סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

If the shoe fits

אזהרה: הקריאה יכולה לגרום לסיוטים כחולים. על ביצים כחולות אני לא לוקחת אחריות.
לפני חודש. 2 באפר׳ 2020, 19:38

כשעשיתי סדר בארון מצאתי ספר שהוא נתן לי פעם. הספר בכלל לא נועד להיות בשבילי, ואין לי מושג בכלל למה הוא נתן לי אותו סתם ככה פתאום באחד הימים, פשוט שלף אותו וקשקש בעט הקדשה קצרה, שאזכור. ואני זכרתי, אפילו שהוא בכלל לא נועד להיות בשבילי. ואני, לא ברור אם נועדתי להיות בשבילו או בשביל מישהו בכלל. אבל הייתי. השתעשעתי  ברעיון לחפש את הכתובת שלו באינטרנט ולשלוח לו את הספר חזרה, עם איזו תת-הקדשה מתוחכמת. מתוחכמת היה אחד הדברים שכמעט ולא הצלחתי להיות מולו, אפילו שחכמה אני כן, אולי הרבה יותר ממנו. הוא תמיד ראה דרכי. 
היום קל מאוד למצוא אנשים באינטרנט. אפילו פעם כשרק הכרנו הצלחתי לדלות עליו פיסות מידע, כמו איפה עבד בעבר ובאיזו שנה סיים את התואר בטכניון. זה בכלל לא חשוב, אבל ציינתי את זה בפניו מתישהו, לא כדי להתגאות בכישורי הסטוקריות שלי, אלא כדי שידע. סיפרתי לו כמעט כל דבר, מה שבדיעבד היה כנראה דיי מטומטם כי מה זה מעניין מה החברה הזאת אמרה ואיזה דבר מצחיק קרה בעבודה. אבל הוא הקשיב וצחק, ואמר שאני מעבירה לו את הזמן היטב בנסיעות על ציר חיפה תל-אביב. 
היום הוא כבר בטח לא היה מתעניין בי. אני כבר לא צעירה ותמימה. החיים מתחו ותלשו, הלבינו שיערות, והשאירו כתמים של שמש על העור הלבן לבן שלי, שהוא כל כך חיבב. 
יש אנשים שמדמים יחסי שליטה להתמכרות לסמים או אלכוהול, ולמרות שיש בזה משהו, במובן של דבר שגורם לך אושר אבל יכול להיות הרסני במהותו, ההשוואה דיי פשטנית. דבר אחד שכן דומה הוא התחושה הזאת של מכורים גמולים של control, כשפתאום אומרים לעצמם, "מה יקרה אם אשתה כוסית יין ביום הולדת? אנשים אחרים שותים מדי פעם והם בסדר". זהו בדיוק, ש*הם* אולי בסדר, אבל המתמכר כנראה לא, ולכן עדיף לו לוותר לגמרי ולשכוח. לשכוח את הריח של סיגריה, את החמצמצות של יין, את התחושה של גוף נדחף בעוצמה לתוכך, את הקולות שהוא עושה כשהוא גומר. 
אני חושבת שכמעט שכחתי, לפחות חלקים. אני כבר לא זוכרת היטב איך נראו הידיים שלו, הגדולות, שלעיתים הריחו כמו קלמנטינה כשהוא דחף לי אצבעות לגרון. את הפנים שלו אני זוכרת. גם את הזין שלו. בכל זאת, ראיתי אותו מקרוב דיי הרבה. 
אולי זה לא הגיוני במיוחד, אבל היום אני חושבת על היחסים האלה כעל משהו טהור, בתולי. אפילו שזה נראה הפוך לגמרי, מלוכלך ומכאיב, שלא נועד להתקיים. כשאני מדמיינת עכשיו "דייט" בדס"מי אני חושבת על איך *צריך* אולי להתנהג, אבל אז לא חשבתי. זה פשוט קרה. כשזחלתי אליו על הברכיים זה היה כי ככה הרגשתי, והצורך העז לדחוף את הראש בין הרגליים שלו מעולם לא היה מתוך מחשבה ש"ככה מתנהגים בבדס"מ". מבחוץ בכלל לא הייתי מגדירה את זה כיחסי שליטה אילולא הכרנו בפורום הזה, ולא היו כמעט שוטים אזיקים או חבלים. בעיקר ידיים ולשונות וגופים חמים, שכאילו נועדו לעשות בדיוק את זה, כל אחד מהכיוון שלו, ורק זה עם זו לאותו רגע.
גם הטוב היה אוסף של רגעים, שאם יכולתי לאסוף אותם על כף ידי, לבטח הייתה נשרפת מעוצמתם. את הרגעים הרעים לא ניתן לאסוף, אלה חילחלו לתוך העצמות והקרביים כמו חומצה, שהדבר היחיד שהצליח לסתור אותה היה נוזלי הגוף שלו. הגוף החסון הזה, שעבר לא מעט, שהעביר לא מעט, שפעם שכבתי לצידו ושיננתי כל קפל, כל צלקת וכל נקודת חן, כאילו אצטרך לזהות אותו יום אחד בסוף העולם, כאילו בכלל היה לנו עולם, והיה ניתן לסיים אותו מתישהו. 
מצאתי את הכתובת שלו דיי בקלות, וכתבתי אותה על מעטפה חומה גדולה אליה הכנסתי את הספר. בלי הקדשה. הוא כבר יבין, אפילו שאני לא מבינה מה המטרה בכלל כרגע ולמה זה הגיוני, כי זה לא. 
המעטפה נשארה על השולחן, לצד מכתב מהעירייה וחשבונית מקומטת של שופרסל. בינתיים. כי זה לא. 

לפני 3 חודשים. 25 בפבר׳ 2020, 11:48

הדבר הראשון שהוא עשה אחרי שחזרתי היה להוציא את המשקל מתחת למיטה. תמיד הייתי רזה, אבל כבר לא הייתי בת עשרים. מהמספר שיצא שם הוא עשה מינוס שמונה, כתב על דף עם תאריך של חודש קדימה, והדביק על הצג. לא שקלתי ככה מאז כיתה ו'. 

אתם מבינים, זה לא שאכפת לו מזה בכלל. הוא פשוט יכול. ולי אכפת מזה. ושני הדברים האלה הם הבסיס להכל.  

השפלה הופכת לכניעה, כניעה הופכת להתמסרות, התמסרות הופכת לתלות אוניברסלית בלתי מתפשרת (כמעט כתבתי פה אהבה).  

בבוקר הראשון שישנו ביחד, צחצחתי שיניים בחדר האמבטיה כשהוא נכנס, לקח את מברשת השיניים מהיד שלי והעיף אותה, והצמיד את כפות הידיים שלי לכיור. "אל תזוזי". כמובן שאת המשחה שהייתה לי בפה לא יכולתי לירוק. אז נשארתי ככה מי יודע כמה זמן (שעתיים), מקללת בלב את כל העולם, אבל לא זזה.

כשהתובנה תחלחל תמיד כדאי שתהיה מולך מראה, כדי שתזכרי מה היית, ומה את, ומה תהיי בכל מקרה גם אם תחליטי שמעכשיו את קופסת נעליים.  

כבר מזמן הפסקתי לחשוב על יחסי שליטה במונחים של היגיון, במובן של מה יוצא לכל אחד מזה. השאלה "למה" לא רלוונטית ומפסיקה להישאל בשלב מסוים, ובעובדה הזאת יש המון נחמה.

זה כמו במשחקי מחשב של פעם, שיש פס כזה של "חיים". את יכולה לבחור להיות מעכשיו ולתמיד סביב האמצע של הפס. באופן לא שכיח יקרה משהו ממש ממש רע, כמו מוות של מישהו, ואת תרדי כמעט עד למטה, ולפעמים יקרה משהו ממש ממש טוב, כשתעמדי מול החופה או כשתלדי את הילד שלך, ואז תהיי הכי למעלה לזמן מסוים. עכשיו תדמייני שהיית יכולה לעבור ברגע מהכי נמוך להכי גבוה, ולהפך. לא כי קרה משהו מיוחד, אלא כי מישהו הקיש באצבעות שלו או הסתכל עלייך או אמר לך מילה.

כשעזבתי אמרתי לו שכל דבר שהוא נוגע בו נשבר או נהרס. ועדיין הדבר היחיד שרציתי בעולם היה את הידיים שלו עליי. אני עדיין מנסה לשכנע את עצמי שזה על אף, ולא בגלל. 

לפני 8 חודשים. 31 באוג׳ 2019, 12:51

פעם הכרתי מישהו שהגיע לארץ לסירוגין בנסיעות עבודה, אבל גר רוב הזמן בצרפת. שמעתי ממישהי נוספת שהכירה אותו שיש לו ידידה טובה שם, לסבית שנכנסה להיריון מתרומת זרע, והוא עוזר לה לגדל את הילד. זאת הייתה לכאורה הסיבה שהוא לא נכנס בעצמו לקשרים רציניים, אבל אני חושבת שהוא פשוט נהנה מקשרים לא רציניים הרבה יותר. 

הוא דווקא היה קושר בחבלים בצורה רצינית למדי, ותמיד היה אומר לי להוריד את השרשרת מהצוואר כשנפגשנו, "כי אני רוצה לחנוק אותך". 

הוא לא היה הטיפוס שלי בכלל. אני פחות בקטע של pretty boys שיש להם מגירת קרמים ובשמים שלא תבייש בחורה ממוצעת, אבל העולם מפתיע לפעמים, כי הוא היה סקס מעולה. 

הייתה תקופה שהתרגלתי להירדם עם ריח של גברים זרים במיטה שלי, ולפעמים הם היו מתערבבים לי על הכרית או על העור עד שלא ידעתי להבחין מה שייך למי, ולמי אני שייכת, אם בכלל. 

הייתה לי גם מרפסת שהשקיפה לפארק, עם שולחן קטן שעליו מאפרה עם סיגריות מכל מיני סוגים, שהוחזקו בין שפתיים שונות, לפני או אחרי שהתערבבו בי, מפזרים את נוכחותם במציאות שלי כאילו הייתה להם משמעות. 

אני בכלל שונאת כשמעשנים, אבל אני אוהבת גברים שעושים מה שבא להם, בעיקר כשבא להם אותי. זה כולל גברים שמורידים לי את השרשרת, אוספים לי את השיער או פותחים לי כפתור בחולצה, כאילו לוקחים בעלות מראש על הווה ועתיד קרוב, משחררים אותי מהצורך להבין את אלה, או לתכנן אותם למוות.

אני לא אוהבת שנשארים לישון, זה מציאותי מדי. מעדיפה שישאירו ריח על הכרית ובדלי סיגריות ויעזבו, ואני אוכל להתקלח ולהחזיר את השרשרת, וללכת לישון לבד, כדי שלא אצטרך להבין אותם או לתכנן אותם למוות, כאילו הייתה להם משמעות. 

אבל לפעמים העולם מפתיע. 

לפני 10 חודשים. 6 ביולי 2019, 9:28

לפעמים אני יכולה לבכות מסתם משהו, למשל להתחיל לבכות באמצע הרחוב בגלל ציפור שנרטבה בגשם. במצבים אחרים אני לא מצליחה לבכות בכלל, אפילו אם מישהו מת או שקרה משהו ממש רע. 

הוא תמיד ידע לזהות את המצב השני מבין אלה, לעיתים הוא גם היה הגורם לו. לא הייתי צריכה לבקש שיגרום לי לבכות, הוא היה רואה על הפנים שלי שתקוע לי משהו בגרון. הרבה פעמים בכלל לא סיפרתי לו מה בדיוק קרה, זה כבר לא היה משנה אחרי שבכיתי את נשמתי. 

לפעמים הצורך היה אחר, להצטמצם לנקודה של ריק דומם. הוא היה לוקח חבל ומתחיל ללפף סביבי, בלי להשקיע בקשירות אמנותיות מורכבות, פשוט עוטף בעוד ועוד חבלים, יותר כמו ממיפיקציה רק עם חבלי ג'וט מעובדים. כשהוא היה דוחף לי לפה חבל/גאג/תחתונים, הדבר הבא היה ללפף לי סביב היד מטפחת קטנה לבנה מבד עדין. כשלא היה לי פה המטפחת הייתה מילת ביטחון, ואם הייתי נותנת לה ליפול הוא היה עוצר. 

לרוב הוא היה סוגר לי גם את העיניים, מדי פעם אפילו שם לי אטמי אוזניים. יש כאלה שמשתמשים במוזיקה, אבל לדעתי זה יותר לייט. כשבאמת סוגרים אותך בשקט של עצמך, יש כמה רגעים של פחד תהומי, כשאתה מקשיב לפעימות הלב ולנשימות שלך בסאונד מוגבר, ומפתח סוג של קלסטרופוביה פנימית. האמת היא שאנחנו כלואים בתוך עצמנו תמיד, העולם פשוט מסיח את דעתנו מהעובדה הזאת.

אחרי שהפחד משתחרר אפשר להתמסר לשקט, להצטמצם לקיום נקודתי ושום קיום בכלל, בזמן שמישהו בורא אותך, מהמצח עד לכפות הרגליים, גורם לך להכיר בקיומם של כל האיברים שלך ואז לשכוח מהם אינדיבידואלית. 

אני מרפה את השרירים פרט לאלה ששומרים לי על היציבה במידה ונדרשת. האיברים שנוגעים ברצפה הם כמו שורשים, ובאחיזה אין כל מאמץ. הראש שלי מתרוקן מתוכן, מותיר רק ניגון מטרונומי של קיום פיזיולוגי בסיסי, הישרדותי, שלפתע הופך לברור ומודע, כל כך מודע שאפשר אפילו להאט את הדופק במתכוון, אחרי שעושים את זה מספיק זמן.

מחשבה אחת ויחידה נותרת, מתנגנת כמו מנטרה בזמן שאני לופתת את המטפחת כאילו שהחיים שלי תלוים בה. לא לעזוב. 

לפני 11 חודשים. 15 ביוני 2019, 21:18

יש לי כמה קטעים מוזרים, בינהם העובדה שאני לא מסוגלת להשאיר כלים בכיור. לא כפית, לא פותחן, לא כוס שרק שמו איתה מים בעציץ. 

יום אחד כשעוד גרנו באותה דירה הוא נכנס הביתה, אני בדיוק שטפתי כלים ונותרה לי כוס אחרונה בכיור. היא כבר הייתה ביד שלי מלאה בסבון כשהוא אמר לי "תעזבי את הכוס ובואי לכאן".

"רגע, אני כבר מסיימת".

"תעזבי את הכוס ובואי לכאן, עכשיו".

עמדתי והסתכלתי עליו לרגע, שכאילו לקח אלפי רגעים, ושמטתי את הכוס מבין האצבעות.

הכוס התנפצה לעשרות חלקיקי זכוכית שקופים שהתפזרו על הרצפה כפסיפס, ממלאים את רוב המסדרון הצר שהפריד בין המטבח לסלון.

לא הפסקתי להביט בו כשעשיתי את הצעד הראשון על גבי הזכוכיות, והמשכתי להסתכל עליו בלי למצמץ עד שעמדתי ממש מולו, משאירה אחרי שביל של דם, זכוכיות ובועות סבון. 

הוא הסתכל עליי במבט המהורהר והשותק הזה שלו, שתמיד נראה לי כמו כעס שליו להפליא, כמעט נטול רגש, מה שלא מרגיש הגיוני כל כך כשמדובר בכעס, אבל מה בכלל הגיוני בכל הדברים האלה. 

ואז הוא סטר לי, חזק, וכשניסיתי להמשיך לעמוד על הרגליים ולהתנגד לתנופה הרגשתי לראשונה את הכאב החותך בכפות הרגליים שלי. 

אני מעולם לא ידעתי למצוא פרצוף מרוחק ושליו ברגעים כאלה, ואפילו שבלב שלי הרגשתי מאוד חזקה, הדמעות התחילו לאיים להתפרץ.

בשתיקה הוא הרים אותי ולקח אותי לחדר האמבטיה, הושיב אותי על השיש ליד הכיור והוציא מהמגירה ערכת עזרה ראשונה ופינצטה.

את הזכוכיות הוא הוציא אחת אחת, מנגב את הדם ומחטא באלכוהול לסירוגין. בכל אותו הזמן הוא לא אמר מילה, מדי פעם הסתכל עליי לרגע, ולא יכולתי לומר אם הוא ממש כועס עליי או ממש רוצה לזיין אותי. כנראה שכמו תמיד, זה היה שילוב של שניהם יחד. 

כשהוא סיים להוציא את כל הזכוכיות, הוא הסתכל עליי שוב, ואני כבר לא הצלחתי לעצור את הדמעות. בלי לומר מילה, הוא הניח את היד שלו, זאת שהתלכלכה בדם, על הירך שלי, מלטף כלפי מעלה. הוא התרומם אליי, וביד השנייה תפס את השיער שלי והטה את הראש שלי אחורה. עכשיו היד עם הדם ניגבה לי את הפנים בגסות, מורחת דמעות הצידה, ואז שולחת אצבעות ארוכות בריח של ברזל וחומר חיטוי עמוק לתוך הפה שלי. 

ברגעים כאלה אני מרגישה לפעמים שאני מתנתקת מהגוף של עצמי וצופה עליי מהצד, בתחושה מעורבת של חוסר היגיון, גועל, אהבה וחרמנות לא ברורה. הכל עובר בסלואו מושן, כאילו המוח שלי רושם את הרגעים האלה לפרטי פרטים, כדי לספר לי אותם אחר כך גם בעוד שנים רבות, בלי שאוכל למחוק אותם, או את הגבר הזה, מתוכי.

כשהאצבעות שלו עדיין בגרון שלי ורוק מתחיל לטפטף מהקצוות של הפה, הוא נצמד אליי, והיד הרטובה עברה אל בין הרגליים שלי, מוציאה ממני את הקול הראשון שהעזתי להוציא בחדר האמבטיה הזה באותו הערב. השיש הקר כבר להט והרטיבות הפכה אותו לחלקלק, אז הוא נאלץ לתפוס אותי חזק באגן כשהוא הכניס את הזין שלו לתוכי, עדיין בלי לומר מילה. 

כשהוא זיין אותי ככה, והרגליים שלי הקיפו אותו, דמיינתי את שבילי הדם שמתנקזים על הגב שלו, כמו ברית של אחדות נאלמת, חסרת היגיון, שאי אפשר למחוק אותה, גם בעוד שנים רבות.

הזכוכיות במטבח תמיד יהיו הניצחון הכי הגדול שלי, ההפסד הכי כואב שלי, או כמו תמיד- שילוב של שניהם יחד. 

לפני שנה. 21 באפר׳ 2019, 19:48

גם לי סיפרו פעם על אהבת אמת לנצח נצחים, על נסיך שמציל נסיכה והם חיים באושר עד.

דיי מהר גיליתי שזה יותר דומה לחצי חינם בערב חג, כשכולם רבים על חתיכת הבשר האחרונה ואף אחד לא שם דאודורנט. 

התובנה הזאת איחרה משום מה להגיע לאני הבדס"מית, שהמשיכה להאמין ביחסי שליטה אמיתיים, מקודשים כמעט, מוחלטים בהחלט. 

עד היום יש לי קושי לתפוס יחסי שליטה כמשהו אנושי, ארצי, של בני אדם טועים שהולכים לאיבוד מדי פעם, אפילו אלה מבינהם שיש להם כוונות טובות במקור. 

הדבר שאולי הכי הרגיז אותי הוא שולטים ותיקים, "אמיתיים", שלא ממש מתייחסים לעובדה שמישהי מקולרת למישהו אחר, ופשוט פונים אליה ומתחילים איתה. בלי טקסים, בלי קוד מוסר בדס"מי (מה, אין??), וגם אם היא מסרבת בהתחלה, הם יכולים לנסות להסביר לה שזה יהיה לה נחמד מדי פעם להנות קצת. 

מה זה יחסי שליטה "מדי פעם?" בשאר הזמן היא בקומה? אני מבינה את זה שלא כולם עושים את זה כמשהו טוטאלי כל כך, ויכול בהחלט להיות סטוץ בדס"מי או יזיזות בדס"מית, אבל אם אתה מצהיר שאתה שולט טוטאלי לא בנאלי, מוחלט בהחלט, לפחות תשמור על הכבוד שלך ושל מי שמולך ואל תסתור את עצמך אחרי חצי דקה.

אני לא איזו קדושה בדס"מית וזה לא שמגיע לי להדליק משואה בצורת פלאג אנאלי לצלילי היט מי בייבי. גם אני לא תמיד התנהגתי בהתאם לקוד המוסר המוזר שיש לי בראש, בעיקר בהתחלה כשעוד לא ידעתי בדיוק איך להגיב לדברים ומתי מותר לי לסרב. אם מישהו ביקש ממני ללכת פעם לעבודה עם פלאג בתחת, זה כנראה לא ממש קרה, וגם בשיחות זימה של "עכשיו תגעי בעצמך, תכניסי את זה לשם ואז תוציאי ותכניסי למקום אחר" כנראה שבכלל פתרתי תשבץ היגיון תוך כדי שאני ממלמלת "כן... אוחח...". אני רוצה להאמין שבסוף למדתי לא להיות עם הגברים שהבחירות שלהם פחות לטעמי, ועדיין. לפחות השתפרתי בלפתור תשבצי היגיון.

אז הייתי אנושית, מדי פעם, אבל כשחיכיתי ערומה על רצפה קרה כדי שמישהו ירים לי את הראש ויגיד לי להסתכל עליו, הייתי קדושה. וגם הוא, אפילו. 

לפני שנה. 6 באפר׳ 2019, 20:07

פעם ישבנו בבית קפה מול הים, אחרי שרבנו שוב ואמרתי לו שאני לא יכולה להיות יותר. הוא בא לאסוף אותי עם רכב חלופי כי שלו בדיוק נהרס בתאונה באופן בלתי הפיך, וברדיו התנגנו שירי ארץ ישראל הישנה, כאילו לא נהרסה גם היא, באופן שניתן לתיקון רק בבית קפה מול הים.

כבר מהתחלה בהיתי בכיס התפוח שלו, שהיה בולט בצורה ריבועית למדי. למה לו לשים קופסה מרובעת בכיס...? פאק! מקום רומנטי, שירי ארץ ישראל, קופסה מרובעת. היצור הבלתי כביל הזה מתכנן להציע נישואים? ממתי הוא מציע דברים? חשבתי שאנחנו נגד כל המוסד הזה ונספחיו. מצד שני, טבעת היא סוג של קולר קטן ולגיטימי, ואני בדיוק מנסה לברוח (שוב), אז אולי זה הזמן לקיצוניות (שוב).

הזמנו מילקשייק עם קצפת והוא אמר שהוא קם לשירותים. הסתכלתי עליו מתרחק פנימה במחשבה שהנה הוא הולך להפעיל את הזיקוקים ולהכין את נגני הפילהרמונית של בת ים שבטח התחבאו מאחורי הספות. לקח לו זמן, ואני בינתיים מצאתי לי חתולה שחורה שהתכרבלה לי על הברכיים.

כשהוא חזר המשכנו לדבר על דברים של סתם, עד שפתאום הוא הושיט יד לכיס עם הריבוע והוציא ממנו קופסה קטנה. "הבאתי לך משהו". דפיקות הלב שלי בטח הבהילו את החתולה שכבר ירדה מהברכיים שלי ועברה לספה ליד. 

הוא פתח את הקופסה ואני גיליתי שם חפץ מתכת קטן, דמוי צבת, שלא דומה בכלל לטבעת. "זה מצבט כוס". אה. דמיינתי את נגני הפילהרמונית עומדים בתחנת האוטובוס מנסים לתפוס טרמפ, ואת הזיקוקים נגנבים על ידי ערסים. 

כלום לא השתנה, חשבתי לעצמי. אני רק חפץ קטן בקופסה מרובעת, שאפשר להכניס ולהוציא מהכיס, לפתוח ולסגור, ואז לשים במגירה נעולה. "לא. אני לא רוצה". ככה פשוט, סירוב, התקף לב קטן, מוות זמני, אני ממש בסדר רק שאני לא. "אוקיי". הנה, אצלו זה באמת פשוט. לפתוח, לסגור. 

הוא רצה לקחת אותי הביתה, אבל אני גרתי קרוב ואמרתי שאני מעדיפה ללכת ברגל. את הקופסה הוא השאיר על השולחן בזמן שהוא התרחק משם, והחתולה השחורה חזרה לשבת לי על הברכיים. 

כשהצלחתי לעמוד על הרגליים היה כבר מאוחר, וכשהתחלתי ללכת לכיוון היציאה פתאום אחד המלצרים שאל, "היא שייכת למישהו?" הסתובבתי כדי לענות לו שכבר לא, אבל אז הבנתי שהוא מדבר על החתולה, שהוא החזיק על הידיים כאילו תפס אותה באמצע פשע נוראי, ונראה כאילו תכף יזרוק אותה לכלא. "היא שלי, תודה". 

החתולה נשארה אצלי עוד כמה שנים, השתזפה במרפסת שהוא אהב לעשן בה ותפסה את הצד שלו במיטה, שלפעמים היו בה גברים אחרים. וככה חיינו עוד קצת, כאילו כל הדברים בעולם, ניתנים לתיקון. 

לפני שנה. 25 במרץ 2019, 20:56

איכשהו מעולם לא נמאס לי מריקוד ה"מי ישבר קודם", אחרי שהוא מבין עם מי יש לו עסק וכבר לא מפחד שארוץ החוצה בוכה תוך כדי חיוג זריז למשטרה, ומתחיל באמת להכאיב לי. 

זה נשמע מאוד פואטי להכאיב ולכאוב עד הקצה, אבל בסופו של דבר לעיתים מדובר בשני מטומטמים שמנסים להוכיח משהו, לעצמם או לאדם הזר שמולם, כאילו בנו את הרגע הזה מאינסוף נקודות שבירה שאספו בחיים, ואם ישרדו אותו יוכלו להצהיר בגאווה על אי שבירות (או אי שפיות).

אני החלטתי שאני אף פעם לא נשברת, גם לא מול הדביל הכי גדול שלא יודע בכלל מה הוא עושה. אני אגמור בלי כליה או בלי עין, אבל לא אעז להגיד "קרוקודיל" או מילה מטופשת אחרת שהוא המציא כדי לגרום לזה להיות אקסטרה מביך. 

הדבילים הגדולים גם קולטים את זה בשלב כלשהו, ואז יש משחק מטופש של "נראה אם תתעייף לי היד לפני שאת מאבדת הכרה". ואני תמיד מנצחת, כי מתעייפת לו היד/נשבר השוט/קשה לו נפשית/בא לו לזיין אותי כבר. 

זה לא בדס"מ, זה גם לא בדיוק מזוכיזם. לעיתים אני אצא מזה חזקה ואסמן עוד "ניצחון" קטן בחיים של פשרות, ומפעם לפעם אני סתם ארגיש מטומטמת בגלל הדחף הזה לא לוותר דווקא במקומות שלעיתים כדאי לוותר בהם.

זה פשוט קל יותר לא לוותר שם בהשוואה לשאר התחומים, וזה לא שאני אדם חלש שבורח מקושי. רוב החיים שלי בחרתי בדרכים הקשות כדי להגיע למקומות שרציתי, שתמיד היו מסובכים ומורכבים, ואף פעם לא פשוטים ובאים בקלות. ההבדל הוא שלא להישבר פיזית הוא סוג של חוזק פסיבי- פשוט אל תעצרי, ולי זה לרוב קל יותר מאשר עוצמה שדורשת עשייה אקטיבית. 

ומעבר לכל זה, הפאק האמיתי הוא שאני לא יכולה לומר לשולט להפסיק. גם לא ל"שולט". לא מסוגלת לומר לגבר שבחרתי במודע ובלב שלם לשים את עצמי לרגליו, אפילו זמנית, לשבור את הכלים. אין משמעות לכלים אם ניתן לשבור אותם. אין משמעות לדמעות שירדו, לפצעים שהגלידו ונפתחו מחדש, לאהבות הגדולות או לתחושת המוות הקיומי כשאלה הגיעו לסופן. אם זאת רק מסיכה שאני יכולה להוריד כשנמאס לי, לא ישאר מתחתיה דבר. 

אז אני לא נשברת אף פעם, ואני נשברת תמיד. אני הכי חזקה בעולם, ואין חלשה ממני. אני נשלטת טובה. לעיתים טובה מדי. 

לפני שנה. 16 במרץ 2019, 20:06

בפעם השלישית בחורף הנוכחי התקרה שלי דולפת, הגשם חודר את האבן (או הנייר, כך נדמה) שמעל לראש שלי, יוצר שבילים של מים מעורבבים באבק לאורך הקירות ומתאסף על הרצפה בשלולית קטנטנה, כמעט בלתי מורגשת, אבל נוכחת, מעצבנת וצדקנית, מבקרת את הבחירה שלי להישאר באותו המקום למרות הכל.

אין לי כוח, אני אומרת לה, בזמן שאני מצמידה סמרטוט יבש לפינה הבעייתית, שלפחות לא אראה את השלולית, אפילו שאני יודעת שהיא שם.

התקרה הדולפת "תוקנה" כבר שלוש פעמים, אבל הטבע מכניע אותה בכל פעם מחדש, ואני שוב מאמינה לרגע שהפעם יהיה בסדר. 

אני תקרה דולפת, שלא ניתנת לתיקון. ככה זה כשלא אמורה הייתה להיות בכלל תקרה, אבל מישהו שם אותה כי חשב שצריך. אז שוב יהיו מים, ושוב יהיה עובש בפינות, ושוב אקונומיקה וצבע, עד לפעם הבאה.

אני תקרה לבנה שנצבעה עשרות פעמים, עם שקעים ובליטות שאי אפשר לגמרי לשייף, וחתיכות קטנות שנכנעות ונופלות מדי פעם, לבנות כמו השלג שמעולם לא זכיתי לראות. 

ואם הייתי בבית אחר, כנראה שגם שם הייתה תקרה דולפת, או חלון שלא נסגר עד הסוף, או שהייתה לי שכנה ששמה עשרים פעם בשעה את אותו השיר המעצבן של סיה, או את כל אלה ביחד. 

כי אני רואה את המים גם כשהם רק טיפה אחת קטנה, מרגישה את הרוח מבעד לסדק המזערי ביותר, שומעת כל ציוץ מעליי ומצדדי. ואני מאמינה בתקרות לבנות באמת, שלא יכנעו גם בסופה הכי חזקה, ובאנשים חזקים, עם שקעים ובליטות, שהאפירו ולא הרגישו צורך לשייף את החיים מעליהם.

הלוואי ויכולתי לקחת קנבס ענק ולצייר את הבית הכי יפה בעולם, עם האנשים הכי יפים, שאף פעם לא נשבר בהם כלום, ולא צריך לתקן. ולידו הייתי מציירת בית נוסף, לכל האנשים השבורים שלא חושבים שצריך לתקן אותם. וחדר אחד בכל בית, הייתי משאירה בלי תקרה בכלל. 

לפני שנה. 23 בפבר׳ 2019, 12:24

המים הרותחים משרטטים שבילים בין איי סבון בריח קוקוס, ובתוך האדים שממלאים את חדר האמבטיה אני כמעט קדושה. רק כמעט, כי אני לא.

פעם הייתי נקייה ואז שפשפתי את העור חזק מדי וביקשתי שלוש משאלות, ומאז העולם כבר לא שטוח. 

המעבר בין חום לקור עושה לי סחרחורת, וזה כמעט כמו אורגזמה או אלכוהול או ידיים על הצוואר, אבל בלי הנפילה של אחרי. 

רצונות הם דבר מתעתע, וגם אמירות כמו "אני אכאיב לך חזק" או כל אמירה שכוללת את המילה "שלי", או להגיד לי להתלבש יפה רק כדי להגיד לי להתפשט בכניסה. 

התפשטתי כבר, לפני שבאתי, פעם מזמן. עכשיו העור שלי רותח ולפטמות שלי יש טעם של קוקוס, ואני עדיין באה כמו שאני, רק למקומות אחרים. 

אני מקווה שלא התגלחת ושהידיים שלך קרות, שהמעיל שלך כבד ומריח  מבוץ, והנעליים שלך ישאירו סימנים על הרצפה, כדי שאזכור איך באת בגסות, מחוספס, והחרבת את בית המקדש. 

אל תדפוק על הדלת, אל תבקש ממני קפה שחור. אין לי מילים לתת לך, רק עור רותח ופטמות בטעם קוקוס. את השאר נתתי כבר לפני שבאת, פעם מזמן.