לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מזבח

דברים שאני רוצה שתקרא
לפני יום. 25 בפבר׳ 2020, 18:01

בית הבלט הישן נפתח מחדש בדצמבר. הזמן היה אמור להיות מספיק בהחלט עבור העלאת בלט החורף, בדיוק בזמן שבו האנשים יבחרו להשתתף באירועים סגורים שלא כוללים גשם וקור. שנה ארוכה שהוא היה סגור לרגל שיפוצים, בעקבות מספר תאונות משונות שהביאו לפירוק חלק ניכר מהתפאורה של אגם הברבורים וחלקים מרצפת העץ היפהפייה נסדקה.

ההפקה לחורף הקרוב היתה הבלט "קופליה", והחזרות היו בעיצומן. כעת עומר עמד, מזיע כולו בתום הריקוד של המערכה הראשונה. אל האולם נכנסו בסערה וברעש זוג גברים מבוגרים וכרסתנים. שניהם אחזו בכוסות קפה וחיוכים היו מרוחים על פניהם.

מישהי לחשה מאחוריו שאלו האנשים שקנו את הבלט. הוא שמע על זה, כמובן. מר שמעוני ומר שץ, רכשו את הבלט והצילו אותו מהסגירה הצפויה. הם אלו שהשקיעו את הכסף בשיפוץ.

ריטה, מנהלת המופע, נתנה הוראות להסתדר למערכה הראשונה מחדש, ולהציגה בפני האדונים הנכבדים. אלכס ונטע, הלא הם סוואנילדה ופראנץ, כוכבי הבלט, החליפו ביניהם גלגולי עיניים זעופים. הם שניהם עבדו שנים רבות בתחום, והפטרונים החדשים שלהם היו לדעת שניהם בדיחה, ברברים נבערים שלא הבינו יופי ודיוק מה הם.

המוזיקה החלה, וכן הרקדנים. עומר היה בין רקדני המשנה, אחד מנערי הכפר המחזרים אחרי קופליה היפה. מאשה, הרקדנית שגילמה את קופליה, אכן היתה מושא חיזוריו המהוססים של עומר, גם מחוץ לבמה. הוא הכיר אותה שנים ארוכות, מאז שהיו ילדים ורקדו יחד בחוג בלט, עליו שילמו הוריו המאמצים. הוא לא היה בטוח שמאשה ידעה כמה חשקה נפשו בה, כמה יפה היא היתה בעיניו. מצד שני, הוא לא היה בטוח לחלוטין שאיננה יודעת. כל פעם שדיברו מצא עצמו מנסה להצחיק אותה, גורם לה להסמיק ומסמיק בעצמו ברגע.

נטע רקדה את החלק שלה, והנה אלכס הצטרף. שניהם רקדו את ריקודיהם המושקעים, היפים, הארוכים, בעוד אנשים כמו עומר, ועומר עצמו, שימשו תפאורה יפה לתנועותיהם. כשהצליח, הוא הגניב מבטים לכיוון הבעלים החדשים של הבלט, שנראו שבעי רצון ועיניהם בורקות באור של תקווה להרוויח לא מעט מהעסק בו השקיעו.

לפתע, והיה זה אכן פתאומי וחד, נע החליקה ותפסה באלכס להתייצב. קריאה מבוהלת נפלטה מפיה, ואלכס אחריה רטן.

"מה זה?! איזה מן תנאים זה?!" הוא צעק מיד אחרי זה. "יש שמן על הרצפה! שמן! איזה מין מקום אתם מנהלים פה?! זו בושה וחרפה!" ריטה מיהרה לנסות להרגיע. לא ייתכן שיש שמן על הרצפה של הבלט. היא בוודאי לא היתה שם קודם לכן! אבל בעוד היא בוחנת את הרצפה, טיפות נספות טפטפו מן התקרה החשוכה מעליהם.

"אני לא צריכה את השטויות האלו! יש לי הצעות עבודה בכל אירופה!" צווחה נטע. כשהיא רקדה היא היתה כל כך יפה ואצילית. כשהיא פתחה את הפה, אז הופיעה הבעיה. היא היתה קרפדה מבפנים, עם מראה של ברבור. מיד לאחר שקמו צעקותיהם, ליווה אותה אלכס אל מאחורי הקלעים, יחד עם ריטה ובעלי הבלט שמיהרו להצטרף ולנסות להרגיע את הרוחות.

מאחורי עומר, התלחששו הרקדניות. הן אמרו שזו הרוח של הבלט, בבהלה מוחלטת. הוא חשב שזו פאניקה מגוחכת, אבל לא אמר כלום.

כעבור דקות ארוכות, חזרו ריטה והאדונים, שץ ושמעוני, בפנים מודאגות.

"איך אנחנו בדיוק מעלים מופע עוד שבועיים כשאין לנו רקדנים ראשיים, אה ריטה? מה נעשה? כל הכרטיסים נמכרו. יש לנו שמונה בתי ספר שמגיעים!" אמר אחד מהם בייאוש יללני כמעט.

"בינתיים, עומר יכול להחליף את אלכס. הוא מכיר את כל הריקודים שלו והוא מדייק רוב הזמן. מאשה יכולה להחליף את נטשה. כלומר, את נטע."

"אני לא יודע..." הוא אמר. "זה מאוחר. הם יספיקו ללמוד את הכל לפני מופע הפתיחה?"

"הם כבר יודעים את הכל! רקדנים, למקומות!" קראה ריטה, וכל אחד מצא את מקומו לתחילת הסצינה הראשונה. האדונים התיישבו באולם, המוסיקה החלה. עומר רעד מהתרגשות, ואז החל לרקוד. זו ההזדמנות הגדולה שלו. להיות פראנץ! הדמות הראשית! כל הצעדים שלו נחתו נכונים, רכים כשחיזר אחרי סוונילדה, חדים יותר כשהשתעשע עם בני הכפר. הוא היה בחלל נפלא וריק ממחשבה, שבו הגוף שלו עושה את מה שלמד לעשות כמעט שני עשורים.

בסוף הסצינה הראשונה שלו, ריטה עצרה אותם, והאדונים מחאו כפיים נלהבות. ריטה ירדה מהבמה סמוקה, אך מרוצה. גם עומר הרגיש כך. החזיר את נשימתו וריאותיו התמלאו באוויר מהול בשמחה. סוף סוף. התפקיד שלו!

לפני יום. 25 בפבר׳ 2020, 11:22

כתבתי קצת. אולי עוד מעט אעלה את זה. החלק הראשון לא כל כך בדס"מי. שאר הסיפור- מאוד. לפחות, איך שהוא בראש שלי. 

לפני 3 ימים. 23 בפבר׳ 2020, 7:14

היא מחובקת ועטופה. אני מחבקת ועוטפת. אנחנו מדברות בלי לדבר, ואז פורשות כל אחת למחשבותיה. היא למחשבות הקטנות שלה, ואני למחשבות הגדולות שלי. או אולי זה הפוך?

אנחנו שקטות ביחד. מרגיש לי כאילו אני מכירה אותה שנים, למרות שרק עכשיו היא נולדה. אפילו לא ארבעה חודשים.

איך אומרים- יש לי גבינה שמתיישנת יותר זמן מזה!

 

היא נרדמת לי בידיים.

לפני 4 ימים. 22 בפבר׳ 2020, 21:24

איך לא להיות אחת?

 

ישבתי לכתוב.

לפני שבוע. 16 בפבר׳ 2020, 7:57

היום. אחרי יותר מארבעה חודשים. צמרמורות בכל הנפש.

 

בסולם מאחד ועד בוב מארלי עושה מטאל- כמה מוזר זה שחלמתי על נשלט מהסוג הגרוע ביותר? כזה שרוצה לצאת, להיאנס על ידי כל העולם ואשתו, ולחזור למלכה שתאנוס אותו כעונש על שנאנס? שואלת בשביל חברה.

לפני שבועיים. 13 בפבר׳ 2020, 0:17

עונת העיטושים של חיי מחזירה בסערה תרופת סבתא של מכשפה אירופאית עתיקת יומין, מאי שם בין גרמניה, צרפת ובלגיה. מתוך החורשים והעמקים הפוריים מגיע הפתרון לצינון הנפוץ. 

אז שמכשפה ארצישראלית כמוני לא תלמד ותיישם (או תשלח ליישם בשמה)?

 

כוס מים רותחים מבעבעים. 

מיץ מלימון שלם ועסיסי, מוכן להתפקע. 

כף דבש למלכות. 

2-3 סנטימטרים של שורש ג'ינג'ר מעמקי האדמה, טחון טרי לתוך המרקחת. 

 

לערבב היטב ולבשל על אש קטנה חצי שעה, או שעה למיטיבי כשף. 

להתפלל, כמובן.

לשתות עם עוגיה או משהו מתוק בעודו חם.

תודו לי בתגובות. 

לפני שבועיים. 12 בפבר׳ 2020, 10:12

אף נוזל. גרון כואב. בלי הצרידות שתעשה אותי איימי ווינהאוס או עדיף- ג'ניס ג'ופלין. הכי סקסי שלי עד היום. 

 

תרופות סבתא ומרק יתקבלו.

(רק תניחו על מפתן הבית, אני כבר אאסוף מכוסה שמיכות כמו גרוק אנושית).

לפני שבועיים. 7 בפבר׳ 2020, 23:41

אני אדבר על מה שאני רוצה מתי שאני רוצה. אתה יכול לשבת, לשתוק, להגיב במקומות הנכונים בהתלהבות הראויה.

 

וכדאי לך שתהיה קשוב. יש מבחן בסוף.

לפני שבועיים. 6 בפבר׳ 2020, 0:57

כל התוכן הבא נכתב כבדיחה ובהומור. נא לא לקחת ברצינות. אפילו לא קצת.

 

1. קדושים דבריו: כל מה שאומר השולט האדון שלך הוא קדוש ואין לערער על דבריו בשום דרך. וממש תסתמי. 

2. כואב: אז כואב. אז תבכי. מה לעשות?!

3. אפטרקר: זה לחלשות. נשלטת אמיתית מחייכת עם זרע בפה וממשיכה הלאה.

4. פומביות: כל מי שמכיר אותך צריך לדעת שאת כלבת שולחן תחת. את אף פעם לא ממש בנאדם. 

5. הישמרי מזרים: כל מי שמדבר איתך הוא נגדך. המשפחה, החברים, הנשלטות האחרות שלו, הנשלטים האחרים שלו, הכלב של אשתו- כולם נגדך. אל תדברי עם אף אחד מלבדו. 

6. תקבלי זרים: הוא רוצה להוסיף נשלטת? תנשקי לה את הרגליים. הוא רוצה שעוד גברים יצטרפו אליכם? תגידי תודה. הוא רוצה שגברים אחרים ישתמשו בך? הוא אלוהי. 

7. יחס: תמיד תתייחסי אליו ותלטפי את האגו. גם כשהוא טועה. במיוחד כשהוא טועה. בוא צריך ניחומים. גם- לפחות 70 הודעות ביום, בכל שעה אפשרית, מתוך שינה. והוא לא צריך להגיב לך, חצופה! חכי בסבלנות. 

8. לכרות ברית: איך הוא ידע שאת שלו אם את לא מסומנת? קעקוע, פירסינג, צלקת, חריטה של השם שלו ואפילו גדיעת איבר. כל מה שיזכיר לך שהוא תמיד מעלייך. 

9. האורגזמה: שלך לא חשובה. רק שלו. עדיף שתעשי ברית, שלא תחשבי מחשבות של סוטה.

10. הכנעה: תיכנעי לו לחלוטין. כשהוא מבקש שתצליפי בו עם עוד בחור גדול בשם קובי- אל תשאלי שאלות. בשביל מה את נשלטת?

 

 

זה לא ברור? זו בדיחה. ממש ממש גרוטסקית. אל תגזימו בבקשה.

לפני 3 שבועות. 2 בפבר׳ 2020, 14:44

מוסתר זה טוב עכשיו.