושריטות ממש לא חייבות להיות איזו טראומה גדולה או קטנה, או אונס, או אבא שעזב, או אמא שנפטרה, או הטרדות מיניות, או אלימות וכו'..
יכול להיות שגדלתם במשפחה הכי 'נורמלית', שיש בה אבא ואמא הכי 'נורמלים' ויש לכם יחסים מעולים עם ההורים, כביכול היה לכם את הכל, ועדיין.. יכולות לצאת לכם משם שריטות. כי מה לעשות, אף אחד לא לימד את ההורים להיות הורים (לא שאני חושבת שאפשר). אומרים שהאופי שלנו וכל מי שאנחנו נקבעים עד גיל 7 (אומרים זה מחקרים). זה יכול להיות התנהגויות הכי קטנות של ההורים שעשו לכם את השריטה. איפשהו בדרך, נוצר אצלנו קשר במוח בין גירוי מיני, הנאה ותשומת לב חיובית לכאב/ להשפלות וכו'..
אגב, לי אישית אין בעיה ואף לא הייתה בעיה עם אהבתי לסקס שונה, אבל כן הכרתי פה אנשים, בעיקר גברים שהתפללו לקום בבוקר בלי הסטיה הזאת. אולי כן אפשר לעבוד על זה באופן פסיכולוגי כדיי לשנות את זה (?).
מה אתם חושבים? מולד או נרכש?
נימבוס
נימבוס • 17 באוג׳ 2020
לפי דעתי אצל רוב האנשים, הסביבה היא מעל הגנים.

למרות זאת, ישנם אנשים עם נטייה לדיכאונות יותר מאחרים וכמו כן, עם סף כאב כזה או אחר.

אצלי בכל אופן, הסביבה שולטת יותר מנגנים.
זאת אומרת שמבחינתי אני יכול לעבוד על הכל פסיכולוגית.
ג'ק בלאק​(נשלט)
ג'ק בלאק​(נשלט) • 17 באוג׳ 2020
דיון מעניין..
בעיניי זה תרכובת בין השתיים, כלומר זה גם מולד וגם נרכש.

זה מתחיל ממבנה אישיות יוצא דופן( ביישן, אחד שמשתעמם נורא בקלות, אכזריות וכו').

אני יודע שגם אקטים תמימים שקורים בילדות עלולים להשפיע על המשך הדרך לדוגמא הפוט פטיש. המשחק "אוירון" המופרסם ברוב הפעמים זוהי גם החוויה המינית הראשונה של הילד הצעיר דרך חיכוך של כף הרגל באזור חלציי הילד מה שגורם למספר לא מבוטל של גברים ליצור התנייה מינית לכף רגל..

כמובן שיש עוד המון דוגמאות נוספות חלקן כבר ציינת אך לדעתי זה תמיד יהיה שילוב בין השתיים.
תמרעה המרטשת​(שולטת)
אז את אומרת שאם אני בדסמי״ת אני בהכרח נשרטתי בילדות?
זה דיי רע לחשוב שבדס״מ זה רק כתוצאה מטראומה כי זה הופך את הנטייה של אנשים למשהו פסול, כי הוא נובע כתוצאה מפגיעה כלשהי.
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 17 באוג׳ 2020
אממ יש לי חדשות.. כולנו שרוטים, כולנו נשרטנו, כל בנות ובני האדם בעולם. כל אחד במקום ובמידה אחרת.
זה לא משהו רע.. אף אחד לא יודע את המתכון המושלם להורות כי.. אין כזה.
ופסול את אמרת.. אני לא אמרתי לרגע פסול.
davy jones​(אחר){אהבת חינם}
לא חושב שזה בעקבות משהו או פגיעה כלשהי בסרגל הזמן.
אם תשאלי פה אנשים הרוב הגדול יגידו לך שמגיל מאוד קטן הם זוכרים עצמם נמשכים לכל מני דברים מוזרים
the rain song
the rain song • 17 באוג׳ 2020
בדסמ זה לא רק מזוכיזם וסאדיזם, השפלות, החפצה וכל מיני דברים שצריך להיות "שרוט" או "סוטה" כדי להנות מהם. יש בבדסמ הרבה צדדים נוספים. זה לא (רק) "עולם אפל".
בבדסמ יש אהבה עד כלות, התמסרות עמוקה דו צדדית. הבדסמ נותן לגיטימציה גם לאינטימיות וכנות יוצאת דופן.
יש בכלוב דיי והותר עדויות למערכות יחסים כאלה.
אין הרי בדסמ "אמיתי, אחד ויחיד". אני בטוחה שיש את אלו שמגיעים ממקומות קשים בילדות או חוויות שלא תמיד מודעים אליהם.
אבל אני לא אוהבת את השימוש האוטומטי במושג "שריטות" כי הוא תמיד מגיע עם קונוטציה שלילית.

אני חושבת שזה שילוב ולא נראה לי שאפשר לדעת עם מה נולדנו ומה רכשנו עם השנים. אני גם לא חושבת שרק גיל הילדות מעצב אותנו. כל בחירה שלנו וההתייחסות שלנו לתוצאות הבחירה, יכולים להשפיע. גם החיבור הנכון לבני זוג, התאמה שהיא מעבר לפנטזיות או לצרכים הבדסמים שלנו.
בקשר לטיפול, לא נעים אבל לא כל דבר אפשר לפתור בטיפול. אולי אפשר ללמוד איך לחיות באופן טוב ובריא יותר עם כל מה שנפל בחלקנו להיות.
    התגובה האהובה בשרשור
רמפול

Re: אנשים באמת חושבים שנולדנו עם נטייה לבדסמ כמו הומוסקסואלי

רמפול • 17 באוג׳ 2020
ארגמןן כתב/ה:
מה אתם חושבים? מולד או נרכש?

שילוב.

מעבר לזה, יש הבדל גדול בין אדם שהעצבים שלו שאמורים להוליך כאב גם מוליכים או מובילים להנאה (מזוכיסט), לבין אדם שנהנה מהשפלות. בדסמ זה לא דבר אחד ועל כל אחד מהפטישים ומהמשיכות שלנו צריך להיות דיון נפרד.
Gekko​(נשלט)
Gekko​(נשלט) • 17 באוג׳ 2020
אני חושב שזה יותר דומה להומוסקסואליות מאשר לפוסט טראומה או משהו כזה.

נראה שאנחנו מאוד רחוקים מלהבין לגמרי את כל הקטע של איזה שילובים של גנים גורמים למה.
ועוד להוסיף על זה את איזה השפעה של הסביבה ״תפעיל״ אותם.

הייתי אומר שלפחות הפוטנציאל מולד, אבל בגדול אנחנו פשוט טיפשים מידי בינתיים ואין לנו מושג.
עבודת אלילות
עבודת אלילות • 17 באוג׳ 2020
שאלה מהממת.
בגדול אין עמדה חד משמעית לגבי זה היום, אני מאמינה שזה כמו שנאמר מעלי שילוב של השניים. המרכיב הגנטי יהיה מידת רגישות, או אמפתיה נגיד, המרכיב החיברותי יהיה כל חוויה או הצטברות של חוויות בעולם שיצרו קשר בין משיכה מינית ורומנטית לבין כל חוויה אחרת (נגיד קשירה או פטיש, זה יכול להיות כל דבר).
יש המון חוויות שיכולות ליצור את הקשרים האלה, לאו דווקא מה שאנחנו רואים כטראומות או "שריטות", נגיד פרסומות בטלויזיה, או משפטים שנאמרו ברקע. מי שרוצה בהחלט יכולה לבצע כל מיני סוגים של טיפולים בעיקר כדי לחשוף את הקשרים, לשנות אותם זה מאוד קשה, הכרחי כשמדובר בנטייה המסכנת אותו או את הזולת.