צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טריגר - אונס #him2

Chucha
לפני 3 שנים • 27 בינו׳ 2021
Chucha • 27 בינו׳ 2021
diangelo כתב/ה:
Chucha כתב/ה:

כשהפרובוקציה גדולה מהתוכן היא נשמעת חזק יותר ממנו. .

את בוחרת למה להתייחס.
את גם מחליטה מה היחס בין הפרובוקציה לתוכן.
שתי הבחירות שלך בלבד, ואת לא יכולה לכפות אותם על אחרים (על זה אנחנו מסכימים) אבל גם לא לטעון שהבחירות האלה קאנוניות.

בכל מקרה,
הטיעון שלי הוא שבמלחמת המינים, הגבר הוא החתול והאישה העכבר.
כך היה מאז ומעולם.
שינויים תרבותיים חדשים במערב מנסים להתעלם מאמת כלל עולמית ועל זמנית זאת.
אי אפשר לדרוש מהחתול להיות צמחוני, כשם שאי אפשר לדרוש מהעכבר להיות טורף.
מה שכן אפשר לעשות, זה רגולציה של המציאות הזאת.
הרגולציה הזאת במערב השתבשה.

אישה שלא מבינה מה זה "לעלות לקפה", ולא מבינה שלהכנס להתקלח בבית של מישהו זר לא משדר סקס בדרך, לא יכולה להאשים גבר שיכור וחרמן על כך שלא קרא את אותותיה הסמויים והמעודנים. בטח שלא חמש עשרה שנה מאוחר יותר, ובטח שלא כזה המילה שלה נגד המילה שלו.
וזה מצב גרוע. זאת באמת בעיה קשה.
וברור שיש פה הרבה נשים שסובלות מכך. העולם אכזר, והחיים הם סבל.
ושוב, נכון שאי אפשר לצפות מעכבר להיות צמחוני, או מאישה לקחת אחריות על בחירותיה, אבל הרגולציה צריכה להיות שוויונית, ולשקף את ההגיון, הטבע והמוסר.
ועל זה נאמר Caveat emptor.

טענת פה מספר רב של דברים. עם רובם אני לא מסכימה. אני לא אכנס לכולם כי אני לא רואה אין אי פעם נצא מזה. ובוא, לשנינו יש דברים מעניינים מזה לעשות icon_wink.gif

אני יכולה להגיד לך על עצמי, כדוגמא, ביחס ל"אישה שלא מבינה", שעד שלא ידעתי לא ידעתי.
כלומר, הייתי צריכה לעבור דרך כמה מקרים עגומים יותר או פחות בשביל להבין את זה. זה לא בדיוק מסר שנמסר לנו (נשים וגברים) לאורך כל חיינו בשביל שנשכיל לדעת ש"נשים חייבות להיזהר מגברים ולכן להניח תמיד שהן מועדות לטרף" (הנחה שאני לא מסכימה איתה, אבל גם בהינתן שהיא אמת, זה לא המסר, הגלוי לפחות, שהחברה מחנכת אותנו עליו, לכאורה). כלומר, לרוב המסר הגלוי הוא: כולם שווים, ותקשורת וכו. בפועל- המציאות היא הרבה פעמים של כוחנות ופגיעות (לא רק בהקשר מגדרי. כללי, כקוד של בני אדם).

אני חושבת שאתה באמת מעלה בעיות קשות, אגב. לנשים ולגברים. אבל הנחת המוצא שתמיד יהיה פער, מלחמה, וכוחנות ביחסים האלה- ולא גם שיח של רצון- זו כנראה אי ההסכמה הבסיסית שלנו.

אגב, מעניין שהבאת את caveat emptor כי ממה שאני מכירה (וזה ממש לא הרבה) עם השנים התפיסה כלפי זה השתנתה ודווקא מניחה יותר אחריות מוסרית על הצד המוכר, ולא רק הקונה. כלומר, יש הבנה שיש כאן אחריות הדדית להוגנות ולחוסר מרמה.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
diangelo כתב/ה:

אישה שלא מבינה מה זה "לעלות לקפה", ולא מבינה שלהכנס להתקלח בבית של מישהו זר לא משדר סקס בדרך, לא יכולה להאשים גבר שיכור וחרמן על כך שלא קרא את אותותיה הסמויים והמעודנים. בטח שלא חמש עשרה שנה מאוחר יותר, ובטח שלא כזה המילה שלה נגד המילה שלו.
וזה מצב גרוע. זאת באמת בעיה קשה.
וברור שיש פה הרבה נשים שסובלות מכך. העולם אכזר, והחיים הם סבל.
ושוב, נכון שאי אפשר לצפות מעכבר להיות צמחוני, או מאישה לקחת אחריות על בחירותיה, אבל הרגולציה צריכה להיות שוויונית, ולשקף את ההגיון, הטבע והמוסר.
ועל זה נאמר Caveat emptor.

זה לא הגיון הטבע ובטח שלא המוסר. ההגיון של המוסר אומר שאם אתה רוצה להכניס מישהי למיטה, אתה לא מזמין אותה לקפה, אלא לסקס. ואם אתה רוצה להזמין אותה לקפה בתקווה שזה יוביל לסקס, אתה מכין לה קפה ואחר כך מאותת לה שאתה מעוניין ביחסי מין ולא מושך אותה בשיערות ומצמיד את הפרצוף שלה לזקפה שלך. אם הגברים לא הפנימו שהם כבר לא אנשי המערות (ולדעתי רובם כן הפנימו ולכן לא ברור לי הצורך להסביר ולהצדיק את אלה שלא), שיחזרו לצוד ממותות או לחילופין שילמדו לכבד את האחר. ההתעלמות שלהם מחוקי החברה העכשווית נובעת מבחירתם האישית ואין זה משנה אם היא מושכלת או לא.
וזאת הרגולציה השוויונית — לא משנה כמה אתה חרמן או שיכור, או עד כמה הצד השני חסר אחריות, כאשר אתה מבצע פעולה שחודרת את המרחב האישי של האחר, תברר אם הוא מעוניין בכך.
Jeanne
Jeanne • 27 בינו׳ 2021
שימוש בהומור וסרקזם כדי לעורר דיון או להעביר ביקורת נעשה מאז ומתמיד. וזה כלי לגיטימי לגמרי, ומאוד יעיל. וכן זה גם חלק מחופש הביטוי.
מעבר לזה שדיאנג'לו הגדיל לעשות ושם אזהרת טריגר מאוד ברורה בכותרת. כך שלמי שקשה מידי להתעסק בחומרים כאלה, יכול להמנע מזה.

אי הנוחות מול הפוסט היא מכוונת ואמורה לגרום לנו לבדוק מה מעורר אותה. ואיזה שאלות היא מעלה.

אני לא מסכימה עם הנחת החתול ועכבר כהתנהלות גורפת. אבל זה כן חלק מהקונטקסט של העולם שבו הפוסט הזה והמציאות מתקיימת. אולי כי עכברים חיים בפחד קבוע מחתולים או עם מודעות ומשנה זהירות מחתולים בעולם. ואי אפשר להתעלם מהמציאויות הללו.

אני חושבת שזה פוסט חשוב, ויש על מה לדבר כאן. מה לעשות שהמציאות מורכבת לאללה. כמו שכבר כתבו פה מעלי כמה אנשים.
אבל גם אם לא, עדיין אין שום סיבה לצנזר אותו.

ואפשר לדבר על המקומות האלה בדייטינג. ואפשר גם לדבר על סיטואציות לא נוחות שגברים מוצאים את עצמם בהם שבה הם נפגעים. כמו שכבר עלה כאן.

תכלס אם לא היה את המשחק המפגר הזה שבו גברים "נדרשים לרדוף" היה הרבה יותר כיף ופשוט. ואם ננטרל את החתול עכבר, אז מה קורה כשזה שני חתולים.. מעניין מה גברים שיוצאים עם גברים חווים מהבחינה הזו, האם יש שיח כזה סביב הסכמה ופגיעות? או שתי עכבריות.
Porxelain doll​(נשלטת)
Porxelain doll​(נשלטת) • 27 בינו׳ 2021
ההשוואה השטוחה בין נשים לגברים ממש מגחיכה את השיח ומעוררת בי בחילה וגועל אבל גם קצת חיוך של שמחה על כמה אנשים נאותים בקלות להביך את עצמם בפומבי ככה.

אישה באותה סיטואציה בדיוק לא תרגיש לעולם כמו גבר. מטבע הדברים היא תחוש הרבה יותר חלשה, חשופה, פגיעה ומאויימת

- כי גברים חזקים יותר מנשים וזאת ידיעה שהיא הולכת איתה בראש ומשפיעה על התגובה שלה באותה סיטואציה
- כי גברים ולא נשים המציאו את הרעיון של לבעול באלימות, כאקט של שליטה מגדרית
- כי היא חיה בעולם שבו היא נחווית כמין מדוכא (פחות מבעבר ועדיין)
- כי הבניות חברתיות על מגדר הסלילו אותה גם בסיטואציה כזו לנסות להכיל, לרחם וללטף על פני להיות אגרסיבית ולהציל את עצמה
- כי אותן הבניות חברתיות גם בונות אצלה את התחושה שהיא האשמה ועל כן אפשרויות הפעולה שלה גם אחרי האונס מצטמצמות
- כי לפי איך שבחדר 4 ובתחנת משטרה ובבית משפט יתייחסו אליה כאישה, עדיף לה לסתום

ואת כל זה אני אומרת רק למקרה שיתקלו בזה נשים שנפגעו בעברן ויחוו את הפוסט הזה כפוגעני ומטרגר

את כותב ההודעה אין לי עניין לחנך. אז לך בא לי רק לומר: איכס.
Porxelain doll​(נשלטת)
Porxelain doll​(נשלטת) • 27 בינו׳ 2021
ועוד כי זה כיף,
מצחיק שאנשים שולפים את המונח חופש הביטוי כדבר של מה בכך.
אין פה ולא אמור להיות פה חופש הביטוי, מן הסתם.
יש גבולות ברורים באשר למה מקובל לייצר עליו שיח בקהילה (הזו ואחרות) לעומת מה שלא מקובל.

למלא דברים שאנשים רוצים לומר ושמבחינתם זה לגיטימי אין כאן מקום וזה ממש בסדר, ככה זה צריך להיות. יש לא מעט ביטויים שהם פוגעניים ולא צריך לתת חופש לכולם.

וגם, התבטאויות דומות שיגיעו מגבר או אישה בחיים לא יכנסו תחת אותה הקטגוריה.
starduskonfire
starduskonfire • 27 בינו׳ 2021
- כי גברים ולא נשים המציאו את הרעיון של לבעול באלימות, כאקט של שליטה מגדרית

חחח איזה אמירה בורה ומיזאנדרית. אני מציע לשלול ממך את החופש להפיץ את הפייק ניוז הפסודו היסטורי והפוגע ברגשות גברים הזה.
diangelo​(שולט)
diangelo​(שולט) • 27 בינו׳ 2021
starduskonfire כתב/ה:
- כי גברים ולא נשים המציאו את הרעיון של לבעול באלימות, כאקט של שליטה מגדרית.

בחיים שלי לא ראיתי כזה מקבץ מהודק של שטויות והשלכת ביטויים פרוגרסיביים.
יום טוב לך, גבירתי.
diangelo​(שולט)
Jeanne כתב/ה:
תכלס אם לא היה את המשחק המפגר הזה שבו גברים "נדרשים לרדוף" היה הרבה יותר כיף ופשוט. ואם ננטרל את החתול עכבר, אז מה קורה כשזה שני חתולים.. מעניין מה גברים שיוצאים עם גברים חווים מהבחינה הזו, האם יש שיח כזה סביב הסכמה ופגיעות? או שתי עכבריות.

אבל זה לא משחק. זה הכלל. פשוט ככה זה. גברים "נדרשים" לרדוף בגלל מערכת ההפעלה שלהם.
ברור שהיה הרבה יותר כיף ופשוט אחרת. גם היה יותר כיף ופשוט אם לא היתה אלימות בעולם.

לפעמים זה באמת שני חתולים, ואז אף אחד לא מרגיש קרבן.
אצל ההומואים, למיטב ידיעתי, זה לא קיים כי השפה ברורה לכולם.
שתי עכבריות לעולם לא יפגשו, זאת אכסיומה, כי תמיד תהיה עכברית יותר חתולית מרעותה....
diangelo​(שולט)
ברייה כתב/ה:

זה לא הגיון הטבע ובטח שלא המוסר. .....

מעניין שאת דורשת מהגבר להביע את רצונו בצורה מילולית וישירה, אבל לאישה את משאירה ספקטרום של איתותים רפים ומעורפלים. התואילי להסביר את זה?

"מאותת לה"?
זה מה שהאישה בסיפור עשתה. אותתה שהיא רוצה סקס.
האיתות לא מספיק מעודן? אין זאת אלא כי היא אישה גסה, ולכן יש להבהיר לה בצורה גסה שאתה לא מעוניין. לדבר איתה בשפה שהיא תבין.

"כבר לא אנשי המערות"
האמנם?
עשרת אלפים שנות חקלאות מחקו לחלוטין מאות אלפי שנים של אבולוציה? אתמהה.

"שיחזרו לצוד ממותות".
גברים צדים עבור נשים ממותות כל הזמן.
רק הנשים הפסיקו למלא את החלק שלהן בעיסקה הקדומה הזאת.

חשוב להבין שיש הבדל גדול בין להיות מאנייק (לא רגיש, אגוצנטרי, לא מתחשב, מניפולטיבי או שקרן) לבין להיות אנס. אין חוק פלילי שאוסר על אדם להיות מנייק.
גם מאנייקים פוגעים בזולת, אבל האינטרס החברתי לעצור אותם מתגמד מול האינטרס החברתי לאפשר התנהלות טבעית, מבלי לטבוע בביורוקרטיה של תביעות ומאסרים.