צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חלק, בוש או מסופר יפה?

ScatNerd
לפני שנתיים • 31 במאי 2021
ScatNerd • 31 במאי 2021
זה לא רק הריח עצמו, יש בזה גם מוטיב מסויים של זלזול שמושך אותי.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
יולי Yuli כתב/ה:

(ד"א אני מזדהה אתך, גם אני לא מתעסקת בדברים האלה וקשה לי להבין איך זה שלאנשים יש העדפות ספציפיות על כאלה פרטים. אבל אם כבר נכנסנו לזה אז מעניין מה תגיד icon_smile.gif)

זאת לא הפעם הראשונה שלנו, יולי. כבר דיברנו על זה בפוסט על תמונות, אם את זוכרת.

אני חושבת שחוסר ההסכמה שלנו נובע לא בהכרח מנקודת מבט וסדרי עדיפויות, אלא מהאופן בו אנחנו מבינות את מקור המושג ״אסתטיקה״. לדוגמא, נימוסין אלה לא סתם חוקים שבוקר אחד מישהו החליט לקבוע ואחרים רצו אחריו בנעליים מבריקות, כובעים ועניבות תואמות גרביים. חוקי הנימוס באים להגן על הסביבה מפני חוסר נעימות. לא מנומס להפליץ בחברה מסיבות מובנות, להתעטש בפה פעור כי הנתזים מסכנים את הסביבה, לחטט בשיניים ולשחק עם נזלת, גם מסיבות בריאותיות, לדבר בנייד בזמן ארוחה כי הסובבים רוצים לאכול בשקט. כשמרכיבים מלתחה צריך להתאים את הצבעים כי התאמה בין צבעים יוצרת הרמוניה ואדם שלבוש בטוב טעם יוצר רושם נעים יותר בעיני סובבים אותו. כנל לגבי שיער הערווה. לענג אורלית אדם ששיער ערוותו מגולח או מסודר הרבה יותר נעים, כי השיערות לא נתקעות בין השיניים, התחושה בלשון חלקה יותר, גם המגע של עור חשוף בלשון מורגש טוב יותר ללא המחיצה הפרוותית. הנועם הזה אינו מחייב ואינו מקיף. למשל, אנשים מדברים בנייד במהלך ארוחה ולסביבה שלהם לא תמיד אכפת, אבל אם מישהו יעיר ויגיד שזה מפריע לו, כולם יבינו למה.

כך שאני חושבת שאם תתיחסי לפרמטר החיצוני כאל סמל שמסמל תהליך פנימי מורכב וברוב המקרים לגיטימי ולא כאל איזו קפריזה ריקה מתוכן , יהיה לך קל יותר להבין את מי שיש לו העדפות ספציפיות.

אני לא נמשכת אל גברים עם שיער פנים מהרבה מאוד סיבות וביניהן כי אני אוהבת לראות את פניו של האדם אתו אני נמצאת במערכת יחסים אינטימית במלואם. זאת לא קפריזה, אלא צורך שמייצר חוסר נוחות אמתי כשאינו מתמלא. בנוסף, מגע של זקן, שפם ופי כמה זיפים מעורר תגובה אלרגית שמתבטאת בגדר ואדמומיות בעור שלי. ולכן, כשאני פוגשת גבר לא מגולח, אני מיד דוחה אותו על סף עוד בטרם השיקול האמתי מגיע אל ההכרה שלי. כלומר, באופן תת הכרתי.
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 31 במאי 2021
אני עושה חצי חצי, חצי מגולח וחצי לא.

ככה אני מוכן לכל מצב.

זה מאפשר גם מצב לשתיים.

הכל זה עניין של פרספקטיבה,

ותלוי בזווית.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני זוכרת את הפוסט ההוא ברייה icon_smile.gif נראה לי שהגענו למיצוי שם, לא? כלומר, תענוג לדבר איתך, אבל לא נראה לי שמישהי מאיתנו תזוז מהדרך שלה icon_smile.gif

אני רואה נימוס ואסתטיקה כמו שאת רואה אותם, רק שגבולות הגזרה שלי שונים. אני חושבת שאמור להיות גבול כלשהו למה שאנחנו דורשים מאנשים. אני מניחה שגם אצלך יש גבול, הוא פשוט נמצא במקום אחר. עד כמה אנחנו אמורים להקריב מהנוחות האישית שלנו כדי שלאנשים אחרים יהיה נעים בעין? עד כמה יש לנו לגיטמציה לצפות מאנשים *שישנו* משהו בגוף שלהם כדי שיהיה לנו יותר "אסתטי"?

אני מתלבשת יפה למשרד, כדי שלאנשים יהיה קל ונעים לעבוד איתי. אבל גם תמכתי ב"מחאת המכנסונים", כי יש גבול.
ומה דעתך על הנקה בציבור? לגיטימי? לדעתי כן. למרות שיש אנשים שזה לא נוח להם לראות את זה. כי הזכות של תינוק לאכול, והזכות של אמא שלו להאכיל אותו, יחד עם הזכות שלה לצאת מהבית עם התינוק שלה ולא להיות כבולה לבית, קודמת לזכותו של הציבור הרחב לא לראות הנקה (בעיני).
ומה עם הדרישה ללבוש ביגוד צנוע כשאת עוברת בשכונה מסויימת? מקובל עלייך?

אני יכולה להמשיך עם הדוגמאות, הנקודה שלי היא שכל חברה קובעת לעצמה (לאו דווקא במודע) איפה הגבול, מה הגיוני לדרוש מאנשים ומה הגיוני יותר להתרגל לקבל אנשים כמו שהם. לדוגמה, בחברה שלנו מצופה מאנשים להשתדל להתייפות, אבל לא מצופה מאנשים "מכוערים" לעשות ניתוח פלסטי כדי להרוויח את הזכות להסתובב ברחוב. החיכוכים נוצרים כשאין הסכמה על הכללים הלא כתובים האלה, כמו למשל בעניין ה"צניעות" (שהוא בעצם חוסר הסכמה על מידת החשיפה של עור אנושי שלגיטימית במרחב הציבורי. רובנו בעד בגדים, רק הכמות היא האישיו).

יש דברים בגוף של בן הזוג שלי שאולי יש לי העדפות לגביהם, אבל בסופו של דבר הוא בן אדם ולא מוצר, ואני בוחרת לי בן זוג לפי מכלול ולא לפי מפרט טכני, וזה לא מרגיש לי נכון לבקש מבן אדם לשנות משהו בגוף שלו כדי לשרת איזו העדפה שלי. זה גוף של בן אדם. כמו שאני לא יכולה לשנות את הטעם של השפיך שלו. אני מניחה שיכולתי להגיד שהטעם לא נעים לי ולא ארד לו בגלל זה. אופציה אחרת הייתה להבין שזה הטעם ואין ממש מה לעשות עם זה ולהתרגל.
בשבילי שיער גוף הוא חלק נורמלי מגוף של בן אדם ולא נראה לי הגיוני להתעסק בזה, לא יותר משאני מתעסקת עם תנוכי אוזניים. וגם הוא מתייחס אלי ככה - אני לא מרגישה שהגוף שלי עומד למבחן ושיש איזה רף שאני צריכה לעמוד בו כדי שלא יגעל ממני. בעיני זו דרך טובה להתייחס לאנשים.
(ואני מניחה שמה שקורה ביניך לבין הפרטנרים שלך מתאים לאיך *שאת* חושבת שכדאי להתייחס לאנשים).

האם תבקשי ממישהו לעשות ניתוח פלסטי כי הפנים שלו לא לטעמך? לא נראה לי. ואת מבלה הרבה יותר זמן בלהסתכל על מישהו ממה שאת מבלה בללקק אותו.
אבל כן תבקשי להתגלח.
וכן תבקשי להחליף חולצה.

אני פשוט עוצרת בנקודה אחרת ממך. שמה את הגבול במקום אחר. אני כן אבקש להחליף חולצה. לא אבקש להתגלח.
את מדברת על מה שאסתטי בעינינו. אני מדברת על מה שפולשני בעינינו. שני הדברים האלה איכשהו מתאזנים, כל אחד והאמצע שלו. כל אחד והפשרה שלו בין הצורך להתחשב בסביבה לבין הצורך להרגיש בנוח עם הגוף שלנו ולא לעשות בו שינויים דרסטיים כדי לרצות אדם אחר. רק מיקום האמצע זז בהתאם לדובר הספציפי.

אני גם נותנת את הדעת עך כך שהסרת שיער גוף (בניגוד לגזיזת ציפורניים למשל) היא לא עניין הגייני אלא תרבותי.

אם זקן דוחה אותך אז הוא דוחה אותך, אין לי מה להתווכח עם זה. גם אני נרתעת מסממנים שמזכירים לי חוויות לא נעימות. זה עניין אישי וספציפי. אז אם יש לך העדפות מפשעה, זה עניין שלך. זו נראית לי רזולוציה מאד גבוהה, אני מעדיפה לא להתעסק בזה ולשחרר את עצמי מהמחשבה שיש פה משהו להתעכב עליו, אך כאמור זה עניין של טעם. לדעתי ככל שיש לנו יותר דיעות והעדפות על גופם של אחרים, כך נמצא את עצמנו יותר מחפיצים את הזולת. אני יותר נהנית כשאני בוחרת פרטנרים לפי אישיות ומקבלת את הגוף שלהם כמו שהוא ומקבלת באהבה את המגוון האנושי. כמו שאמרתי בדיונים קודמים - זו הדרך שלי, אני נהנית ממנה ולכן ממליצה עליה. אין לי שאיפה שנגיע להסכמה על אמת אבסולוטית כלשהי.
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 31 במאי 2021
תלוי מי האשה שעומדת מולך.

אם היא שולטת היא צריכה להיות שעירה .מפני שהשערות
מוסיפות לה סמכות,וגילוח מוריד ממנה את הכוח והעוצמה
כלפי הנשלט.

אם היא נשלטת רצוי שתהיה מגולחת.או לפחות מקוצצת.
מטפורה
מטפורה • 31 במאי 2021
מתהפך כתב/ה:
תלוי מי האשה שעומדת מולך.

אם היא שולטת היא צריכה להיות שעירה .מפני שהשערות
מוסיפות לה סמכות,וגילוח מוריד ממנה את הכוח והעוצמה
כלפי הנשלט.

אם היא נשלטת רצוי שתהיה מגולחת.או לפחות מקוצצת.

ומה תעשה מתחלפת?

(סתם סקרנית לדעת כמה רחוק אפשר לקחת את הפורמליזם הזה).
tiny lemon

רק מדייקת

tiny lemon • 31 במאי 2021
שסוגיית התספורת נוגעת לפות/וולווה ולא לואגינה.
ואגינה=נרתיק=החלק הפנימי (:
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 31 במאי 2021
חלק לנשים, לא אוהבת על עצמי שום אופציה אחרת וגם לא על אחרות (במקרים שיש סיבה שאדע מה קורה שם אצלן כמובן 😈)
מסודר לגברים (לא חלק בשום אופן)