שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ריבוי נשלטים

red-cell​(מזוכיסט)
לפני 3 שנים • 22 בדצמ׳ 2020
red-cell​(מזוכיסט) • 22 בדצמ׳ 2020
תודה על המחמאות, תמשיכו לריב בנושא שאין לכם מושג קלוש בו, כולכם דרך אגב.

תהיו בריאים.

ובעיקר תלמדו דרך ארץ.
starduskonfire
starduskonfire • 22 בדצמ׳ 2020
נחמד לקבל שיעורי דרך ארץ מאדם שמתפרץ לדיון בלי להתעמק בדיעות של הצדדים, טוען שאף אחד לא מבין בנושא, ואז מפוצץ את איש הקש שהוא הביא איתו.
חבל שלא סיימת עם מייק דרופ.
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 22 בדצמ׳ 2020
זה נחמד לשמוע הטפות מאדם שאין לו מושג קלוש בגנטיקה ואבולוציה, כמות האיוולת שהפצת פה היא דיי נדירה גם בפורום הזה.

ואם הבנת שדבריי כוונו לדארקן, אז גם פה אתה טועה.
starduskonfire
לפני 3 שנים • 23 בדצמ׳ 2020
starduskonfire • 23 בדצמ׳ 2020
בא הגאון המשכיל יודע דרך ארץ מה היא, להציל את הפורום מאיוולת.
הביא איתו שלל טיעונים מוחצים, דיעות מנומקות, מחקרים מהמנים.
אה רגע... לא זה לא קרה...
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
starduskonfire כתב/ה:
בא הגאון המשכיל יודע דרך ארץ מה היא, להציל את הפורום מאיוולת.
הביא איתו שלל טיעונים מוחצים, דיעות מנומקות, מחקרים מהמנים.
אה רגע... לא זה לא קרה...

הוא דווקא הביע את דעתו, בניסוח קצר ומדויק. אתה יכול להסכים אתה ויכול שלא, ויכול אף לבקש שינמק. לא כל מה שמנוסח מסורבל יחשב דיעה כמו שלא כל מה שמנוסח בקיצור קולע אינו דעה. האורך מצביע על פיזור מחשבה, הקוצר על הדיוק שלה.

מארק טוויין כמובן אמר זה יותר טוב: If you want me to give you a two-hour presentation, I am ready today. If you want only a five-minute speech, it will take me two weeks to prepare.”
starduskonfire
דרקן כתב:
"ג'ון, זה מאוד פשוט: אבולוציה זה עניין של כמה צאצאים שורדים מספיק זמן להתרבות, לא של שום דבר אחר. אתה צריך להראות לא איזה התנהגות רווחת, אלא איזה התנהגות מובילה ליותר צאצאים שמתרבים."
צאצאים ביולוגים, הם המוקד באבולוציה ביולוגית.
אני לא דיברתי על אבולוציה ביולוגית, למרות שאתה ממשיך להתעקש על כך.
אני דיברתי על אבולוציה תרבותית, ששם הצאצאים הביולוגים רלוונטיים רק בהקשר של הקשר הסמביוטי בין התרבות להוסט הביולוגי שלה.
דבר נוסף שאתה ממשיך לפספס זה שאני לא טוען שמונוגמיה היא הסיבה לכך שהתרבות שגשגה.
אם אתה לא מוכן להכיר שקיימים מנגנונים אבולוציונים לא ביולוגים, כל הדיון הזה לא שווה הרבה כי אנחנו לא חולקים בסיס שיחה.
אז אני יוצא מנקודת הנחה שאתה מכיר בכך שיש למשל אלגוריטמים אבולוציונים, אם תרצה אשלח לך אפילו דוגמאות קוד.
הבאתי לך מאמר על עניין דומה בהווצרות של שפה.
אני יוצא מנקודת הנחה שאתה מוכן לשקול את ההתכנות שתרבות (בניתוק מהביולוגיה שהיא רוכבת עליה) יכולה להפגין תכונות דומות.
אם אנחנו על אותו דף עד כה, אז הנה הטענה והנימוק:
לתרבות יש תכונות, אנלוגית לתכונות ביולוגיות, וחלקן אפילו זהות כמו שיתוף פעולה.
התכונות התרבותיות מקודדות במסורת, חוקים, מנהגים, ונאכפות ע"י שיימינג, משטרה, צבא, אנלוגית לדי אן אי, תהליך השכפול, תיקון טעויות, וכו.
התכונות עוברות מוטציה, ע"י פרוגרסיבים שדורשים שינוי תרבותי, הגירה והשתלבויות של מסורות אחרות בכף כלע, אנלוגית לשינויים בדי אן אי מקרינה למשל.
לכל מוטציה יכול להיות מחיר ורווח, לפעמים במקביל, וזה משפיע על הכשירות של הדי אן אי, או אנלוגית לסט חוקים תרבותי.
ברגע שמוטציה בסט החוקים החברתי הופכת את הסט למתאים פחות לקהילה, למשל (וזו רק דוגמה פשטנית שלא לוקחת את כל המורכבות בחשבון) סקס רק אחרי חתונה בעבר הייה חוק עם רווח גדול
במניעת מחלות מין, מניעת ילודה לא רצוייה וכו, ומחיר קטן (יחסית לאוכלוסיה אוטוריטארית) של הגבלת החירות. עם המצאת הגלולה ועליית האינדבדואליזם
המחיר הפך גדול, והרווח קטן. אפשר לצפות שהחוק הזה יתנוון, או יגרור את הפופולריות של סט החוקים שלא יכול לתת לתכונה הזו להתנוון.
מה שהופך סט חוקים תרבותי לכשיר יותר, זה לא כמות הצאצאים הביולוגים אלא הסבירות שעוד פריט ביולוגי יאמץ את סט החוקים הזה (וולנטרית או בכוח)
ועוד יותר כשיר אם אותו פריט ביולוגי יפיץ את הסט החוקים הזה הלאה, ועוד יותר כשיר אם הסט לא גורר מחיר עתידי לכשירות של התרבות, כלומר יכול להיות שסט חוקים פופולרי מאוד בטווח הקצר, אבל הרסני בטווח הארוך.
זה פועל אגב בצורה שמזכירה מערכות סימביוטיות לכל גווניה (פרזיטיזם, קומנסליזם, מוטואליזם)

אם עד כה אתה זורם איתי, אני יכול לקשר את עניין הפוליגמיה\מונוגמיה באותו אופן כמו סקס לפני החתונה.
זו תכונה ככל התוכונות עם רווח ומחיר. גם ברמה של התרבות, וגם ברמה של ההוסט הביולוגי.
אין פה שום טענה לעליונות מעבר להבחנה שהתכונה יוצאת עם ידה על העליונה --בשלב הזה--.
והסבר על אחד מהמחירים שפוליגניה גווה.
בעתיד עלול להתברר שהייה מחיר נסתר למונוגמיה, וכל התרבויות שקידשו אותה יכחדו.
starduskonfire
בראי, רד ללא ספק הביעה דיעה, רק שהוא התחיל בזה שחבריו לדיון לא יודעים כלום על הנושא ואז המליץ ללמוד דרך ארץ.
אני נוהג לבקש נימוקים ולהכנס לדיון עם אנשים שמעלים את רף הדיון, לא מורידים אותו.
דרקן הוא יוצא דופן מיוחד ואיתו אני מוכן לדון גם אם הוא מוריד את תרבות הדיון icon_smile.gif (דרקן רק פליז קח את זה בהומור)
starduskonfire
רד, יאפ, קשקשני. עם יותר מדי זמן פנוי להגיב לפלוצים יודעי כל כמוך.
מל, no pic didn't happen